PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31522}

Nagle, ostatniego lata

Suddenly, Last Summer
7,8 4 249
ocen
7,8 10 1 4249
7,3 6
ocen krytyków
Nagle, ostatniego lata
powrót do forum filmu Nagle, ostatniego lata

Podobał mi się tym bardziej, że nie widziałem innych ekranizacji sztuk Tennesse Williamsa. Podobno "Nagle, zeszłego lata" to raczej jedno z jego mniej głośnych dzieł. Ale Joseph Mankiewicz zrealizował tą ekranizację z pełnym profesjonalizmem. Gra Elizabeth Taylor i Katharine Hepburn, które bez przerwy ożywiają akcję i partnerujący im, pełen wdzięku Montgomery Clift. I do tego ta niepokojąca muzyka Buxtona Orra. "Nagle, zeszłego lata" podbudowało moją opinię o filmowych latach 50. i o tym, że są filmy niestarzejące się, mimo, iż czarno-białe i nie wydane na blu-ray.

ocenił(a) film na 8
NickError

Ojej to trzeba nadrobić! Sa jeszcze wspaniałę filmy- Tramwaj zwany pożądaniem (z Marlonem Brando i Vivien Leigh), Kotka na gorącym blaszanym dachu (z Paulem Newmanem i Elizabeth Taylor), Noc iguany (z Richardem Burtonem i Avą Gardner), Szklana menażeria (z Johnem Malkovitchem), Słodki ptak młodości (też z Elizabet Taylor) i to pewnie nie cała lista. To sa cudowne filmy :-)

ocenił(a) film na 8
NickError

Jeszcze jest stara wersja filmu "Słodki ptak młodości" z Paul Newmanem.

NickError

No film naprawdę świetny. To naprawdę kino przez duże K robione za oceanem. Nie przepadam za kinem współczesnym robionym w Hollywood ale te dawne filmy naprawdę mają moc , Są do dziś przejmujące. Może dlatego, że wówczas byli tacy dramaturdzy jak Tennessee Williams. Zdziwiło mnie, że w purytańskiej Ameryce mógł powstać film mówiący otwarcie o homoseksualizmie. No może dlatego, że akurat tu obraz ten jest negatywny mimo że aktor dramatu i scenarzysta był tej orientacji. Naprawdę kawałek świetnego kina a scena finałowa wręcz rewelacyjna. To fakt po tym filmie chce się znów zobaczyć Tramwaj .. czy Kotkę.... Takiego kina obecnie niestety bardzo brak.

ocenił(a) film na 10
perroa

Wszystko prawda.

ocenił(a) film na 8
perroa

Aż tak otwarcie to wcale nie mówią. Wszystko pozostaje raczej w sferze sugestii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones