PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788228}

Na karuzeli życia

Wonder Wheel
5,9 15 328
ocen
5,9 10 1 15328
4,4 21
ocen krytyków
Na karuzeli życia
powrót do forum filmu Na karuzeli życia

Muszę się przyznać, że nie oglądałem nowszych dzieł Allena. Może zbyt wiele razy widziałem takie perełki, jak "Annie Hall", albo "Manhattan" i chyba, niestety oczekiwałem, że ten film będzie trzymał taki sam poziom. Trochę się rozczarowałem. Scenariusz miał potencjał, założenie stworzenia klasycznego, teatralnego wręcz dramatu również uważam za trafne. Jednak oglądając ten film czułem znudzenie, a sposób narracji za pośrednictwem jednego z bohaterów wcale do mnie nie przemówił. Nie jestem również przekonany do obsadzenia Justina Timberlake'a u boku Kate Winslet. Jakoś nie za bardzo do siebie pasowali... Ale z drugiej strony muszę też przyznać, że Kate spisała się świetnie. To chyba właśnie ona uratowała film przed niższymi notami. Wydaję mi się, że należałoby też pochwalić scenografię. Dramatyczne zdażenia, skomplikowane i niekoniecznie szczęśliwe wątki postaci umieszczono w kolorowym i "cukierkowym" wesołym miasteczku w Stanach, w idylli lat pięćdziesiątych. Reasumując, film wzbudził we mnie ambiwalentne odczucia. Może warto było zobaczyć go w kinie, ale wydaję mi się, że nie prędko najdzie mnie ochota aby obejrzeć go ponownie, tak jak wspomniany wcześniej "Manhattan".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones