PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013109}

Nakarmić świat

We Feed People
6,3 30
ocen
6,3 10 1 30
Nakarmić świat
powrót do forum filmu Nakarmić świat

Dokument opowiadający o tym, jak głodnym dostarczono posiłków w Puerto Rico, a potem przy okazji covida. Nawet chyba nie wyjaśnili szczegółów tego, co się stało w Puerto Rico. Za kilka lat z kolei nowi widzowie będą pytać: „co to covid?”, bo o tym ten dokument również nic nie mówi. Ogólnie nic nie mówi, jedynie buduje przekonanie, że pan Jose Andres jest wspaniałym człowiekiem, który czyni samo dobro i dzięki niemu świat jest lepszy. Jest tu dużo otoczki, prawie nie ma substancji – jeśli za taką liczyć ogólniki. Byli ludzie głodni w wyniku czynników niewspomnianych w tym dokumencie, on im tego dostarczył. I to było bardzo trudne, bo jak tu gotować dla tylu ludzi?, albo on to zrobił. Nie pytajcie mnie o detale, ja tylko oglądałem o tym półtoragodzinny dokument, nie wiem. xD Nawet nie wiem, czy zrobił to więcej niż raz – w sensie jeden dzień, czy następnego też? – ale zrobił. Czy byli inni, którzy też się tym zajmowali? Nie wiem. I było dużo gadania o tym, że na tym świecie nie powinno być głodu. I gada z prezydentem USA o tym, że nie powinno być głodu.

Plus przynajmniej za to, że powiedział: „W pomaganiu nie chodzi o to, aby leczyć poczucie winy, ale by mieć pewność, że nasza pomoc faktycznie komuś pomogła”. Poza tym trochę szkoda – bo historia jak najbardziej prawdziwa, to wszystko faktycznie się stało. Tylko twórcy zrobili absolutnie wszystko, byle tylko oddać temu hołd na pokaz, a nie, by faktycznie udokumentować to dokonanie. Całość w sumie wygląda jak socjalistyczna propaganda na cześć bohatera narodu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones