PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559840}

Naznaczony

Insidious
6,7 95 559
ocen
6,7 10 1 95559
5,8 10
ocen krytyków
Naznaczony
powrót do forum filmu Naznaczony

Lubie ten typ horrorów i nawet jeżeli jest wtórny film ale za to nieźle nakręcony dam powyżej 5
jeżeli mnie przestraszył. Ten film niestety tego nie robi. Przeciętna gra aktorska, kiepskie dialogi,
mało dobrej muzyki , za dużo fragmentów bez niej ( akurat na dobre to filmowi nie wychodzi ) ,
sceny które mają straszyc podlegają zasadzie "bum" ( diabełek z pudełka ) - po czym cisza
spokój aż do następnego "bum" . Film byłby dużo lepszy gdyby przez jego większośc atmosfera
była gęsta i ciągle trzymał w napięciu ( za to odpowiada m.in muzyka ).
Nawet sama puenta filmu ( niezła ) nie pomaga niestety bo razem w tym filmie jest może z 15
minut niezłego kina i troszkę grozy .

SPOILER

W pewnym momencie oglądania myślałem że moja ocena filmu wzrośnie. Była to scena z
przywoływaniem chłopca w zaświatach przez miedium ( chociaż maska jaką miała była
groteskowa) . Potem przeglądano fotki, było widac demona dobierającego się do dziecka , który
chciał przejśc do świata realnego. Fajny motyw ze zdjęciami z dzieciństwa ojca dziecka gdzie
widac ducha który go dręczył.
Potem bardzo obiecująco zapowiada się wędrówka ojca po świecie astralnym ale jest
całościowo niezbyt udana poza paroma elementami. Dodatkowo duchy które wystarczy
powstrzymac krzykiem " zostawcie mnie" niezbyt mnie przerażają, a także takie przed którymi
można bronic się zamykając drzwi przed nimi by się nie wydostały. Widac reżyserowi zabrakło
finezji w końcówce.

ocenił(a) film na 4
armarange

Najwyraźniej jednak krzyczenie "zostawcie mnie" za dużo w tym wypadku tatusiowi nie pomogło :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones