PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632368}

Największy z cudów

El gran milagro
5,6 1 458
ocen
5,6 10 1 1458
Największy z cudów
powrót do forum filmu Największy z cudów

I oby więcej takich pięknych opowieści przenoszono na ekrany. Coś niesamowitego.

kardrig

jedna z tych produkcji, która z góry jest skazana na niepowodzenie dzięki wątkowi religijnej obłudy.

lolexX123

czemu religijnej obłudy ?

forzamilan1

Bo tak.

Madredeus

dokładnie

kardrig

Gdzie to widziałeś/widziałaś? W kinie? Czy może gdzieś na necie, bo nie mogę znaleźć, a bardzo mi zależy...

gogo224

http://www.youtube.com/watch?v=3CKeCCh7qwY
po hiszpańsku...
Jest też w 4 częściach po angielsku, pod tytułem: The Greatest Miracle

xavell

Dzięki wielkie, obie wersje mi odpowiadają. ;)

gogo224

Widziałem, że film grają w Poznaniu, w jednym z małych kin.

doliwaq

Niestety to nie moja okolica, ale dzięki za odpowiedź. ;)

ocenił(a) film na 9
doliwaq

Grają też w Multikinach (Malta, 51, St. Browar) ale w dni robocze w godzinach przedpołudniowych lub tuż po południu co sprawia, że mało osób może przyjść.

gogo224

W Białymstoku w Heliosie puszczają;)

sylwiazdow

To niestety tym bardziej nie moja okolica, ale dzięki wielkie. ;)

ocenił(a) film na 2
kardrig

Ale Meksyk, tyle mam do powiedzenia ;)

kardrig

normalne, że różnej maści lewaki i antyklerykały będą szczekać, Takie Filmy im nie pasują bo ruszają ich skostniałe (liberalne) sumienia, dlatego najlepiej wyśmiać i zmieszać z błotem...Zresztą pluć na Kościół to teraz cool&trendy

xatt1975

Czyli lewaki i antyklerykały to psy, liberałowie mają skostniałe sumienia (lu ich nie mają wcale), a wszyscy poruszają się w świecie modnym (znaczy pustym i bezmyślnym kierowanym przez obce, nieznane wielkie, złe siły). Ale najlepiej przecież wyśmiać i zmieszać z błotem :)

"Religii właściwie udało się przekonać ludzi, że istnieje jakiś niewidzialny człowiek, który żyje w niebie, obserwuje wszystko co robisz każdej minuty i każdego dnia! Ma listę 10 rzeczy których nie chce, żebyś robił. A jeśli zrobisz którąkolwiek z tych rzeczy, to ma specjalne miejsce: pełne ognia, dymu, swądu, tortur i katuszy, gdzie ześle cię, żebyś żył i cierpiał, palił się i dusił, krzyczał i płakał przez całą wieczność, aż do końca czasu. Ale on cię kocha!"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
xatt1975

Bardzo proszę, nawet jeśli ktoś ma słabe serduszko, zostawcie tą wypowiedź - miłość i przyzwoitość przede wszystkim.

"Kto jest lewakiem?
O tym decydują członkowie młodzieżówek partii, takich jak UPR, LPR i PiS. Do lewaków zalicza się:
moderator for internetowych usuwający posty aktywnych prawicowców, w których, w sposób kulturalny (ty ch... ty s...nu itp) określają swoich przeciwników politycznych; [...]"

Super logo niemieckiej firmy ;)

użytkownik usunięty
xatt1975

Skopiuje to co już ci napisałem pod recenzją tegoż filmu, bo za pewne tego nie przeczytasz.

Twoje ad personam są żenujące człowieku :) Z Twojej wypowiedzi wynika, że każdy ktoś śmie skrytykować kościół to moralne dno, które po prostu dotyka, to, że krk naucza o moralności itd. Nie przyszło do głowy, że ktoś może krytykować tą instytucję za hipokryzję- gadka szmatka, o tym, że bogacenie się doprowadza do zła, jakby sam kościół był biedny, za gloryfikację cierpienia i utwierdzaniu ludzi jeszcze w tym, że lepiej taplać się po uszy w tymże cierpieniu, bo rzekomo Pan B tak doświadcza ludzi, zamiast być pozytywnym człowiekiem.

No i jeszcze za samą koncepcję filozoficzną i metafizyczną, czyli od strony intelektu również.

Ponad to nie trzeba być katolikiem by posiadać kręgosłup moralny, a jeśli już przy tym jesteśmy, to wśród katolików można spotkać ludzi, którzy usprawiedliwiają się ze wszelkiego zła i często odejmują sobie wszelkie winy lekką ręką- w końcu ksiądz zawsze czeka ze spowiedzią. Jak się wyspowiada to w końcu co zaszkodzi znów zdradzić żonę, okłamywać ludzi, kraść pieniądze. Przecież winy zawsze można zmyć szybciutko wręcz mechanicznie sprawdzoną formułką. Taka obłędna moralność to wręcz wizytówka niektórych hipokrytów mieniących się religijnymi- potem mamy dzięki tak pojmowanej moralności, takie kwiatki jak nawrócona prostytutka, gwałciciel itd którzy moralizują ludzi, którzy żyją bardziej godnie niż oni, jak mają żyć . Obrzydliwa, obłudna postawa.

To nie chodzi o to, że np prostytutka nie może skończyć ze swoją profesją, to chodzi o to, że często takie nawrócone ziółka z najgorszej patologii się pysznią, zgrywają świętych, oceniają z góry ludzi, którzy są bardziej moralni od nich, bo np nie wierzą, albo są innego wyznania.

Przy czym taka prostytutka łatwo zapomina w jakim siedziała sama szambie(co jest brakiem pokory wobec swojej osoby)- do którego zresztą może wrócić, bo te panny tak naprawdę w 90% do tego wracają i jeśli nie są zmuszane i nie robią tego na skutek traumatycznych przeżyć, które spaczyły im psychikę, to nie ma dla nich usprawiedliwienia :]

Nie mówiąc o tym, że nawrócenie się gwałciciela czy seryjnego mordercy jest już totalnie mało wiarygodną przemianą i nie do przyjęcia. Pewnych rzeczy jak morderstwo czy gwałt nie można wybaczyć.

a nie mówiłem? Juz bezbożnicy swoimi pseudo-madrymi teoryjkami sie popisują...Żenujące sa twoje argumenty czlowieku. I zachowaj je dla siebie a nie sie pisujesz jaki to z ciebie madrala...Sa jestes idealem zeby innych pouczac i krytykowac? Kto ci dal takie prawo...? skup sie na sobie i swojej rodzinie a od Koscioła WARA! P. S. Najbardziej "troszcza sie" o Kosciol ci, co nie maja z Nim nic wspolnego, a pod plaszczykiem tej obludnej "konstruktywnej"troski kryje sie zyczenie dla Kosciola WSZYSTKIEGO NAJGORSZEGO!

użytkownik usunięty
xatt1975

Nie jestem ideałem i nigdy takiego nie zgrywałem jak grono obłudników o których napisałem. Mam różne rzeczy na sumieniu ale nie hipokryzje :] Krytykować można postawę której się samej nie praktykuje, więc nic złego nie robię. Nie wiem czemu się tak rzucasz o moje zdanie na temat członków kościoła, toż to sama prawda- kościół sam wyznaje zasadę, że wybaczyć można ludziom wszystko.

Moja krytyka to tylko kilka zdań w internecie, które w żaden większy sposób niczego nie robią twojemu kościołowi. Pieklisz się jakbym co najmniej fizycznie uderzał w twój kościół. Podpalać kościołów niczym Varg Virkens nie mam zamiaru, sami sobie robicie największą krzywdę swoja obłudą.

I cóż to, za kiepska retoryka .."Sa jestes idealem zeby innych pouczac i krytykowac?" Czyli fakt, że powiedzmy np zdarza mi się być leniwym, sprawia, że nie mogę krytykować gwałciciela? Ogarnij się, istnieje coś takiego jak skala zła. Lenistwo a gwałt dzieli ogromna przespać. Mniejsze, większe, i największe zło, to są zupełnie inne sprawy. Krytykuje za rzeczy, których sam w życiu nie zrobiłem i nie zrobię. Twoją pokrętną logiką trzeba pozamykać sądy za to, że sądzą ludzi, bo jak sędzia, który powiedzmy sam nie jestem ideałem- jest np. w separacji z żoną- może sądzić morderce dzieci.


Skoro nie rozumiesz obrzydliwości takiej postawy to współczuje.

użytkownik usunięty
xatt1975

A jeśli argument na temat obłudy i tego jak obrzydliwą moralnie sprawą, jest tzw oczyszczenia się z dokonanego zła, przez różnego rodzaju wstrętne szumowiny- gwałty, mordy itd-pod płaszczykiem nawrócenia jest dla ciebie żenujący to świadczy tylko o twoim poziomie a raczej jego braku. Wiara nie cofnie dokonanego zła, nie ożywi zamordowanych ludzi, nie naprawi też pewnych ran w psychice pewnych ludzi, bo te zostaną do końca życia.

Idz podaj rękę Davidowi berkowitzowi bo nawrócił sie na pana b, a obrażaj zmarłego profesora religię, który ratował życie ludziom, no ale on nie wierzył.

Prezentujesz obrzydliwy rodzaj moralności i jeszcze coś przebąkujesz o tym, że nie mam prawa krytykować ludzi, za to, że są moralnym dnem , bo sam mam wady- no ku*** rzeczywiście fakt, że przykładowo pokłóciłem się z dziewczyną sprawia, że nie mogę krytykować kogoś za gwałt. Każdy ma jakieś wady, ale istnieje coś takiego jak pewna granica. Osoba, która nie ma problemu z przekroczeniem tej granicy i zabije niewinnego człowieka, dla zabawy bądz zgwałci dziecko jest zerem i tyle. Po prostu chcesz usprawiedliwiać zwykłe ścierwa i nic więcej. Idz przytul wszystkich bandziorów, bo ich nie wolno oceniać.

Zresztą nazywasz ludzmi o innym zdaniu niż ty "lewackimi fiutami" Sam sobie wystawiasz laurkę, hipokryta :D Sam zmieszałeś błotem typa na śmiesznym forum internetowym za inną opinię niż ty, no dlaczego hipokryto go oceniłeś? Przecież tak nie wolno!


Ciśniesz faceta za inne zdanie niż ty, a mi śmiesz bronić krytyki usprawiedliwiania przestępców, to ty bardziej przypominasz mi lewaka, to oni są znani w akcjach służących usprawiedliwieniu najgorszych szumowin, akcje przeciw karze śmierci dla bydlaków i tym podobne bzdury.

Lewak jesteś i tyle.

ocenił(a) film na 1
kardrig



wariat do potęgi trzeciej .... kiedy konto usuniesz ??

michk100

Widocznie nie potrafisz nic poza obrażaniem ludzi. Ale to nie twoja wina że matka wychować cie nie potrafiła, więc współczuję wychowania.

ocenił(a) film na 1
kardrig

to doradź dobry kolego co zrobić żeby się zmienić ?? :D

ocenił(a) film na 8
michk100

Jeśli mogę od siebie, to zalecam mnie agresji i więcej tolerancji :) . Pozdrawiam.

michk100

To twój wybór jakim jesteś człowiekiem. Jeśli wolisz obrażać ludzi, proszę bardzo, ale w ten sposób sam sobie opinię wystawiasz.

ocenił(a) film na 9
kardrig

Film rzeczywiście dobry. Inspirowany objawieniami prywatnymi Cataliny Rivas -"Tajemnica spowiedzi i mszy świętej" (tej informacji w filmie zabrakło, czy to kwestia tłumaczenia?). Okazuje się, że jednak trudno przekazać nawet w 3D wszystkie treści tam zawarte...Jednak komuś kto chce pogłębić wiedzę religijną, dowiedzieć się czegoś więcej o zmaganiach duchowych w jakich uczestniczymy zarówno film jak i to co ma do przekazania Catalina (są też inne tytuły) można polecić. Mało kto wie, że podobny film powstał wcześniej w Polsce - "Tajemnica Eucharystii" spektakl w reżyserii Piotra Kowalińskiego, występują aktorzy (można obejrzeć w internecie).

Agridaghi

Hmm... na początku chyba była podana informacja, że film inspirowany objawieniami s. Faustyny Kowalskiej;) jednak też spotkałam się ze stwierdzeniem, że podobne jest do tego co przedstawiały objawienia Rivas;)

kardrig

Genialna grafika :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones