PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34636}

Nausicaä z Doliny Wiatru

Kaze no Tani no Nausicaä
7,8 24 685
ocen
7,8 10 1 24685
8,4 10
ocen krytyków
Nausicaä z Doliny Wiatru
powrót do forum filmu Nausicaä z Doliny Wiatru

Średnio

ocenił(a) film na 7

Ogółem film całkiem fajny, ale sceny akcji moim zdaniem wyszły... kiepsko. Raczej nie będę
wracał do filmu jak do takiej Księżniczki Mononoke ale nie żałuję, że go obejrzałem.

Pierog321

Mam podobnie, wiem że Miyazaki mistrz i w ogóle, ale mnie osobiście film znudził, a postać księżniczki jest momentami wybitnie irytująca. Jeśli zaczynać z filmami Hayao Miyazakiego, to raczej nie od tego. Dla porównania, "Spirited away" wygrywa wszystko.

ocenił(a) film na 8
dandyshandy

Trzeba pamiętać, że film jest z 1984, to początki Miyazakiego. Oczywiście Spirited, Mononoke są niezrównane, ale jak na lata 80 (mnie np. w niektórych momentach denerwowała muzyka) jest świetny. Poza tym data premiery zbiega się z wybuchem w Czarnobylu, a to musiało robić wrażenie :)

ocenił(a) film na 10
szkl_anka

Z tego powodu co napisałaś, to film był zakazany w ZSRR. Wydźwięk ekologiczny był nie do strawienia dla twardogłowych na Kremlu.

dandyshandy

Nausicaa jest szlachetna, dobrotliwa i bardzo odważna, momentami aż brawurowo i do przesady. Nie zawahałaby się poświęcić własnego życia dla ratowania innych - co jedni uznają za szaleństwo, inni za heroizm.

ocenił(a) film na 9
Pierog321

Dziwne, ponieważ wszyscy wielbiciele twórczości Miyazakiego uwielbiają Księżniczkę Mononoke, która mnie wcale tak bardzo nie poruszyła w przeciwieństwie do tego filmu. Chyba powinnam powtórnie oglądnąć właśnie Mononoke :)

ocenił(a) film na 7
kadziuchna

Ja mam ogromny sentyment do Mononoke bo obejrzałem w TV z rodzicami jak miałem... 5-6 lat? No bo hej! Przecież coś z "księżniczka" w tytule nie może być krwawym, pełnym demonów filmem ;). Tak czy siak od tamtej pory Mononoke i Spirited Away (obejrzane niedługo potem) to jedne z moich ulubionych filmów, więc może niezbyt obiektywnie oceniłem Nausicę.

ocenił(a) film na 9
Pierog321

Ja tak samo oglądałam Spirited Away, kiedy byłam mała, wraz z bratem i babcią. Udało mi się go znaleźć kilka lat temu i mam do tego filmu ogromny sentyment :)

ocenił(a) film na 10
kadziuchna

kadziuchna, dokładnie! Mam te same odczucia. Księżniczka Mononoke była w porządku ale bez zbędnych zachwytów, zaś Nausicaa, to balsam dla duszy, wspaniały, wzruszający tryumf dobra nad złem i opowieść o niezwykłej odwadze.. :) a Ruchomy Zamek i Spirited Away tak samo cudowne.

Pierog321

Jeszcze nie obejrzałem tego filmu, ale z pewnoscia kiedyś do niego zajrzę, chociażby po to, by sprawdzić czy się opłaca :)
Ale co widzę - patrzę na zdjęcia kadrów i widzę postacie, które pojawiły się we wspomnianej przez ciebie "Księżniczce Mononoke" .
Leniwy Miyazaki :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones