PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=413587}

Na gorąco

Redacted
6,1 938
ocen
6,1 10 1 938
3,7 3
oceny krytyków
Na gorąco
powrót do forum filmu Na gorąco

12 marca 2006 w miejscowości Mahmudiyah w Iraku grupa około 10 do 15 żołnierzy amerykańskich napadła na dom trzydziestopięcioletniego Qasima Hamzah Rashida, gdzie mieszkał ze swoja żoną Fakirą i czwórką dzieci - Abir (ur. 19 sierpnia 1991), Hadilą (ur. 1999), Muhammadem (ur. 1998), i Ahmadem (ur. 1996).

Czternastoletnia wtedy Abir już od jakiegoś czasu skarżyła się matce, że amerykańscy żołnierze na pobliskim check-poincie zaczepiają ją i robią niewybredne uwagi. Ostatnio zaś te zaczepki stały się coraz częstsze. Tego dnia matka poprosiła sąsiadkę aby na jakiś czas pozwoliła dziewczynce spać u siebie w domu w pokoju kobiet na co sąsiadka się zgodziła. Jednak decyzja ta została podjęta zbyt późno, na nieszczęście dla całej rodziny.

Kilkunastu żołnierzy przebranych w kominiarki i z karabinami maszynowymi w rękach wtargnęło do domu i kazało Quasimowi, jego żonie i ich małej córeczce wejść do jednego pokoju. Ahmada i Muhammada nie było wtedy w domu, mieli lekcje w szkole.

Amerykanie zastrzelili ich ojca i matkę i młodszą siostrę. Cztery kule trafiły Quasima w głowę, pięć kul wystrzelili w brzuch Fakiry i jej łono. Siedmioletniej Hadil strzelili w ramię i w głowę.

Wtedy bandyci zabrali się za Abir, po którą tutaj specjalnie przyszli. Było ich kilkunastu. Otoczyli ją i zdarli z dziewczynki ubranie, a potem zgwałcili ją wszyscy po kolei. Potem bili ją po głowie jakimś ostrym przedmiotem. Następnie udusili poduszką.

“Weszłam do pokoju Abir” zeznawała sąsiadka, świadek „Jej głowa i klatka piersiowa płonęły. Była ułożona w nieprzyzwoitej pozycji. Zadarli jej białą koszulę do szyi i podarli jej stanik. Krew wypływała spomiędzy jej nóg mimo, że umarła piętnaście minut wcześniej i mimo intensywnego pożaru w jej pokoju. Nie żyła, niech Bóg pocieszy jej duszę. Wiedziałam od początku. Wiedziałam, że została zgwałcona ponieważ dolna część jej ciała została uniesiona a jej ręce i nogi były związane. Na Boga, nie mogłam nad sobą zapanować, szybko ugasiłam ogień palący się na jej głowie i klatce piersiowej. Ogień spalił jej piersi i włosy na jej głowi i ciało na jej twarzy. Zakryłam jej części intymne kawałkiem materiału, Niech Bój pocieszy jej duszę. W tej chwili pomyślałam, że jeśli wyjdę i zacznę im grozić, to mnie aresztują, więc zapanowałam nad sobą i postanowiłam wyjść z domu spokojnie aby móc być świadkiem by opowiedzieć o tej tragedii.”


Później amerykanie otoczyli dom i powiedzieli ludziom, że rodzina Abir została zabita przez terrorystów bo bili Szyitami. Nikt nie uwierzył w te historię ponieważ ojciec Abir był znany jako jeden z najszlachetniejszych ludzi w mieście i nie był Szyita tylko monoteistą Sunnickim.

Wojsko nadal twierdziło, że to „terroryści” zabili rodzinę Abir. Lecz sprawiedliwość przyszła z nieoczekiwanej strony. Podczas sesji psychoterapii, jeden z będących wówczas w jednostce żołnierzy był świadkiem jak żołnierze w zakrwawionych ubraniach wrócili do baraków i mówili, że „właśnie ją zabili, zabili te sukę i jej rodzinę”.

Media amerykańskie, gdy sprawa przeniknęła do prasy i telewizji, utrzymywały, że zabita i zgwałcona była dwudziestopięcioletnią kobietą, a nie czternastoletnią dziewczynką.

Tylko przypadek sprawił, że świat dowiedział się o tej tragedii. Takich przypadków są w Iraku tysiące. A zważywszy na liczbę zabitych w Iraku osób, niektóre szacunki mówią, że zabitych jest tam od 500 do 750 tysięcy (początek roku 2006) a liczba ta z każdym dniem rośnie. Musi to być prawdą, jeśli jedno średniej wielkości miasto ma w ciągu miesiąca kilka tysięcy zabitych w kostnicy szpitalnej, a do tej liczby należy dodać tych których zwłoki do szpitala nie dotarły, tylko są w domach , pod gruzami lub wyrzucone do rowu, na pożarcie kotom i psom.

pfff

Skurwysyny "/

ocenił(a) film na 8
Ready2

To co Ci Amerykanie tam wyprawiają to jest szok! az ręce opadają :/ Po co to wszystko? :(((

pfff

Oni tam tylko po to pojechali bo jakby to robili w swoim kraju to by mieli bardziej przejebane. Takich gnoji powinno się wieszać za jaja do góry nogami.

pfff

Takim cwelom też się powinno powybijać rodziny i zgwałcić córki ciekawe jakby się poczuli.

pfff

Relacjonujesz fabułę filmu czy prawdziwe wydarzenia? Jeśli chodzi o to drugie to było ciut inaczej.

zemstafreda

Pogooglowałem sobie trochę. Ten tekst to cytat z książki niejakiego Johna Higginsa. Relacjonowane zdarzenia Wikipedia nazywa "Mahmudiyah killings". Wikipedowski opis nie zgadza się w wielu kwestiach z przedstawioną tutaj wersją poczynając od tego, że żołnierzy było 5, a nie 10-15. Tekst ten widnieje na wielu różnych stronach i blogach o tematyce wiadomo jakiej. Użytkownik pominął jednak kilka ostatnich zdań, które prawdopodobnie uznał za zbyt abstrakcyjne aby je tutaj prezentować. Ja takich obiekcji nie mam:

"Żołnierze amerykańscy gwałcą i zabijają Irackie dzieci. Zarówno chłopców jak i dziewczynki.

Żołnierzom specjalnie dostarcza się słodycze, aby przy ich pomocy wabili dzieci, które potem używane są jako żywe tarcze. Nie zdziwi ten fakt kogoś, kto wie, że, według byłego żołnierza Marines Chrisa White’a żołnierze już od pierwszego dnia musztry w armii uczą się śpiewać taką piosenkę:”

Rzuć-cu-kier-ki-na-pod-wór-ko
Patrz-jak-dzie-ci-się-zbie-rają
Włóż-ma-ga-zyn-w-em-szesnaście
Zacznij-ko-sić-małe-gnojki
http://whtt.org/articles/030409.htm"


Teraz kilka ciekawostek. Zagraniczny internet nie zna takiej książki jak "Duch Apokalipsy" autorstwa jakiegoś Higginsa. Skąpe internetowe info sugeruje natomiast, że prawdziwą autorką jest Dorota Szczepańska - jeden z większych oryginałów jakie kiedykolwiek chodziły po tej ziemi. A o czym traktuje ta książka? Oto opis z Merlina:

"Fascynująca książka Johna Higginsa Duch Apokalipsy opisuje losy świata od XVIII w. do czasów obecnych. We wnikliwej i pisanej z pasją analizie autor odsłania mechanizmy zbrodniczej działalności tajnych organizacji, które zza kulis niepodzielnie rządzą światem. Higgins udowadnia, że wszystkie większe konflikty ostatnich 240 lat, począwszy od rewolucji, a na wojnach światowych skończywszy, zostały metodycznie zaplanowane i sprowokowane przez elity sprawujące władzę. Celem tych elit jest zniewolenie narodów pod dyktaturą jednego rządu i centralnego banku światowego.
Przodkowie tych bezwzględnych ludzi stali za grabieżą bogactw i ziem kontynentu amerykańskiego oraz wyniszczeniem jego rdzennych narodów, a ich potomkowie, w imię fikcyjnej wojny z terrorem, rabują podbijane dziś kraje."

A ja od czytania durnot polecam poważniejsze źródła. Choćby angielską wikipedię(polskiej nie polecam).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones