PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847066}

Narwik

Kampen om Narvik - Hitlers første nederlag
5,7 4 531
ocen
5,7 10 1 4531
Narwik
powrót do forum filmu Narwik

kłamliwy chłam!

ocenił(a) film na 1

Gloryfikują kolaborujących z Hitlerem francuzów, a o 5 - tysięcznej Polskiej brygadzie, która wspólnie z Brytyjczykami pokonała niemców ani słowa. Historycznie to nie przedstawia żadnej wartości!

ocenił(a) film na 7
jens23

Jak to nie? To chyba słabo oglądałeś

ocenił(a) film na 7
jens23

mówią o Polakach, którzy sami odbijali narwik od południa. Po prostu tak pokierowana została fabuła. Francuzi wtedy jeszcze nie kolaborowali, Norwedzy w sumie jeszcze też nie, jak na przyszłą skalę. Aczkolwiek pojedźcie do Narwiku, i zobaczycie, że żadna polska bitwa i miejsce walki nie ma tak okazałej i respektowanej reprezentacji w żadnym mieście, zaryzykowałbym poza Warszawą, choć i tutaj W-wa mogłaby się wiele nauczyć od Narwika. Serio, dla nich jesteśmy tam bohaterami, który bez własnej ojczyzny ratowali inną, i to za kołem podbiegunowym

eldrad07

Sami?

ocenił(a) film na 7
jens23

Gdybyś miał więcej mocy intelektualnej, tobyś wypatrzył, że o Polakach jest kilka razy wzmianka. Ale lepiej dać bezmyślnie jedynkę, niż sumiennie obejrzeć film.

ocenił(a) film na 1
RossyDP

Intelektualista się odezwał na powrozie sowieckim. Oglądałem ten chłam i dziwi mnie pokazanie tchórzliwych francuzów niby walczących, a o Polakach jest tylko mało znacząca wzmianka w napisach. Oglądaj ze zrozumieniem!

jens23

Jesteś straszliwie prostaczkowatą osobą. Dlaczego?

ocenił(a) film na 4
jens23

ty lekcje historii to chyba przespałeś. tchórzliwi francuzi? XD

jens23

Oglądaj "Czterech pancernych" ...tam wszystko będzie dla Ciebie zrozumiałe.
Inne filmy wojenne, są dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem.

ocenił(a) film na 1
laguardia

Widać, że masz problemy z głębszymi zagadnieniami historii. Ten chłam wpisuje się w lewackie wymazywanie zaangażowania Polaków w walce z agresorem niemieckim. Tak samo jak wypisywanie przez zbrodniarzy niemieckich, że Auschwitz był "polskim obozem śmierci". Oni tak fałszują historię, jak to robili sowieci!

ocenił(a) film na 7
jens23

Oni tam specjalnie nie pokazali Polaków z szacunku do nich, przecież na końcu było powiedziane, że Francuzi i Anglicy zostawili Narwik na pastwę losu a Polaków wymienili tylko w pozytywnym aspekcie.

ocenił(a) film na 6
seastian

Bardzo dobry komentarz.

jens23

Toś błysnął...

ocenił(a) film na 7
jens23

Chorujesz na jakąś manie prześladowczą, że wszędzie widzisz antypolskie spiski czy za dużo TVP info wjechało?

ocenił(a) film na 9
jens23

Trzeba być naprawdę głupi żeby ocenić film na 1

ocenił(a) film na 6
jens23

No to właśnie kolega dobrze powiedział żebyś oglądał Czterech Pancernych, tam było bardzo silne "lewackie" akcentowanie udziału Polaków w pokonaniu hitleryzmu! :oD

jens23

Wspomniano dwukrotnie o Polakach w filmie. Nie pokazano ich, bo Polacy nie współdziałali z Norwegami i walczyli po drugiej stronie Ofotfjordu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
jens23

Jak to "ani słowa" ? Polecam filmy oglądać ze skupieniem. Druga sprawa oceniać film w skali 1-10 na 1, bo jeden aspekt się nie podoba to dziecinada.

ocenił(a) film na 7
jens23

mowa o Polakach w 54 m. i 1 h 04 m. A potem, cisza. Mówią i piszą jeszcze o Francuzach (pokazują) i Anglikach, ale już nie o Polakach. Smutne jak nas marginalnie potraktowali.

ocenił(a) film na 9
rafalski76

Nie rozpłacz że Polaków nie pokazali. Film miał opowiadać szczególnie o norwegach nie o Polakach amebo

jens23

Trenowałem piłkę nożną (troche) w podstawówce - trener (fajny gość ) był pod Narwikiem …. w Wermachcie :-)

ocenił(a) film na 8
jens23

Bardzo dobry film tylko trzeba obejrzeć z uwagą

ocenił(a) film na 6
jens23

Gdzie ty tam miałeś kolaborujących Francuzów, akcja dzieje się przed powstaniem Państwa Vichy,

ocenił(a) film na 5
jens23

o uj, następny krzykacz, chyba subskrybent Drewniaka

jens23

My też kolaborowaliśmy, jak z nazistami tak z sowietami i nic o tym w Polsce nie słychać. Nie mówiąc już o filmach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones