PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542576}

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
7,4 193 028
ocen
7,4 10 1 193028
5,5 53
oceny krytyków
Narodziny gwiazdy
powrót do forum filmu Narodziny gwiazdy

Tytul filmu (spoiler)

ocenił(a) film na 10

Czy ktos jeszcze zauważył jak tytul filmu idealnie oddaje fabule? Tytul nie byl nadany przypadkowo, bo z reguly gdy jakas gwiazda wygasa, to z niej powstaje nowa. Jackson wypromował Ally - stworzył gwiazdę, po czym sam wygasł - popełnił samobójstwo. Jak dla mnie ten film to mistrzostwo kina. Rzadko mi sie zdarza dac 10, ale tutaj nie mam watpliwosci. Pewnik do Oscara. Dawno sie tak gleboko nie wzruszyłam, a bardzo to cenie w filmach ktore od strony technicznej sa doskonale wykonane. Świetna gra aktorska i zobrazowanie milosci ktora jest silniejsza od wszystkiego i to bez typowej dla Nicholasa Sparksa nudnej dramaturgii. Nic dodac nic ujac.

nita15b

Na szczęście będzie wersja rozszerzona. Zbyt gladko i czysto, wręcz stereotypowo pokazano odwyk. Odwyk to nie sanatorium a konfrontacja z własnymi demonami i to się Coopowi nie udało. Jack powinien był skonfrontować się z wlasnymi lękami, płakać, krzyczeć, trzasc się. Alkoholizm i narkomania to piekło i tu tego piekła zabrakło. Owszem, Jack jest niemily, bywa nawet wybuchowy ale najczęściej jest melancholijny a Ally zamiast go jakoś zrozumieć z góry ocenia go dość szybko i płytko jako pijaka. Jest pustka w tych oczach Jacka, pustka wydrazona przez samotność.

JohnTheBrave

dlatego ten film pomimo całej sympatii nie zasługuje na więcej jak 8... bardzo dobry i to uczciwa ocena

nita15b

A co Nicholas Sparks ma do tego filmu?

ocenił(a) film na 10
venacava

To ze jego romanse sa nudne jak flaki z olejem i totalnie odrealnione, a jednak da sie zrobic film o realnej milosci ktory wzrusza bardziej niz typowe romansidlo.

nita15b

No tak, tylko nie wiem skąd wgl to wyjściowe porównanie tego filmu do "dziel" nicholasa. To jest melodramat, tamto to są typowe rom-com

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones