PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=488354}

Najlepszy ojciec świata

World's Greatest Dad
6,4 5 700
ocen
6,4 10 1 5700
7,5 4
oceny krytyków
Najlepszy ojciec świata
powrót do forum filmu Najlepszy ojciec świata

Możliwy Spoiler

ocenił(a) film na 9

Czy ktoś mi może opowiedziec dokładnie całą fabułę z filmem?

ocenił(a) film na 7
Annodomini

A może być cała fabuła bez filmu?

ocenił(a) film na 9
Witek_13

Oj dobra, dobra, pomyliłam się.

Annodomini

To trochę dziwna prośba - poznać fabułę zanim obejrzy się film. Nadal chcesz wiedzieć?

ocenił(a) film na 9
Annodomini

S - P - O - I - L - E - R
Lance Clayton (Robin Williams) jest nauczycielem poezji w szkole ala liceum i takim trochę outsiderem w gronie pedagogicznym. Jedyną osobą która go szanuje jest młodsza koleżanka z pracy Claire, ale wstydzi się z nim pokazywać, bo chodzi jej wyłącznie o seks. Lance ma syna Kyle'a - nastolatka z zaburzeniami emocjonalnymi (łagodnie mówiąc), który nie jest zbyt rozgarniętym uczniem. Personalnie jest bezwstydnym prostakiem rzucającym mięsem i obelgami do ludzi. Dlatego też nikt go w szkole nie lubi (prócz jednego przyjaciela). Udział w kółku poetyckim Lanca jest dobrowolny, a zainteresowanie wyraża raptem kilkoro uczniów, dlatego też dyrektor chce te zajęcia zlikwidować, a Kyle'a przenieść do szkoły specjalnej, bo uważa, że jest upośledzony.
Po tym wszystkim następuje zwrot akcji. Kyle podczas onanizowania się przypadkowo się udusił. Lance jest zrozpaczony i rozłoszczony tak jak każdy ojciec po stracie syna, ale wpada mu do głowy przebiegła myśl. Przeniósł ciało Kyle'a do szafy i powiesił tak by wyglądało to na samobójstwo, a do kieszeni wsunął napisany przez siebie list "Do tych wszystkich którzy mnie nienawidzą...". Dopiero wtedy zawiadamia policję.
Po pochowaniu syna Lance wraca do szkoły. Wszyscy nagle zaczynają mu współczuć. List okazał się tak głęboki, że zachwycają się nim zarówno uczniowie jak i nauczyciele, bo oto okazuje się, że Kyle był wybitnym pisarzem i filozofem, a tylko zgrywał głupiego, bo i tak by go nikt nie zrozumiał.
Lance od zawsze marzył, by zostać sławnym pisarzem. Wysyłał różne teksty do wydawnictw, ale jego twórczość nie zyskała nigdy poklasku. Ale oto teraz nadarza się niepowtarzalna okazja. Poświęca cały weekend na napisanie całego dziennika (rzekomo napisanego przez syna) i za pośrednictwem szkolnego psychologa wydaje go w wielu egzemplarzach. Szkoła szaleje. Rodzi się kult Kyle'a. Koszulki, plakaty, naśladownictwo. Kółko poetyckie pęka w szfach od tłumów. Przychodzi nawet zaproszenie do telewizyjnego Talk show. Lance sprawił, że wszyscy wrogowie Kyle'a nagle go pokochali. Stał się dla nich intelektualnym herosem. Dyrektor proponuje by bibliotekę nazwać jego imieniem, a wydawcy zabiegają by wydać dziennik w skali kraju. Zapomniałem dodać, że Claire odkąd syn Lanca stał się sławny, przestała się wstydzić z nim pokazywać.
Przychodzi dzień nadania imienia bibliotece. Dyrektor prosi Lance'a o kilka słów o synu...

ocenił(a) film na 9
revolver

Dzięki

revolver

Czy ktoś mógłby napisać mi fabułę do samego końca? Wczoraj był w tv, ale późno i zupełnie bezwiednie zasnęłam zmęczona przed telewizorem. A chciałabym się dowiedzieć, jak to się rozwiązało. Oglądałam prawie do końca, właśnie do tej uroczystości.

selena78

SPOILER !!
Powiedział jak to było naprawdę, więc wszyscy go znienawidzili. Przyszedł do niego prawdziwy kumpel jego syna i razem z sąsiadka, jędząc "ciastka" oglądnęli Noc żywych trupów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones