PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 583
oceny
7,7 10 1 16583
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

Niezły film

użytkownik usunięty

Podejmuje naprawdę głębokie tematy, jednak wydaje mi się, że na wyższym poziomie mogłaby stać reżyseria i muzyka. Momentami film wydaje się trochę sztucznie "ciągnięty" do przodu, być może za sprawą aktorstwa, które mimo wszystko nie powala na kolana. Jest to przykład produkcji, gdzie niestety wykonanie trochę odbiega poziomem od tematu, scenariusza, przekazywanych wartości.

ocenił(a) film na 10

Tylko niezły?? jestem innego zdania, po przeczytaniu bardzo obszernej i rozbudowanej książki stwierdzam, że film został bardzo ściśle przestawiony i pojawiały się w nim wątki najbardziej znaczące z książki Johna Steinbecka.

To co zrobił Dean w tym filmie jest totalne i obłędne zarazem.Nawet teraz po przeszło 56 latach od premiery filmu kreacja Jamesa się nie zestarzała,jest świeża. Wewnętrzny żal,ból a może nawet wstyd młodego mężczyzny, który wchodzi w dorosłe życie nie zaznawszy nigdy uwagi i miłości ojca.Film skupia się wyłącznie na relacji ojciec i syn- w którym niby momencie odbiega od tematu? Śmieszy mnie twój zarzut o słabe pokłady aktorstwa,naprawdę.

użytkownik usunięty
jamesdawid

A mnie śmieszy, że nie czytasz uważnie. Od poziomu tematu odbiega poziom wykonania - tak napisałem. To, że według mnie aktorstwo "nie powala na kolana", nie oznacza od razu, że uważam je za słabe - to po drugie. I po trzecie: Sam wymyśliłeś pierwsze dwa zdania swojej wypowiedzi? Naprawdę, naprawdę bardzo ładne. Duży plus ci się należy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones