PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 570
ocen
7,7 10 1 16570
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

Dean świetnie zgrał rolę tego pseudo "złego". Tak naprawdę wcale nie był taki zły, bo jako jedyny z rodzinki nie bał się prawdy. I czy można określić mianem dobra coś co jest w opozycji do prawdy? Jak braciszek Cala dowiedział się jaka jest prawda to zbzikował. Cal wg mnie był dużo lepszy niż Aron. Po pierwsze był prawdziwy. Jego cele były wynikiem szlachetnych intencji (np dowiedzenie sie prawdy o swojej matce, czy pomoc finansowa ojcu). Można mieć zastrzeżenie jedynie do środków. A, że jego braciszek był wredny świadczy scena urodzin ich ojca. Gdy Caleb chce wręczyć ojcu prezent w postaci kasy, Aron ubiega go celowo i mówi o swoich zaręczynach. Tak więc dla mnie ten "zły" był tym dobrym. A ten "dobry" był złym.

jarekz1987

Zgadzam się zwłaszcza po przeczytaniu książki. W książce Aron to był taka ciepła klucha, wszyscy się tylko trzęsli nad nim a Caleb wiedział, że tamten jest słabszy i się nim opiekował. Cal nie był wcale zły, wmawiał to sobie tylko. Miał dobre intencje, ale nie był doceniany nigdy, bo zawsze wszyscy porównywali go do tej pipki. Jedyne jego przewinienie to to że wiedział jak aron zareaguje na wieść o matce i nie musal robić tego tak brutalnie, ale nic poza tym. Podobało mi się jak w książce traktował go Li, niestety w filmie jego postać jest całkowicie pominięta. Chyba tylko on widział jaki Cal jest naprawdę. A co do samego filmu, to był przepiękny, mogłabym go obejrzeć jeszcze z 10 razy i byłabym pod takim samym wrażeniem. I zgodzę się z jedną z ciekawostek, Dean był Calem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones