PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 570
ocen
7,7 10 1 16570
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

zakończenie

ocenił(a) film na 8

rozczarowujące. Zwłaszcza, gdy ojciec, który musiał mieć afazję - przemawia. Poza tym film świetny.

ocenił(a) film na 8
ptrsqlap

Książki nie czytałem :)

ocenił(a) film na 8
ptrsqlap

Widzisz, tak to czasem bywa. Czekasz na fajerwerki, a nic nie wychodzi. Mnie, osobiście, zakończenie odpowiada.

ocenił(a) film na 8
longstory95

Tu nie chodzi o fajerwerki, tylko o dysonans między rzeczywistością - spojrzenie lekarza, a fikcją literacką - Steinbecka poniosła fantazja :). Laik może uwierzyć w taką historię, lekarz nie - też czułbyś niesmak, gdyby w jakimś filmie (nie sf i nie hagiograficznym :)) bohaterowi odrosła po amputacji kończyna :))). Po prostu zakończenie jest nierealne.

ocenił(a) film na 8
ptrsqlap

Ale zaspokaja potrzeby widza, bo odpowiada na pytania.

ocenił(a) film na 8
longstory95

Dlatego napisałem, że film świetny, piękna opowieść oparta na archetypie Kaina i Abla.

ocenił(a) film na 8
ptrsqlap

Hmmm, wydaje mi się, że w filmie Adam Trask milczał, tylko w książce wypowiedział jedno słowo: timszel.

ocenił(a) film na 8
litwosxd

W książce tak, ale w filmie to ucina sobie niezłą pogawędkę z Calem ;) Nie no, wydusił z 1 zdanie i chociaż faktycznie ma afazję, to czy afazja afazji nierówna? Osobiście znam osobę po wylewie, której początkowe trudności z mową po jakiejś dobie się cofnęły, choć nie można jej dziś nazwać "gadatliwą".
Myślę, ze w sensie logicznym trzyma się to kupy (no może na filmie ozdrowienie jest zbyt cudowne i szybkie). Nie mam problemów z zaakceptowaniem zakończenia (szczególnie książkowego), ale żaden ze mnie ekspert, mogę się mylić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones