PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 583
oceny
7,7 10 1 16583
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

wybitny,piekny,madry i wzruszajacy film.klasyk na kturym nie widac uplywu czasu(moja ocena 10/10).zyciowa rola jamesa deana,ktury stal sie calem,zupelnie sie z nim zespolil duchowo i emocjonalnie.w kazdej roli deana jest sporo watkuw autobiograficznych.jego zmagania z ojcem,poszukiwanie milosci,akceptacji,ciepla sa poruszajace i wzruszajace.jest jednoczesnie szorstki,najezony,neurotyczny,zbuntowany,z drugiej strony cieply,niesmialy,mlodzienczo roztrzepany,rozmarzony,potrzebujacy uczucia.dean zagral tutaj tak fenomenalnie ze nie mozna od niego oderwac wzroku.on i jullie haris zdecydowanie dominuja nad pozostalymi aktorami(nad strasznie sztywnym ojcem cala,wkurzajacym aronnem).jo von fleet tagze wypada przekonujaco w roli burdel damy,jest godna pozalowania,wulgarna i oblesna.jednak to dean powinien dostac oscara zamiast niej.jurorzy pewnie mysleli ze bedzie jeszczwe okazja,ze james jest za mlody.mylili sie.julle haris urzeka swoim wdziekiem,niewinnoscia i pieknem.gra bardzo subtelna,wrazliwa dziewczyna rozdarta miedzy spokojnym przewidywalnym i majacym przyszlosc zwiazkiem z aaronem a nieobliczalnym,dzikim calem.arron jest dla mnie nie do zniesienia(sztywny,nadety bufon,zawsze wie jak sie zachowac,jest usmiechniety,straszny picus,i ta jego perfekcja i poprawnosc.).co za ulga ze na koncu wychodzi z niego swinia.film jest tagze bardzo dobrze filmowany,tylko zauwazylem pewiem zgrzyt i jest to jedyna wada filmu.nie wiem czemu to mialo sluzyc,ale poczatek filmu ze skala i oceanem jest bardzo dlugim,nudnym ujeciem.troche drazni jak przez jakies 4 minuty nic sie nie zmienia(zaznaczam ze lubie dlugie ujecia w stylu gusa van santa).podoba mi sie motyw poszukiwania wlasnej torsamosci,korzeni,zagubienie i samotnosc,a tagze bunt przeciwko religi i autorytetom.cal jest duzo bardziej sympatyczny i pociagajacy niz superpoprawny arron.film ma duzo swietnych scen.moje ulubione to :rozmowa cala z abra na lace,czytanie bibli przy stole,zrzucenie bali drewna przez cala,odwiedziny u matki,wesole miasteczko i napiecie miedzy calem a abra,urodziny ojca,nocna wizyta na dachu.muglbym tak blugo wymieniac.ponadczasowe,legendarne kino.polecam!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones