PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654140}

Nad grobem

Open Grave
6,1 17 494
oceny
6,1 10 1 17494
5,7 3
oceny krytyków
Nad grobem
powrót do forum filmu Nad grobem

Ciekawy

ocenił(a) film na 7

To, że przez większą część filmu nie wiadomo o co chodzi uznaję za spory plus. Samo podejście do plagi zmieniającej ludzi w zombie-podobne istoty też ciekawe. Zwykle w takich filmach jest ciągła strzelanina, sieczka i ucieczka, a tu tego było jak na lekarstwo... i dobrze ;) Jeśli ktoś oczekuje wartkiej akcji to się zawiedzie, ale jeśli nastawi się na powolne odkrywanie tajemnicy i związany z tym specyficzny klimat, to film może mu się spodobać.
Co do akcji z wojskiem: jeszcze zanim wkroczyli żołnierze, podejrzewałem, że 18-stego ma nastąpić właśnie "oczyszczenie" tej strefy, ale wtedy przypuszczałem, że to jakaś lokalna epidemia i jedynie tamten obszar był objęty kwarantanną. Z listu Sharon dowiadujemy się jednak, że ta zaraza objęła cały świat, więc czy był sens "oczyszczać" ten skrawek ziemi skoro zarażeni byli już i tak wszędzie? No chyba, że baza armii była gdzieś nieopodal i dla bezpieczeństwa postanowiono zrobić porządek w okolicy po nieudanej (jak myśleli ci wojskowi) misji naukowców.

Krzesimirus

Podobał mi się motyw posłańca, który nie dowiózł leku z powodu zwyczajnego wypadku - bo w życiu shit just happens.

Na minus - eksterminacja strefy. Nie ma fizycznej możliwości żeby w tak zalesionym terenie, górzystym, pełnym kryjówek oddział wojska wytropił i zlikwidował wszystkich ludzi bez olbrzymiego nakładu sił i środków. Aby taka akcja była sensowna wojsko powinno użyć bombardowania napalmem, bombami kasetonowymi, potem ewentualnie dożynanie watahy.
Oczywiście, pytanie na temat zasadności w ogóle tego działania przy założeniu że epidemia opanowała Świat - a jest taka sugestia w filmie.

Oczywiście, jak najbardziej rozumiem że rozwiązano to tak jak rozwiązano z powodu niskiego budżetu, sądzę jednak że można by było zasugerować (bo mocną stroną filmu są moim zdaniem właśnie liczne sugestie zmuszające widza do podziałania wyobraźnią i dopowiedzenia sobie rzeczy których nie dało się w filmie pokazać) większy zasięg akcji eksterminacyjnej niż pokazując kilku żołnierzy skradających się po lesie.

Na koniec kwiatek - w filmie widać Ładę Niwę (ten czerwony rzęch który odpalają na pych:), auto terenowe wielkości Suzuki Samuraja produkcji rosyjskiej, baaaaaardzo powszechne na Węgrzech, ale zupełnie nie ma miejscu w tym filmie, w domyśle dziejącym się zapewne w USA. Na początku, właśnie przez ten wózek, myślałem że mam do czynienia z filmem w typie Hostelu:) Choć z drugiej strony, bardzo miło się rozczarowałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones