PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 583
oceny
7,7 10 1 16583
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

Miała rację. Gdy się czyta jego prozę nie trudno ukryć że w głowie widzi się film który mógłby powstać na ich podstawie. A gdy się ogląda już ekranizację film wydaje się złudnie podobny do naszych wyobrażeń. Trzeba jednak przyznać rację zwolennikom filmu, moja wyobraźnia nie wygenerowała by tak niesamowitego aktorstwa i tak dobrych zdjęć (zwłaszcza te "krzywe" ujęcia są świetne). Do tego dramaty bohaterów świetnie ilustruje muzyka. Kawał dobrej roboty, choć jak mówiłem to w dużej mierze zasługa Steinbecka.

Lucky_luke

Mnie tylko jedno w filmie rozczarowało- był za krótki. Było tyle scen które powinny być ujęte. A następstwem tego, że film jest krótki niektóre wątki są całkowicie pominięte, nie ma mojej ukochanej postaci Li. To mój jedyny zarzut, poza tym film jest doskonały. Idealnie oddaje klimat książki. James Dean jest idealnym Calem, w sumie cięszę się że film skupia się głównie na nim. Szkoda, że już nikt nie nakręci pierwszej części książki bo tam też byl piękny materiał na film, ale kto mógłby tego dokonać i narazić się na porównanie z tym dziełem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones