PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 583
oceny
7,7 10 1 16583
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

overture!

ocenił(a) film na 6

poczatek filmu i UWETURA! o co z tym chodzi? przypadkiem wlaczylem 'przeminelo z wiatrem' i tam tez UWERTURA na samym poczatku przed napisami! dlaczego takie cos kiedys wkomponowywali w film??

white_rabbit

Pewnie obydwa filmy masz z kolekcji DVD z Gazety wyborczej... mam te same filmy i też się nad tym zastanawiałem. Tu chodzi chyba o to że Uwertura była po to, aby dać ludziom czas na wejście do sali, ew. załatwienie potrzeb itd. Podobnie jest w filmie 'Proces w Norymbergii', tyle że tam lecą nazistowskie marsze... fajny efekt ;)

ocenił(a) film na 7
Bruce_Lee

Ja tak tego nie traktuję. Takie rzeczy jak siusiu robi się jeszcze przed seansem :P Mnie Uwertura w East of Eden swoją muzyką wprowadza w magiczny klimat filmu :)

ocenił(a) film na 7
Bruce_Lee

Pogratulowac.

Napisy końcowe też są po to, by się załatwic, by po nich wrócic kontynuowac film. :/

Bruce_Lee

Popisałeś się.

ocenił(a) film na 8
white_rabbit

Bruce_Lee ma racje... W Wielu filmach z tamtych lat autorzy dawali kilka minut uwertury dla spóźnialskich... Co ciekawe w dłuższych filmach np. "Ben Hur" czy "Lawrence z Arabii" dawali ją nawet w środku, żeby ludzie mogli wyjść na przerwę.

ocenił(a) film na 9
rurabomber

ciekawe,ciekawe. kiedyś uwertura, dziś reklamy. (żeby była jasność wole to pierwsze;)

ocenił(a) film na 10
bluebell_4

Myślę, ze uwertura służy do tego samego, co uwertura w operze. Czyli po prostu by widza uciszyć i wprowadzić w klimat filmu.

ocenił(a) film na 9
Coward

Ignoranci!

Ten Wasz czas na siusiu służył temu, żeby pokazać możliwości kina - muzyka, obraz - falujące morze - ludzie mieli być zachęceni do chodzenia do kina.

+ nastrój i klimat oczywiście.

użytkownik usunięty
rurabomber

Przepraszam za zuchwałość, ale będąc pedantem, pozwolę sobie zwrócić uwagę na pewien fakt, którego niektórzy mogli nie dostrzec. Otóż 'uwertura' to słowo o korzeniach romańskich, a oznaczające tyle co 'otwarcie'. Twierdzenie więc, że uwertura mogłaby znaleźć się w środku lub na końcu czegokolwiek, jest niczym innym jak nonsensem.

ocenił(a) film na 8

Kajam się!

ocenił(a) film na 7

W środku było "intermission". ;)

ocenił(a) film na 7
PacioM

Dokładnie, jak u Kubricka. W Odysei kosmicznej uwertura była grana przy opadniętej kurtynie i zgaszonych światłach i każdy chyba przyzna, że wprowadza w klimat jak nic innego. Tutaj podobnie, motywy muzyczne z filmu skompilowano do kilkuminutowego utworu, jak w operze. Podobny zabieg zrobił Lars von Trier w Tańcząc w ciemnościach, tylko tam do muzyki dodane były przenikające się barwne plamy.

Błagam, przerwa na siku?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones