PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469966}

Na wylot

Kan door huid heen
7,4 13
ocen
7,4 10 1 13
Na wylot
powrót do forum filmu Na wylot

Ostrzeźenie

ocenił(a) film na 3

Nie będę mówić, źe "jeśli ktoś jest wraźliwy" i tym podobnych, bo sam nie spodziewałem się takiej reakcji po sobie. Otóż artystyczne zdjęcia z ręki tym razem wyciągają z Dogmy to, co najgorsze - latający przez cały czas bez wytchnienia obraz spowodował, źe niezaleznie od treści filmu musiałem wyjść z sali po godzinie. Zrobiło mi się po prostu niedobrze od tego oczopląsu - nie mnie jednemu. Absolutnie film nie nadaje się do oglądania w kinie. Nie mam klaustrofobii ani innych fobii i coś takiego zdarzyło mi się pierwszy raz. Tak więc ostrzegam. Oczywiście film spełnia swoje zadanie wczucia się w stan psychiczny bohaterki doskonale - ale chyba właśnie za dobrze to robi. Film jest dość nudny, taki temat można by chyba pokazać ciekawiej i bardziej wciągająco. Bo w którymś momencie robi się zwyczajnie denerwujący, a losy bohaterki obojętne. Albo i gorzej.

ocenił(a) film na 8
Gabbriel

Chyba oglądaliśmy różne kopie, albo masz już przesyt filmów na WFF. Ani prze chwilę nie drażniły mnie zdjęcia /po prostu nic nie drgało/, sposób filmowania, czy to że duża część akcji prowadzona jest w ponurych wnętrzach. Ale czy wnętrze opuszczonego domu, gdzieś poza miastem, będącego jeszcze do tego w remoncie nie oddaje bardzo dobrze stanu psychicznego bohaterki? Próba zabójstwa i wcześniejsze rozstanie z partnerem pozostawiają duży ślad. Koszmary czekają niemal na każdym kroku i o każdej porze. Jak duży to ślad to tylko kobiety mogą na to wiarygodnie dać odpowiedź. Bohaterka próbuje sobie poradzić z własną traumą i znów zacząć żyć, tym bardziej że jest w ciąży i ma dla koga żyć. Wydaje się też, że nowy partner jej nie opuści. Film nie daje odpowiedzi czy jej się powiedzie i to jest jego zaletą. Zmusza do refleksji. Poza tym na seansie na którym ja byłem nikt nie wyszedł, a sala była prawie pełna. Nie polecam wszystkim tego filmu. Ale warto.

ocenił(a) film na 3
pessoaa

Wiem, że siadłem zbyt blisko ekranu. Prawdopodobnie gdybym siedział parę rzędów dalej, to też nie zauważyłbym tego dygotania (choć z całą stanowczością stwierdzam, że takowe było :-) ). Nie wiedziałem o tej ciąży - musiałem wyjść wcześniej. No a jak mówiłem, wyjść musiałem, bo inaczej zrobiłbym to, co bohaterka w którymś tam momencie... Czyli podsumowując, ostrzeżenie przede wszystkim powinno było dotyczyć tego, żeby nie siadać zbyt blisko ekranu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones