PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430867}

Na Zachodzie bez zmian

Im Westen nichts Neues
7,3 57 629
ocen
7,3 10 1 57629
6,8 35
ocen krytyków
Na Zachodzie bez zmian
powrót do forum filmu Na Zachodzie bez zmian

Tragiczny film...

ocenił(a) film na 3

Jestem załamany jak ludzie oceniają filmy albo poziom kinematografii spada albo ze mną coś jest nie tak, film jest tragiczny, zero jakichkolwiek więzi emocjonalnych z bohaterami, sceny nie łączą się w całość, gra aktorska tragiczna...Naprawdę obejrzyjcie dobry film wojenny i porównajcie z tym...Chyba większość netflixowych znawców póki co ocenia ten film bo rzadko kiedy się zawiodłem oceną na filmwebie tutaj mnie szokuje i obawiam się o przyszłość filmów...

ocenił(a) film na 9
jnko

Jak czytam takie opinie to mi się śmiać chcę.Piszesz o braku gustu i spadku poziomu kinematografii bo... tobie się film nie podobał.Wszystko jest kwestią gustu.Zresztą,piszesz o tym że sceny nie łączą się w całość?jakie konkretnie.Aktorstwo? szczególnie Paula i Kata stoi na bardzo dobrym poziomie, reszta...tak jak napisałem kwestia gustu.I tak z ciekawości wszedłem na twoje oceny(zazwyczaj tego nie robię,bo każdy lubi co innego)i bam! pierwszy film który mi się pokazał..,, Bohemian Rapsody"ocenione na 10,czyli arcydzieło???I tym mówisz o braku gustu i Netflix owych znawcach...

ocenił(a) film na 3
luki138

Dobra muszę przyznać z ręką na sercu że ocena "Bohemian Rhapsody" była zbyt pochopna i raczej sentymentalna, mam z tym problem odnośnie oceniania i mam nadzieję że już tak nie zrobię i w przypadku takich filmów które darzę sentymentem nie będę dawał oceny, ale te dwa filmy nie mają ze sobą żadnego związku więc nie widzę jakiejkolwiek analogii, oceniam ten film na podstawie filmów wojennych które obejrzałem, szkoda że tego nie przejrzałeś bo są to m.in: "1917", "Szeregowiec Ryan", "Pluton" i są to filmy które kreują więź emocjonalną z bohaterami i ukazują to w sposób który nie pozwala mi się oderwać z ekranu, jeśli chodzi o ten film to napewno nie będzie, chociażby sceny negocjacji obydwóch stron były takie nudne że musiałem coś przeglądać na telefonie bo to była masakra i to nie przez moją nie uwagę ale po prostu oglądałem milion razy lepsze produkcje wojenne i ten film jest po prostu słaby...Jedną z prób "więzi" była scena o śmierci jednego z dzieci bohatera ale później nie była kontynuowana i była tak jakby "wklejona", dla mnie to jest zlepek scen, nic pod koniec nie łączy się w całość i myślę że nie będziesz się śmiał tylko po to są opinie i właśnie ją wyrażam i dla mnie przykre jest to że oceniasz mnie przez pryzmat jednego filmu....Jeszcze mogę dodać że dla mnie ten film nie dał żadnego przekazu i był o niczym i nie dlatego że nie mam wyobraźni albo nie umiem interpretować ale ten film naprawdę był o niczym i niektóre sceny były wręcz śmieszne chociażby ta z widelcem i nie dlatego że nie szanuje bo filmy wojenne traktuje bardzo emocjonalnie, tylko ten film był po prostu o niczym i napewno jego ocena spadnie, pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
jnko

No właśnie o to chodzi...jak najbardziej masz prawo do swojej oceny... kwestią nie było to że próbuje cię przekonać,że film był dobry...chodziło (jak już wcześniej napisałem),o ton wypowiedzi, czyli tego,że film się komuś podobał,a jeżeli się podobał to znaczy że w ogóle się nie zna na filmach i są jakimiś"netflixowymi znawcami"czyli czytaj nie znają się na dobrym kinie.Jest sporo klasyków kina, które ludzie uwielbiają,mają wysokie oceny itp.a mi nie przypadły do gustu,ale to znaczy,że uważam że mam lepszy gust od kogokolwiek.Co do ocen innych filmów: niestety nie mogłem zobaczyć innych twoich ocen,bo nie jesteśmy znajomymi na FB.Co do innych filmów wojennych:, uważam wszystkie wymienione przez Ciebie tytuły za świetne filmy i w moim przypadku ten też do tego grona będzie należał.Co do samego filmu,mi akurat postać Kata bardzo się podobała,uważam że była świetnie zagrana, również postać Paula czyli głównego bohatera.Co do scen negocjacji,tak były trochę nudnawe i odbieram to że właśnie o to chodziło.Mianowicie żeby pokazać groteskę tego,że ludzie odpowiedzialni za wojnę ,mają w dupie życie tych młodych chłopaków, bardziej interesuje ich to czy kawa i bagietki są świeże.Chodzą z jakimiś frazesami na ustach i powtarząją coś o honorze i innych rzeczach,a tak naprawdę z frontem nie mają nic wspólnego.Tsk odebrałem tą scenę.I na koniec tego mojego chaosu:) absolutnie nie zamierzam się z Ciebie śmiać,bo tak jak powiedziałem każdy ma prawo do swojej opinii...chodzi o to żebyś ty uszanował opinie innych

luki138

Bohemian to 10, natomiast ty masz zerowe pojęcie o wojnie czy literaturze i dlatego jesteś zachwycony tym filmem. Ja dałem mocno naciągane 7 za to że film był ładny wizualnie i tyle.

ocenił(a) film na 9
Bartus0077

Ach no tak ty masz za to pojęcie.Czytałem książkę i uważam że jest świetna i film też mi się podobał A jeżeli dla Ciebie Bohemian jest na 10...to widać w ogóle nie masz pojęcia o filmach

luki138

Jestem ekspertem od kina i Bohemian jest wybitnym filmem. Obejrzyj więcej niż 1000 filmów to zrozumiesz.

ocenił(a) film na 9
Bartus0077

Nie,nie jesteś ekspertem od kina skoro uważasz BohemIan za film wybitny.Bohemian jest co najwyżej przeciętny...A obejrzałem dużo więcej niż 1000 filmów

ocenił(a) film na 4
jnko

zuziagucioczika
zuziagucioczika
ocenił(a) ten film na: 4
FILM O BARDZO ZASŁUŻONYM DLA EUROPY NARODZIE - CO JA WYPISUJĘ - CAŁEGO ŚWIATA - TAK TRZYMAĆ I HANDLOWAĆ Z PUTINEM

Odpowiedz
Agatonik
Agatonik
ocenił(a) ten film na: 8
zuziagucioczika Trzeba mieć ogromne pokłady złej woli albo po prostu niewyobrażalnej głupoty, żeby napisać taki kuriozalny komentarz.

Odpowiedz
12 godzin
zuziagucioczika
zuziagucioczika
ocenił(a) ten film na: 4
Agatonik JESTEM Z POCHODZENIA AUSTRIAKIEM , ANGLIKIEM I POLAKIEM - MÓJ ZIOMEK ADOLF TEŻ SIĘ ZASŁUŻYŁ W PIERWSZEJ WOJNIE ŚWIATOWEJ - POLSKA MIAŁA UBAW PRZEZ CAŁE WIEKI - Z TYCH WOJENNYCH DEBILI POTEM CAŁY ŚWIAT MIAŁ NOWY PORZĄDEK Adolf Hitler i (wym. [ˈadɔlf ˈhɪtlɐ]; ur. 20 kwietnia 1889 w Braunau am Inn, zm. 30 kwietnia 1945 w Berlinie) – niemiecki polityk pochodzenia austriackiego, kanclerz Rzeszy od 30 stycznia 1933, Wódz i kanclerz Rzeszy (niem. Der Führer und Reichskanzler) od 2 sierpnia 1934 do śmierci; twórca i dyktator III Rzeszy, przywódca Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), ideolog narodowego socjalizmu; zbrodniarz wojenny, odpowiedzialny za zbrodnie przeciw ludzkości. Uznawany za osobiście odpowiedzialnego za politykę rasową III Rzeszy i śmierć milionów ludzi zabitych podczas jego rządów – w tym – za Holocaust i Porajmos.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones