PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10046190}

Najwspanialsza noc w historii popu

The Greatest Night in Pop
7,7 3 929
ocen
7,7 10 1 3929
6,6 7
ocen krytyków
Najwspanialsza noc w historii popu
powrót do forum filmu Najwspanialsza noc w historii popu

Pure magic

ocenił(a) film na 9

W 1985 roku, kiedy jeszcze czuć było smród stanu wojennego, pokazano w tv teledysk "USA for Africa". Pamiętam to dokładnie, bo plakaty, czy zdjęcia gwiazd muzyki można było kupić jedynie na bazarze, a tu gołym okiem można było zobaczyć je śpiewających. Nawet nie wiedziałem, że cała idea zaczęła się od Lionela Richie. Dokument, który teraz stworzył prowadzi widza po projekcie dzień po dniu, godzina po godzinie. Większość gwiazd zgodziła się wystąpić przed kamerą. Wielu już z nami dziś nie ma. Ten film to prawdziwa grantka dla fanów muzyki, a w szczególności fanów historii muzyki. Bo właśnie mija 39 lat od nagrania "We are the world".

Loco_Mario_PL

pieniądze z tej całej akcji poszly na kupno broni i zabijanie ludzi...BBC o tym informowalo swego czasu. Swietna piosenka, ale musimy zdawać sprawę z naszej sytuacji. Potwory są u władzy.

ocenił(a) film na 9
marika_fasola

Tak, podobnie jest z pomocą żywnościową, albo z wysyłaniem przeterminowanych leków przez firmy farmaceutyczne (sam w takiej pracowałem).

ocenił(a) film na 8
Loco_Mario_PL

Też nie wiedziałam, ale biorę poprawkę na tę relację sprzed niemal 40 lat - Lionel jest producentem tego filmu. Raczej mu jednak wierzę niż nie wierzę, na pewno wykonał tytaniczną pracę w tamtych dniach i jednym z jej efektów jest ta genialna piosenka. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones