PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648359}

Nałożnica

Hoo-goong: Je-wang-eui Cheob
6,1 478
ocen
6,1 10 1 478
Nałożnica
powrót do forum filmu Nałożnica

Ten film to naprawdę świetny dramat historyczno - polityczny. Fabuła nie dotyczy jakichś
melodramatycznych miłostek (owszem jest to ważny epizod), lecz dotyczy gier politycznych w
trakcie panowania dynastii Joseon. Należy się dobrze skoncentrować na intrydze i od razu
radzę nie nastawiać się na akcję, bo jej tu nie znajdziemy.

Nie znam historii Korei, ale sam spis monarchów nasuwa myśl o bogactwie dziedzictwa ich
historii... Wydarzenia pokazane w filmie przypominają mi te znane wątki z dworów starożytnego
Rzymu (Matka księcia Seong-won usuwała przeciwników rodziny niczym Messalina itp). Do
tego przenoszą nas do egzotycznego dla nas miejsca, jakim jest średniowieczna Korea.
Wtajemniczeni zostaniemy w niektóre ichniejsze elementy kultury i etykiety dworskiej... Tak -
dotyczyła ona nawet współżycia z konkubinami...
Pobieżny opis na razie w jęz ang. można znaleźć tutaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Concubine_(film)

ocenił(a) film na 6
jupiler

Film doprowadza do łez. Historia historią, ale nie wiem, czy aż tak dosłownie trzeba wszystko pokazywać.

Marycha80

Hmm - a co dokładnie masz na myśli pisząc "wszystko" ? ;)

ocenił(a) film na 6
jupiler

ten seks, tortury, śmierć etc.

Marycha80

Hmm - no cóż - Nie spodziewałbym się nic innego zważywszy, że sam tytuł mógł sporo zasugerować . Inna rzecz, że Azjaci są dokładni do bólu... Przyznam, że przekonałem się do koreańskich produkcji i z wszystkich azjatyckich krajów najbardziej lubię właśnie koreańskie. Poza komediami z ich dziwnym humorem i grymasami, które w europie mogą być odebrane za cyrkowe i poza filmami z latającymi wojownikami itp... Warto - prawda?
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Marycha80

taka jest estetyka koreańskich filmów ;) u nich to zupełna norma

ocenił(a) film na 6
Marycha80

Też zwalałbym to na karb tamtejszej estetyki. Mi z kolei rzuciła się scena pożegnania kochanków na początku filmu z przesadnym zbliżeniem na ich uwalniające się od dotyku dłonie.

Marycha80

Nie no pewnie po co - mogli nam zaserwować kolejne pseudo historyczne romansidło.

ocenił(a) film na 7
jupiler

Sa momenty ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones