PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97205}

Najpiękniejsza

Ichiban Utsukushiku
4,4 154
oceny
4,4 10 1 154
Najpiękniejsza
powrót do forum filmu Najpiękniejsza

naj...slabsza

ocenił(a) film na 4

wlasciwie wiedzialem czego sie po tym tytule spodziewac, zreszta juz rok produkcji mowi o nim wszystko; 'najpiekniejsza' jest filmem propagandowym ze wszystkimi tego konsekwencjami. tak sie jednak nieszczesliwie zdarzylo, ze byl to moj ostatni 'nieobejrzany' kurosawa i nie jestem pewien czy warto bylo sobie niepotrzebnie psuc humor. coz, ciekawosc kolejny raz zwyciezyla... wprawny widz z pewnoscia odnajdzie tu pewne cechy, charakterystyczne nie tylko dla wczesnych, ale i znacznie pozniejszych obrazow kurosawy, chociazby sposob krecenia scen zbiorowych, ludzaco podobnych do tych z 'madadayo', tyle ze tam nieschodzace z twarzy bohaterow usmiechy rozweselaly, a w 'najpiekniejszej' wygladaja niemal ironicznie. nie jestem wielkim fanem takich filmow, moze z punktu widzenia historyka kina jest to spore osiagniecie, ale dzisiaj oglada sie to ze znuzeniem i irytacja. akcja toczy sie leniwie, a drobne dramaty bohaterek i zwroty akcji do niczego konkretnego nie prowadza. zabraklo nawet deszczu, ktory pojawil sie w pozostalych obrazach mistrza. nie zeby to przesadzilo o wartosci filmu, ale chyba mozna to potraktowac jako znak ostrzegawczy przed tym tytulem, bo pozniej tak slabego filmidla kurosawa juz nie nakrecil :)

Nakf

Mógłbyś rozwinąć wątek deszczu? Zaciekawiłeś mnie tym:)

ocenił(a) film na 6
Nakf

Jasne, że to wczesny film, i jest propagandowy, i główna bohaterka jest wzorem pracownika (czasami, jak pod koniec filmu, zupełne przegięcie), ale jakoś podobał mi się. Dałam się zaprosić bohaterkom do ich hotelu robotniczego :) Jednak w porównaniu z taką 'Przygodą na Mariensztacie' (choć fakt, weselszy film) wypada gorzej. Widać tu rozłam - polskie kobiety chcą być lepsze od mężczyzn, a japońskie? 'nie chcemy wyrabiać 50% normy mężczyzn, nie wyrobimy 100% bo jesteśmy mimo wszystko kobietami, ale może chociaż 2/3?' zdziwiło mnie to trochę xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones