PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34636}

Nausicaä z Doliny Wiatru

Kaze no Tani no Nausicaä
7,8 24 691
ocen
7,8 10 1 24691
8,4 10
ocen krytyków
Nausicaä z Doliny Wiatru
powrót do forum filmu Nausicaä z Doliny Wiatru

Wy na serio...

ocenił(a) film na 8

nie rozumiecie o co chodzi w filmie? To jak wy oglądacie, że nie potraficie nawet ułożyć planu
wydarzeń w głowie ew. rozróżnić stron konfliktu?

Serio, śmieszą mnie takie komentarze, myślę, że nierozumienie to wina oglądającego a nie filmu (a
już na pewno w tym wypadku).

Film jest przepiękny, przypomina Księżniczkę Mononoke, jedynym czego mi brakowało był wątek
miłosny, jakoś tak uleciał. Cała fabuła, przekaz i szczegóły (np.: sposób w jaki sukienka przybrała
legendarny niebieski kolor) to wszystko jest zrealizowane na mistrzowskim poziomie.

ocenił(a) film na 9
IstarVanTassel

Bo Nausicaä to bohaterka, mi jakoś szczególnie wątku miłosnego nie brakowało. Co do filmu to genialny, doskonale pokazuje ludzki charakter, mimo że Księżniczka z Doliny Wiatru momentami jest nieco wyidealizowana to film zdecydowanie zasługuje na miano arcydzieła.

ocenił(a) film na 8
psiaken

Mnie też jej idealizacja rzuciła się w oczy ale potem wytłumaczyłam sobie to w ten sposób, ze ona przecież wiedziała więcej niż reszta. Ludzie byli przekonani co do szkodnictwa robaków a było zupełnie inaczej. Była takim Kopernikiem, musiała odwrócić całkowicie przekonanie ludzi o świecie. No i przecież była od samego początku bardzo wrażliwa a jej najbardziej wyidealizowana wydawałoby sie postawa pokazana została po torturach małego Ohm'a...

ocenił(a) film na 7
IstarVanTassel

"Wy" czyli kto?

ocenił(a) film na 7
IstarVanTassel

Wąsków miłosnych ja mam po kokardę bo w 99% pojawia sie w filmach więc fajnie było od niego odetchnąć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones