PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654140}

Nad grobem

Open Grave
6,1 17 499
ocen
6,1 10 1 17499
5,7 3
oceny krytyków
Nad grobem
powrót do forum filmu Nad grobem

Co prawda za mało straszny i za mało trzymający w napięciu jak na horror. Duży plus za świeżość
w temacie globalnej infekcji przemieniającej ludzi w monstra :). Spodziewałem się więcej
komplikacji między ludzkich w wyniku utraty pamięci a tu miłe zaskoczenie z "zombiakami".
Czuję jednak niedosyt, za mało przerażania :).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Noizebeat

Zgadzam się z przedmówcą.

ocenił(a) film na 8
Noizebeat

Popieram, może i nie straszy ale jest bardzo klimatyczny, daje do myślenia...

ocenił(a) film na 7
Noizebeat

W sumie to nawet nie o to chodzi. "Wyskocz i drzyj ryja" :D działa i owszem ale to przerażanie na krótką metę i już oczekiwane - wiadomo kiedy się zdarzy po pewnej ilości obejrzanych horrorów. Wolę takie z budowanym napięciem i mrocznym klimatem. Np. film Inni czy pierwsza scena z 28 tygodni później gdzie wpierw było budowanie atmosfery zaszczucia, a później coraz szybsza akcja aż do masakry :).

ocenił(a) film na 7
Noizebeat

" Wyskocz i drzyj ryja " - nowy rodzaj filmu .... Się uśmiałem ... Skrót myślowy jak najbardziej na miejscu ... ;-)

ocenił(a) film na 7
jjarek_filmweb

Za to Twój tok myślenia to chyba stawia horror jako stary rodzaj filmu gdyż "Wyskocz i drzyj ryja" to 80% nowych "horrorów".
Bardziej skrócić się tego nie da.

ocenił(a) film na 8
Tyrq

Też mi się bardziej podobał niż WWZ.

ocenił(a) film na 6
Tyrq

Wszystko jest lepsze niż WWZ.
A film całkiem ok jak na horror. Nawet śnił mi się w nocy, a to już coś. Całkiem ciekawie przedstawiona cała intryga, chociaż momentami przynudzał.

ocenił(a) film na 8
zenek_8

W WWZ wystarczyło zobaczyć zwiastun i nie trzeba było oglądać filmu:P

WujekChu1ek

albo przeczytać książkę i na filmie szlochać z rozpaczy.

ocenił(a) film na 8
ManBehindTheMist

hehehehehe

ocenił(a) film na 8
Tyrq

Szkoda tylko, że sam tytuł jest spoilerem.

ocenił(a) film na 7
siasiarzyna

o przepraszam :)

ocenił(a) film na 8
Tyrq

hehe wybaczam :D Obejrzałam zanim tu weszłam :D

Tyrq

Lepszy od WWZ ? to chyba widziałeś inny film niż ten o którym piszesz. Max 20 minut dałem radę wytrzymać na tym ''czymś'' nudy nudy i jeszcze raz żenada najgorsze 20 minut mojego życia jedynie ostatnia scena z setkami trupów fajna i to wszystko. nie polecam

ocenił(a) film na 7
sowisz2007

Dobrze, że ostatnia scena mieści się w tych 20 minutach.

Tyrq

Masz racje zapomniałem napisać że po tych 20 minutach przewinalem resztę filmu:) a uwierz mi naprawdę staram się dać szansę każdemu ale się nie udało

ocenił(a) film na 8
sowisz2007

To polecam pozostać przy takich "perełkach" ja WWZ w takim razie...

WujekChu1ek

perelkach to stanowczo za dużo ale dobry do dobre określenie. Jeżeli zranilem czyjeś uczucia bardzo przepraszam ale właśnie jestem po seansie tego filmu . (w przerwie dnia bo mały poszedł spac) i jestem zawiedziony

ocenił(a) film na 8
sowisz2007

Każdy ma gust jaki ma mi się tam podobał... Jeden lubi czekoladę drugi jak mu skiety śmierdzą:P

ocenił(a) film na 5
WujekChu1ek

To jest naprawde duze nadużycie mówić,że ten film jest lepszy od WWZ oczywiście ten drugi to też nie jest jakaś super liga ale na pewno sa lepsze efekty i gra,ten pierwszy broni sie tylko aurą tajemniczości i to też tylko przez pierwszą połowę bo pozniej już jest przewidywalny.

ocenił(a) film na 8
aronn

Dla mnie WWZ po prostu był słaby koniec kropka. Film na szczątkowej i oklepanej fabule bazującej tylko na jako takich efektach i nazwisku Brada Pitta. Możliwe, że po prostu zatrudnili ludzi od zwiastunów którzy pokazali mi cały film i najlepsze sceny w ciągu 2 minut, ej no sorry ale oglądając ten film strasznie się zawiodłem.

ocenił(a) film na 5
WujekChu1ek

No ale ten znowu to jak kolejny odcinek The Walking Dead....

ocenił(a) film na 8
aronn

The Walking Dead ma swój klimat tak jak każdy film czy serial, na WWZ moje ziewanie bardziej straszyło:P pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku:):)

ocenił(a) film na 5
WujekChu1ek

A nawzajem.To,ze WWZ był trochę plastikowy to fakt.....

Tyrq

Lepsze od WWZ? po pierwsze primo, nie jest to zaden horror, po drugie primo, film udaje jedynie ze jest o :"zombi" a tak naprawde nie dosc ze temat nieskonczony, to te smieszne stworki moze 2 razy byly pokazane w filmie. Dno.

ocenił(a) film na 7
Sutaku

Śmieszne komputerowe stworki to były w WWZ. Temat nieskończony ? Jakby w jakimś filmie klasycznym o zombie się temat kończył. Idz Romero pooglądać.

Tyrq

nie o to chodzi, chodzi o to ze temat o "zombie" pojawil sie tutaj z dupy i z dupy sie skonczyl. Nie prownoj tego scierwa do dobrego WWZ

ocenił(a) film na 7
Sutaku

WWZ dobre ? a co tam dobrego było ? Komputerowe zombiaki ? Miejsce akcji zmieniające się jak w kalejdoskopie ? Zero klimatu ? Napięcie dopiero pod koniec jak w laboratorium działa się akcja ? WWZ to kpina z kina zombie. A o zombie i o plagach to obejrzałem wszystkie filmy jakie są :). Poczynając od dnia żywych trupów przez zmierzch żywych trupów, nocy żywych trupów, 28 tygodni później, 28 dni później, wszystkie części Resident Evil, Walking Dead, Zombie z (...), planet terror, wysyp zywych trupow, dead snow i wiele innych. Więc mogę powiedzieć WWZ ssie jak zimny dizel. Nie trzyma w napięciu, zombiaki z dupy, niespójnosć akcji, debilny drewniany scenariusz ect.

ocenił(a) film na 5
Tyrq

Panowie ale to tylko nisko-budżetówka z aktorami którzy zagrali tylko przeciętnie,oczywiście oba nie maja startu do 28 dni,tygodni.....

ocenił(a) film na 8
Tyrq

Popieram, WWZ można oglądnąć raz i zapomnieć a np. do 28 Dni później czy tygodni zawsze można wrócić, nie mówiąc już o Nocy i świcie żywych trupów...
http://www.filmweb.pl/film/Horda-2009-483659 ten jest dużo lepszy od WWZ... jak @Tyrq napisał WWZ ssie!!!

ocenił(a) film na 7
WujekChu1ek

O, wygląda pięknie ! Dzięki za linka WujkuChu1ku =]

ocenił(a) film na 8
Tyrq

Luzik też lubię tematykę zombie i nie sugeruj się oceną... Komputerowych zombie tam "zaznasz":P

ocenił(a) film na 7
WujekChu1ek

Scena z odrąbywaniem rąk z dachu samochodu w morzu zombie - klasyk !

ocenił(a) film na 8
Tyrq

Widziałeś "martwicę mózgu" Petera Jacksona?? Jeżeli nie to też polecam:):):)

ocenił(a) film na 7
WujekChu1ek

Jasne, także wszystkie części Martwego Zła też polecam, no i Sok z Żuka.

ocenił(a) film na 8
Tyrq

No ba sok z żuka, klasyk:):):) Dobra nie spamujmy:P przejrzyj moją filmografię znajdziesz tam na pewno dużo ciekawych filmów:P Pozdrawiam:):)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones