PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654140}

Nad grobem

Open Grave
6,1 17 499
ocen
6,1 10 1 17499
5,7 3
oceny krytyków
Nad grobem
powrót do forum filmu Nad grobem

...który jak zwykle tragicznie zinterpretowali nasi tłumacze.

ManBehindTheMist

Czy na forum każdego filmu musza pojawiać się takie tematy? Nie ma czegoś takiego jak tłumaczenie tytułu, jest po prostu inny tytuł do polskiej dystrybucji i najczęściej nie jest tłumaczeniem oryginalnego tytułu, choć jest do niego podobny. To naprawdę nie jest takie trudne żeby zrozumieć. A ty jakbyś przetłumaczył ten tytuł? Każdy w takich tematach narzeka jaki fatalny polski tytuł ale jakoś nikt nie pisze jak powinien brzmieć.

Frida_filmaniak

"Otwarty Grób". Brzmi podobnie, a i dwuznaczność zachowana.

ManBehindTheMist

Faktycznie twój pomysł zdecywodanie lepiej oddaje dwuznaczność tytułu ale moim zdaniem po prostu trochę gorzej brzmi. Dlatego nie zawsze polski tytuł jest tłumaczeniem oryginalnego. "Nad grobem" brzmi lepiej, nie wiem, może bardziej tajemniczo?

ManBehindTheMist

Chętnie się dowiem, na czym polega dwuznaczność tytułu, bo chyba nie załapałam, o co chodzi.

VictoryDay

SPOILERY!!
1. Miejsce w którym rozpoczyna się film, dół wypełniony zwłokami, najbardziej oczywiste skojarzenie tytułu.
2. Otwarty grób = zombie. O tym, że to o nich film, dowiadujemy się dopiero po jakimś czasie. A tytuł delikatnie podsuwa nam to od początku.

ManBehindTheMist

Dzięki. Miałam problem z punktem nr 2, bo film mi polecono jako że mógłby stanowić prequel do "28 dni później". No i ciągle myślałam o chorych z "Otwartego grobu" jako o zwykłych zarażonych (jak z "28 dni później) a nie o zombie.

VictoryDay

Jasne, spoko. :) Już tak dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się, że nawet gdzieś pod koniec filmu jest wspomniane, że martwi wstają z grobów.

ocenił(a) film na 6
ManBehindTheMist

Żadnych zombie w tym filmie nie ma, a z grobu wstaje jedynie główny bohater ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones