PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651141}
7,0 53 148
ocen
7,0 10 1 53148
4,5 4
oceny krytyków
Nad życie
powrót do forum filmu Nad życie

Film nie jest ani trochę wzruszający - siatkarka została przedstawiona jako
nieodpowiedzialna, zachowująca się jak łatwa małolata blondyneczka, która,
najwyraźniej, zaciągnęła mężczyznę do ołtarza poprzez seks (pierwsze spotkanie - widać,
że na niego leci, ale on jej nie chce; drugie spotkanie - wymusza na nim kolejne; trzecie
spotkanie - seks; tak został przedstawiony ten związek).
Po drugie pokazane są przywileje burżuazji - jest bogata i dostaje u psychicznie chorej i
szalenie niekompetentnej lekarki stałą opiekę w prywatnej, bądź co bądź, klinice, której
to opieki, sali, a przede wszystkim KRWI można by użyczyć innym potrzebującym - w
filmie jest też fragment o tym, że ściągają dla niej krew z centrali wojewódzkiej! Jakie to marnotrawstwo! Wszyscy lekarze i mąż bohaterki mieli rację, a taka lekarka nie powinna
w ogóle wykonywać zawodu.
Przyczepię się jeszcze do jednego błędu, który mnie po prostu rozśmieszył. Otóż
bohaterka na czas ciąży miała pozostać w sterylnej sali. W rzeczywistości była to
normalna sala, przy której stał po prostu pojemnik z płynem antyseptycznym do mycia
rąk - to, że lekarka przeszła przez pół szpitala nie ma znaczenia - przecież zarazki
gromadzą się tylko na dłoniach!

użytkownik usunięty
CrazyMusic

Można jeszcze tylko dodać, że pierwotny cel powstania filmu - kasa, misiu, kasa! - nie został osiągnięty. Świadczy o tym reklamowanie filmu w TV 10 czerwca z hasłem "w kinach od 11 maja". Skoro miesiąc po premierze potrzeba kampanii reklamowej, to jasne, że frekwencja, mówiąc delikatnie, nie dopisała. I bardzo dobrze!

ocenił(a) film na 7
CrazyMusic

Żałuj, że zamiast wczuć się w klimat filmu, problemy w nim przedstawione Ty skupiłeś się na - Twoim zdaniem - niedociągnięciach produkcji. Może po prostu takie filmy nie są dla Ciebie...

ocenił(a) film na 1
rapsodyk

Tylko szkoda, że wyciągają nas na takie siłą. Rzeczywiście, nie jest dla mnie, bo jest tylko dla emo lub sweet trzynastek. Ten film nic ze sobą nie niesie, nawet osoby fascynujące się sportem uważają to za jedno wielkie g....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
CrazyMusic

a ty CrazyMusic gówno wiesz .Oglądałam ten film i wiesz co jest suuper. może i uwiodła go ale pokazali to że wolała sama umrzeć a zostawić jej mężowi dziecko. to wielkie poświęcenie . ty napewno gdybyś był na jej miejscu byś tak nie zrobił . więc nie krytykuj wszystkiego b o gdy przyjdzie ci wybierac zobaczysz piękno tego filmu oraz decyzjii Agaty mróz .

nsibinska

cholernego bachora urodziła ;/ po co?

Marnexx

Chciała urodzić to dziecko, ponieważ zdała sobie sprawę , że gdy usunie ciążę to dziecka nie będzie, ale również i ona ma małe szanse na uleczenie choroby, więc chciała zostawić nowe życie, niż stracić dwa.Nie wiadomo w sumie jak by się skończyło gdyby nie była w ciąży, ale ona myślała o swoim dziecku, nie o sobie.

ocenił(a) film na 4
nsibinska

Ej ludzie, mieszacie ze sobą dwa zupełnie różne aspekty, a mianowicie życie i film!
Sam film moim zdaniem jest zrealizowany bardzo słabo, nie widziałem w nim żadnej emocjonalnej głębi, relacje miedzy bohaterami były bardzo płytkie. Miało być o uczuciach i dramacie, ale cycki trzeba było pokazać... Będąc w kinie nie potrafiłem wczuć się w los bohaterki, nie było widać jej wewnętrznego dylematu. A taki w realnym życiu musiała na pewno przeżywać. To co czuła na prawdę, może w pewnym sensie zrozumieć tylko osoba, która sama stała na krawędzi życia lub matka co straciła dziecko. Nie nam oceniać jej wybór. Na pewno znajdą się i tacy, którzy będą twierdzić ze postąpiła skrajnie egoistycznie, wbrew wszystkim, nie myśląc o konsekwencjach (swoją drogą w filmie przedstawioną jak jako osobę lekkomyślną) ale i tacy, co uparcie będą jej bronić, twierdząc, ze to co zrobiła było heroiczną, bohaterską wręcz walką o życie i szczytem optymistycznego nastawienia w obliczu choroby. Nie nam to oceniać bo Agaty nie znaliśmy. A film, nie przybliża w najmniejszym stopniu jej osoby. Wszystko było już powiedziane w mediach zaraz po jej śmierci. A szkoda... Jedyne co porusza na tym filmie to wspomnienie, że Agata - wspaniała zawodniczka, odeszła na prawdę po ciężkiej chorobie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones