PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 570
ocen
7,7 10 1 16570
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

Przyznałem temu filmowi dychę, nie dlatego że ”Słowacki wielkim poetą był”. Naprawdę byłem pod wielkim wrażeniem. Początkowo nie sądziłem, że tak będzie. Oglądałem z zaciekawieniem ale bez szczególnej eksytacji. I nagle doznałem olśnienia. Pomyślałem sobie: to o to chodzi, że też ja na to wcześniej nie wpadłem. Dodatkowo plusem filmu jest fakt, że zakończenie było inne niż przewidywałem. Dziwię się, że film ten nie był nominowany nawet do Oscara. Moim zdaniem to arcydzieło.

galladorn

Przeczytałam najpierw książkę i bardzo mi się spodobała. Bałam się, że film to będzie jakaś amerykańska papka jednak na szczęście pomylilam się, film zdecydowanie może rownac się poziomem z ksiązka a James Dean urodził się po to żeby zagrac Cala

ocenił(a) film na 10
alien_2

Szkoda tylko, że niewiele się nagrał. Książki nie czytałem, jeśli chodzi o Steinbecka tylko "Myszy i ludzie" wpadły mi w ręce. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
galladorn

Czyli na 10 oceniasz swoje olśnienie. Szkoda, że zdradzasz tej wizji...

ocenił(a) film na 10
Krzypur

Krzypur: odnosisz się do mojej wypowiedzi sprzed 12 lat. Nie za bardzo mam jak się do tego odnieść bo po takim czasie wspomnienia mocno się zatarły.

ocenił(a) film na 5
galladorn

Sądzę, że jeśli ktoś ocenia film jako arcydzieło, to obejrzał go więcej niż raz, a więc wspomnienia nie powinny zatrzeć się. Nb. Oskary nigdy nie były, nie są i nie będą wyznacznikiem wartości filmu (tak jak rozmaite noble).

ocenił(a) film na 10
Krzypur

Nie twierdzę, że są. Jak widać Twój osąd nie jest zgodny z prawdą. Oceniłem film na podstawie emocji jakie mi towarzyszyły podczas jego oglądania. Ale dotychczas nie obejrzałem go ponownie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones