PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11007}

Nagi instynkt 2

Basic Instinct 2
5,3 13 014
ocen
5,3 10 1 13014
Nagi instynkt 2
powrót do forum filmu Nagi instynkt 2

Sharon,gliniarz czy glowny bohater?


????????

ocenił(a) film na 6

no własnie ja tez juz nie wiem ...
ale pewnie to ta okropna Sharon :P

ocenił(a) film na 1

przecież się przyznała... Musiałeś przysnąć ;)

Ona .... jak wspomniał kolega sama się przyznała

ocenił(a) film na 10
sephiroth_4

I co z tego ze sie przyznala? Raz mowila jedno raz drugie bawila sie doktorkiem wiec nic nie wskazuje na to ze mowila prawde.

Tez nie wiem w koncu kto zabijal. Z jednej strony wyglada ze ona. Z drugiej strony na doktorka wskazuje fakt ze bez problemu pociagna za spust zabijajac gliniarza i smierc jego zony, sledzil ja, byl zaraz za nia wchodzac do kibla nie widzial nikogo wychodzacego i znalazl ja jeszcze zywa, poruszajaca sie z podcietym gardlem. To tez wskazuje na to ze to jednak doktorek zabijal.

ocenił(a) film na 3
Egzii

doktorek posuwal blondyne jak ktos zaraznal reportera, temu sie nie zaprzeczy

Mooman

Kto zabijał??? Ja mysle, że to ta zła Catherine :D, ona chciała doprowadzić doktorka do obłędu, a potem wmówiła mu, że to on jest mordercą :)

__________

Zabijał doktorek, jego usmiech na końcu zdradzał wszystko :)

ocenił(a) film na 10
synoptyk

wlasnie caly urok tego filmu jest taki ze nie wiadomo kto zabijal, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi i nigdy nie bedzie, to jedyny pewnik

ocenił(a) film na 7
Egzii

Zabijała Catherine. Świadczy o tym chociażby motyw kiedy podczas przyjęcia prosi Glassa aby włożył jej papierośnice wraz z zapalniczką do kieszeni płaszcza. Tą samą zapalniczke znalazł Glass przy Adamie Towersie gdy ten został zabity.
Kiedy Glass goni Denise, widzi w klubie że ta rozmawia z jakąś kobietą (ewidentnie można rozpoznać, że to Catherine) potem wchodzi z nią do toalety, gdzie Glass znajduje ją z podciętym gardłem. Zresztą sama sie przyznała:)

Egzii

pewnie ze tak! nie ma do konca zadnego dowodu a tu kolezanka obok zgrywa wszechwiedzaca twierdzac ze na 100% zabijala Catherinna. nie ma na to ani jednego PRAWDZIWEGO dowodu. Pozdr.
PS. Ja bym stawial ze ona nie zabila nikogo tylko inni to robili, w 1 czesci Beth a w 2 niewygodnego Towersa zabil glina i potem nastepnych(a moze ktos inny?)

Adkaaa

Oczywiście, że zabijała Catherine. Inaczej nie powstałby ten film. O to właśnie chodzi - to jest film o genialnej manipulantce, która "motywuje" innych ludzi do zabójstw (była o tym mowa w 1 części filmu) a sama znajduje w tym frajdę - pisze o tym książki i je wydaje. Najciemniej pod latarnią. Lubi ryzyko, kombinowanie, manipulowanie i to ją podnieca. Nie wiem jak można uważać, że to nie ona morduje. Trzeba się wykazać niesamowitą naiwnością twierdząc, że to wszystko to masa zbiegów okoliczności, że wokół niej ciągle giną ludzie a ona sama kręci się wokół samych psychopatów, którzy sami nie wiedzą, co robią? Bez sensu. Już w pierwszej części filmu na koniec dowodem na to, że to ona mordowała była ostatnia scena jak spod łóżka wyjmowała szpikulec do lodu. Jej ówczesny kochanek/gliniarz też zginął - była o tym mowa w 2 części. Jest więc oczywistym, że to ona ich wszystkich pozabijała. Do części morderstw oczywiście zmanipulowała np. doktora psychiatrę (zabił policjanta na koniec) ale większość morderstw to ona ma na sumieniu. Nie trzeba za wiele myśleć żeby to się stało oczywiste.

AlexabezKeksa

To postac Douglasa tez zabila?

DLA MNIE SA DWIE OPCJE!
ALBO W OBU CZESCIACH WSZYSTKICH BEZ WYJATKU ZABIJALA CATHERINNE(S.STONE) ALBO NIE ZABILA NIKOGO TYLKO ROBIL TO KTOS INNY WZORUJAC SIE NA JEJ KSIAZKACH CHOCBY I MAJACY COS Z DEKLEM.
BARDZIEJ PRZYCHYLALBYM SIE DO DRUGIEJ OPCJI BO W 1 CZESCI NAGIEGO INSTYNKTU NAJPRAWDOPODBNIEJ ZABIJALA BETH GARNER/LISA HOBERMAN(BYLA DUPA DOUGLASA) WIEC SADZE ZE I W DRUGIEJ CZESCI CATHERINNE NIKOGO NIE ZABILA TAK NAPRAWDE
A KTO? ALBO GLINIARZ KTORY MIAL COS ZA PASEM I MOGL USUWAC NIEWYGODNYCH MU LUDZI(JAK CHOCBY ADAM TOWERS) ALBO KTORAS Z TYCH INNYCH LASEK CO TAM SIE PRZEWIJALY ALE NA PEWNO NIE MICHAEL GLASS. ON BYL ZASADNICZO CZYSTY PODOBNIE JAK DOUGLAS W 1 CZESCI!
WARTO ZAUWAZYC ZE DRUGA CZESC JEST ZYWCEM SCIAGNIETA Z PIERWSZEJ TYLE ZE POZMIENIALI BOHATEROW I OKOLICZNOSCI ALE ZABAWA CIAGLE TA SAMA.

ocenił(a) film na 7
Adkaaa

W pierwszej części zabijała Catherine (to jest pewne 100%). Catherine zaplanowała wszystko tak aby wyglądało, że to właśnie Beth (w 1 cześci) zabijała. Podłożyła rewolwer, zdjecia, ksiażki. Wszystko zaaranżowała. O tym, że Catherine zabijała świadczy w końcowej scenie nóż do lodu, który znajduje sie pod łóżkiem, na którym kochają sie Sharon i Douglas. W 2 częśći też zabijała Catherine;P Nie bede powtarzać wpisu. J/w;P

Pozdrawiam:)

Mikimoto_

nóż do lodu pod lozkiem nic nie znaczy! , na jakiej podstawie twierdzisz ze to na 100% pewne ze ona zabiajala?
na 100% wiesz kto byl rezyserem filmu i nic wiecej,a ja sadze ze w 1 czesci zabijala Beth Garner ktora byla zafascynowana Cat.Tramell i ja nasladowala (mogla dzialac jak bohaterki jej ksiazek)a przy okazji kochala sie w Douglasie, obie byly bisexualistki.
w zwiazku z tym i w 2 czesci nie zabijala Catherinne Tramell, nie chce mi sie powtarzac dlaczego.

Mikimoto_

chociaz opcji ze zabijala caly czas Catherinne tez nie mozna wykluczyc jak mowilem.
ja jednak stawiam na Beth Garner i (chyba?) gliniarza. on byl dziwny i mial cos za pasem juz.

ocenił(a) film na 7
Adkaaa

Catherine zabijała.. To jest JEDNOZNACZNE, nie ma innej opcji.. W każdej recenzji znajdziesz określenie do Catherine "morderczyni". Zresztą została uznana za najbardziej niebezpieczną kobiete w filmie. Koniec dyskusji:)

Mikimoto_

Koniec dyskusji, JEDNOZNACZNE? jakie recenzje? puste slowa bez dowodow kto zabijal, nie pisalas scenariuszu do tego filmu i wiesz tyle co ja czyli nic.

Adkaaa

Bo to jasne jak słońce, przekaz był oczywisty. A dowody są w filmie. To w zasadzie cały sens zarówno 1 jak i 2 części.

ocenił(a) film na 7
Adkaaa

Zabijała Catherine. Jest wywiad z Sharone Stone, w którym przyznaje, że to jej postać zabijała.

ocenił(a) film na 2

Zabijała oczywiście Katrin, wiadomo, bo gliniarz (z super wyjściowym wąsem) powiedział, że wszystko co wychodzi z jej ust jest pieprzonym kłamstwem. I miał rację.
Film przeciętny, ale ciekawe jest że na forum większość negatywnych opinii pochodzi od płci pięknej, która raczej nie trawi samej Sharon Stone i postaci przez nią granej a nie filmu jako całości.

ocenił(a) film na 5
Boogieman

Są rozbieżności, bo scenarzysta widocznie sam już się pogubił, albo chciał, żeby widz zastanawiał się po obejrzeniu filmu :) Niby jednak Catharin bo się przyznała, ale przecież ona manipuluje ludźmi i wygarnęła doktorkowi "gdy mówię, ze nie zabiłam to mi nie wierzysz, gdy mówię, że ZABIŁAM, to znów mi nie wierzysz" i tu właśnie pada wątpliwość co do Catherine, no ale na końcu w szpitalu jak ona mu opowiada że wszystko wie, to niby ma to widzowi powiedzieć "to doktorek wszystkich zabijał". Tak, tylko co z tym piłkarzem co Catherine z nim jechała? Hehe ja sam już nie wiem kto zabijał :D

W obu czesciach zabijala Kaska. W fabule nie tyle chodzi o to, zeby dowiedziec sie, kto zabijal, tylko sledzic to, jak spryciula robi wszytkich w konia.

felicity_lemon

Reżyser zabił wasz czas. Siedzicie i gadacie o filmie który jest niejednoznaczny.

ocenił(a) film na 3
Marcin_Nauczyciel_B

Jedyna chyba mądra odpowiedź na durne pytanie postawione przez ludzi, którzy szukają dziury w całym. Nie zgodzę się jedynie z tym, że film jest niejednoznaczny, gdyż wiadomym i pewnym jest to, iż za wszystkimi zabójstwami stoi Catherine. Nie potrafię tylko zrozumieć, że ktoś tak usilnie dopatruje się drugiego dna. O ile Nagi instynkt był perfekcyjnie dopracowanym filmem, o tyle Nagi instynkt 2 jest pewnego rodzaju (jak już ktoś to zauważył) parodią. W pierwszej części nazbyt wyraźnie była podkreślona scena rozmowy głównej postaci z Beth odnośnie zepsutego zamka, jak również wizyta lodowatej Cati na posterunku, kiedy to zapewne zwinęła policyjny płaszczyk. Właśnie dlatego cenię filmy tego typu, jak pierwsza część, że nie prowadzi się za rączkę widza, tylko pozostawia wiele niedopowiedzeń. Szkoda tylko, że sporo jest mało uważnych widzów i później wymyślają różnego rodzaju teorie spiskowe odnośnie filmu.
Podsumowując: w obu częściach zabójcą jest Catherine, a ten grymas psychiatry na końcu drugiej części z pewnością nie oznaczał tego, że to on był zabójcą, jak już ktoś próbował sobie udowodnić. Pan doktor był odurzony, a jego grymas to jedynie rozpacz, złość i chęć wykrzyczenia prawdy, chęć przyznania się do błędu, że zaufał zabójczyni i tak bardzo upadł, że pociągnął za spust zabijając gliniarza (nawiasem mówiąc, scena ta jeszcze bardziej obniżyła moją ocenę drugiej części).

ocenił(a) film na 8

Zabijal psychiatra ktory potwierdzil to ostatnia scena , ze jest w pelni swiadomy i niepoczytalnosc w domu psychiatrycznym to tylko wakacje :)

ocenił(a) film na 6
azlotko

Zastanawiałabym się nad tą opcją, gdyby nie fakt, że w pierwszej części główny bohater biegł uratować swojego przyjaciela przed śmiercią, o której przeczytał w nowo napisanej powieści, co wskazuje na to, że jedynym możliwym zabójcą jest Catherine (Oczywiście jeśli nie popełniono błędu logicznego, bo Beth nie mogła czytać tego fragmentu). Więc uważam, że również w tej części morderczynią jest pani Tramell. :)

ocenił(a) film na 8
MishaRose

Faktycznie :) i caly czas Cathrine robila Go w bambuko :)
Fajny film ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones