PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34636}

Nausicaä z Doliny Wiatru

Kaze no Tani no Nausicaä
7,8 24 733
oceny
7,8 10 1 24733
8,4 10
ocen krytyków
Nausicaä z Doliny Wiatru
powrót do forum filmu Nausicaä z Doliny Wiatru

Nausicaa z Doliny Wiatru jest to piękne anime , jak kazde stworzone przez mistrza Hayao Miyazaki i Kazdy fan ANIME powinien się zapoznać z tym filmem , po spirited away zajmuje umnie 2 miejsce :)
polecam gorąco ;)

ocenił(a) film na 10
CYBORG89

fantastyczne!! polecam kazdemu filmy miyazakiego-obowiązkowo

ocenił(a) film na 10
Mucha_9

Oj zgadzam, az sie poplakalem na Nausicaa Z Doliny Wiatru ;(. Cos pieknego.

CYBORG89

Kuka - co do Nausicii to w pelni podzielam Twoje zdanie - jednak prywatnie to chcialbym stwierdzic ze, ogladajac zestaw Twoich ulubionych filmow i tematyke jaka sie interesujesz, jestem pozytywnie zaskoczony... nie wiem czy wygladem i stylem zycia nawiazujesz do kulturystyki, ale jesli tak to milo wiedziec ze sa wsrod "miesniakow" osoby madre i wrazliwe

ocenił(a) film na 9
ZOMO

to nie miesnie otym decydują czy ktos jest wrazliwy:)

użytkownik usunięty
CYBORG89

Normalnie ewentement.Taki koks a tu final fantasy 7 w ulubionych :)

ocenił(a) film na 7
CYBORG89

Mi osobiście film średnio sie podobał Ale oceniam 7/10. Muzyka w filmie jak dla mnie nie różniła się od filmów mistrza H.M.

Spirited Away
Ruchomy zamek Hauru
Mój sąsiad Totoro
Księżniczka Mononoke

Wymienione filmy są wspaniałe po prostu trzeba je obejrzeć - pozycje obowiązkowe. Pozdrawiam Fanów anime !!! :D

ocenił(a) film na 7
ow5

Przepraszam muzyka różniła sie od pozostałych dzieł ...

ocenił(a) film na 10
CYBORG89

muzyka w nausice była arcydoskonała, dziwna, i wyjątkowa, zupełnie niejednoznaczna, zajebista

ocenił(a) film na 10
CYBORG89

Ja nie pojmuje jak moza wymyslic tak doskonala historie. 10/10 bez 2 zdań. Arcydzieło. Brak słów.

ocenił(a) film na 10
sakos5

tak! to było

marvellous

amazing

excellent!

ocenił(a) film na 9
emkus_absurdus

dokładnie, arcydzieło - bajki anime są magiczne :)
to wyżej pisałem 3 lata temu, a ta kreskówka nadal mnie rusza, choć priorytety teraz mam całkiem inne.

ocenił(a) film na 9
CYBORG89

Kurde co to za film !!! Dawno takiego nie oglądałem.Scenariusz spójny
i oryginalny,wzruszająca muzyka,ciekawe postacie i potwory,dynamiczna akcja i te przesłanie.W filmie oczywiście ma kilka niedoróbek,ale
przy tych zaletach mają małe znaczenie(jak zmiana sukni Nausici z
czerwonej na niebieską).

Miałem dać ocenę 9 ,ale ze względu na kilka elementów w filmie na które
wzorowały by się współczesne filmy(scenariusz i muzyka) jest to
mówiąc krótko:
Klasyk z którego się powinno brać wzór do nakręcenia dobrego filmu.

Moja ocena :10/10

Benoits

Omy były świetne i fabuła też, ale:
-ta zmiana koloru sukienki była, moim zdaniem, bardzo istotną "niedoróbką". ja osobiście zorientowałam się w sosobie zamainy dopiero po drugim obejrzeniu filmu
-od chwili przepowiedni wiadomo jaka jest rola Nausicii i jak się film skończy
-i chyba koniec był zbyt cukierkowy
ale i tak mi się podobało:)

ocenił(a) film na 9
Benoits

Zmiana koloru sukni nie była niedoróbką, miała bardzo istotne znaczenie. Nie wiem, czy to błąd w Twoim komentarzu, czy rzeczywiście nie złapałeś sensu tej zmiany i tego "jak" ona się zmieniła w powiązaniu z przepowiednią, to proponuję obejrzeć jeszcze raz ten wspaniały film. Sama nie będę Ci tłumaczyć, żeby nie popsuć przyjemności...

Swoją drogą dla mnie jest to absolutne arcydzieło i wśród filmów Miyazakiego zajmuje pierwsze miejsce. Spirited away jest dobre i ma lepszą kreskę (subiektywna ocena) to jednak nie atmosfarą i przesłaniem nie dorównuje Nuisice (subiektywna ocena :)).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones