PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605725}

Najemnicy

Mercenaries
3,9 200
ocen
3,9 10 1 200

Najemnicy
powrót do forum filmu Najemnicy

Opinia

ocenił(a) film na 1

Film jest jednym wielkim nieporozumieniem. Poległ na całej linii. Efekty specjalne jak z podstawówki (krew i ogień nakładane komputerowo bardzo niechlujnie), gra aktorska na żenującym poziomie (podobał mi się tylko jeden moment gdzie jeden z tych złych oberwał w łeb - naturalnie "oberwał" i upadł - po tym jak oswobodzili ludzi kopiących dół), oglądalność filmu miał chyba podnieść Billy Zane, realizmu zero (kto by to widział, żeby na taką misję udawać się bez tzw tłumików, wydzierać japę podczas rozpoznania, wszyscy mieli ten sam osprzęt i "umundurowanie" - wyglądali jak harcerzyki po świeżych zakupach), niektóre "akcje" były totalnie nieprzemyślane, a chyba większość statystów nigdy nie strzelała z karabinu... Wyglądali jakby chcieli przebić się przez powietrze strzelając bo odrzuty przy strzałach "robili" w przód a nie tył... No i kolejna rzecz to wybuchające granaty... Leżą w punkcie A a wybuch był w punkcie B. Szkoda czasu na ten "film". Już od pierwszych sekund widać, że to niskobudżetówka bez polotu...

ocenił(a) film na 7
Juna_3

Fakt ,efekty może nie były na najwyższym poziomie jak w super-produkcjach hollywood (ale przecież nie o to chodzi).Moim zdaniem ten film jest o wiele bardziej prawdziwy niż np. ,,Niezniszczalni'' gdzie bohaterzy walczą z o wiele wieksza armia i wychodza z tego bez szwanku.Było tam wiecej normalnosci niż w wysoko budżetowych filmach gdzie bohaterowie sa praktycznie nadludzmi których nie mozna zabić (znają się na wszystkim,wiedzą wszystko,są super inteligentni, kule się ich nie imają i wiadomo że główni bohaterzy oczywiście przeżyją) Film jest bardziej prawdziwy od tego mega hollywoodzkiego szitu do którego przywykliśmy!!! Według ciebie nie mieli tłumikow? To zobacz co wkrecali w lufy w 36tej minucie filmu.

ocenił(a) film na 1
fireadam

Jakoś nie widziałem aby używali tłumików podczas akcji. Co do Niezniszczalnych to fakt, tam przeginają ale to jest film zupełnie innej kategorii i z założenia już wiadomo o co w nim chodzi (patrz np Die Hard). Ja osobiście nie mam nić do undergroundowych czy niskobudżetowych produkcji o ile nie są fatalnie wykonane czy bez pomysłu. Tutaj tych aktorów chcieli wykreować na żołnierzy a nawet do skautów by się nie nadawali. No ale to tylko moja opinia.

ocenił(a) film na 7
Juna_3

W lesie użyli kałachy a podczas uwalniania zakładników pistoletów z tłumikami.Lubie takie filmy jak Die Hard z Willisem czy Commando z Arnoldem :) tylko najczęściej w takich produkcjach jest duże przegięcie(jeden gość rozwala całą armie)To są fajne filmy tylko chciałem powiedzieć że więcej realizmu jest pokazane w filmach klasy B(takich jak ten ze słabszym aktorstwem i efektami specjalnymi) niż A.Co do Twojej wypowiedzi:,,tych aktorów chcieli wykreować na żołnierzy a nawet do skautów by się nie nadawali,, - Moim zdaniem właśnie tu jest sporo naturalności. Dlatego że prawdziwi najemnicy to często nie rzucający się w oczy, nie koniecznie wyglądający na twardzieli (bo pozory mylą) super przystojni obdarzeni charyzmą czy elokwencją ludzie, no i jeszcze super umięśnieni.Jak byś zobaczył takich gości w akcji to byś się zdziwił ,bo tam nie ma wielkiego aktorstwa.
Po prostu starają się przeżyć i też popełniają błędy.

ocenił(a) film na 1
fireadam

Co do najemników to nie miałem na myśli wyglądu a zachowania. :) Swoją drogą czekam na Die Hard 5... :) Premiera już 15 lutego... :) Mam nadzieję, że przedpremiera będzie 14ego... :)

ocenił(a) film na 7
Juna_3

No właśnie napisałem że nie ma wśród niż wielkiego aktorstwa (elokwencji,charyzmy). Ja też chętnie obejrzę Die Hard 5 !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones