PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462544}

Nazywam się Khan

My Name Is Khan
7,7 34 494
oceny
7,7 10 1 34494
6,8 5
ocen krytyków
Nazywam się Khan
powrót do forum filmu Nazywam się Khan

W filmie pojawia sie stwierdzenie: "Sa dwa rodzaje ludzi: dobrzy i zli". A zatem do ktorej z grup
zaliczyc nalezy głównego bohatera? Po obejrzeniu produkcji, widz zmuszony jest sadzic, ze do tej
pierwszej. Czy aby slusznie...?
Do czego zmierzam, spotykam sie z pozytywna opinia na temat islamu i muzulmanow
naplywajacych masowo do Europy. Sa osoby twierdzace, ze ci ktorzy sa przeciwni temu zjawisku
zwyczajnie boja sie tych ludzi, boją się rowniez wszystkiego, co jest różne od nich samych, itp.
A moim zdaniem powinnismy sie bac, bo poza zamiarem wprowadzenia szariatu (prawa
obowiazujacego w islamie) na calym swiecie, muzulmanie nawoluja rowniez do nienawisci
wobec niewiernych a szczegolnie Chrzescijan, praktykuja pedofilie i prostytucje (oczywiscie
wszystko jest legalne i zgodne z prawem, bo sa muzulmanami i tak mowi koran, oraz zycirys
Mahometa) i inne patologie.

Zastanawiam sie, czy zwolennicy islamu beda rownie pozytywnie nastawieni, kiedy muzulmanie
masowo naplywajacy do Europy (przyklad Francja) zaczna sie rzadzic, wprowadzac swoje chore
zasady i tepic nas, nie wazne czy to Chrzescijan, ateistow, Zydow, czy kogokolwiek o innym
wyznaniu poza islamem.
Ja jestem przeciw.
Podam kilka linkow do filmikow o islamie, przedstawiajacych fakty, wczesniej mi nieznane, to
tylko kilka z nich, polecam zapoznac sie:

https://www.youtube.com/watch?v=7pN1bg8FLTU


https://www.youtube.com/watch?v=QfAFGgUYJq4


https://www.youtube.com/watch?v=TetCfnF42NU


https://www.youtube.com/watch?v=CS4u8-51rB8


https://www.youtube.com/watch?v=VgTuBBu42aA


https://www.youtube.com/watch?v=b2nlIfn8tNA



Nie wiem, czy istnieje podobny temat, z gory przepraszam jesli tak, nie sprawdzam, bo jest ich
zbyt duzo.


Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
TheDormixxx

Odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta. Główny bohater jest zdecydowanie dobrym człowiekiem, film oglądałam jakiś czas temu, ale pamiętam, że byłam wręcz zdumiona, jak dobrym jest facetem. Nie pamiętam żadnego jego zachowania, które mogłoby sprawić, że można byłoby odnieść inne wrażenie.
Ty, zadając to pytanie, nie pomyślałeś o nim w kategoriach po pierwsze człowieka, a wyznawcy pewnej religii - stąd wahanie. Przez wyznanie utożsamiłeś go z tymi złymi muzułmanami (bo pewnie ci, z którymi się spotkałeś, tacy właśnie są). Sam Khan jednak nie jest do nich podobny.
Twoje obawy oczywiście uznaję za słuszne, islam zdecydowanie NIE JEST religią pokoju. Być może niejeden muzułmanin jest do świata nastawiony pokojowo, ale sama religia pełna jest nienawiści i w zasadzie na niej się opiera. Nie wiem, jaka jest zawartość linków powyżej, ale ja sama niejeden materiał na temat islamu obejrzałam i jestem przerażona - ludzie BOJĄ się otwarcie przyznać do swoich przekonań religijnych (oczywiście innych niż islam), bo wiedzą, że za to czeka ich pewna śmierć. Pamiętam, oglądałam kiedyś fragment pewnego programu telewizyjnego, które traktuje o islamie, i do którego ludzie mogą dzwonić i wyrażać swoje zdanie - dorośli mężczyźni PŁACZĄ na antenie, bo chcą móc czcić Boga, w którego wierzą.
Myślę, że wielu muzułmanów jest muzułmanami z tradycji, z przyzwyczajenia, bo tak zostali wychowani, a w szczegóły islamu się nie zagłębiają (jest również wielu takich chrześcijan czy żydów), ale na pewno ogromną liczbę muzułmanów stanowią ci, którzy są zwyczajnie do tego wyznania zmuszeni, chcąc żyć, również tacy, którzy w głębi są wyznawcami innych religii, ale nie mogą się do tego przyznać.

ocenił(a) film na 6
multiverse

Nie chce sie skupiac na osobie bohatera (mial chyba jakas chorobe psychiczna, autyzm lub cos podobnego), ale mowiac o muzulmanach wogole, masz racje, tak jak chrzescijanie i zydzi, sa tacy, ktorzy praktykuja i nie zglebiaja wiedzy o swojej religii, ale kazdy muzulmanin, ktory chociazby czyta koran jest utwierdzany w przekonaniach jakie przekazuje koran, czyli zabijaj, gwalc (kobiety, dzieci- zarowno dziewczynki jak i chlopcow, zwierzeta), oklamuj KAZDEGO, staraj sie wykiwac allaha jesli tego potrzebujesz, pros allaha by pomogl ci zgladzic wszystkich niewierzacych i aby sam uprzykrzyl im zycie jak sie tylko da i inne. Islamu nie mozna nawet nazwac religia, to system polityczny. Koran nie jest nawet odrobine podobny do Biblii, nawoluje do gniewu, nienawisci i nie ma w nim niczego takiego jak milosierdzie, przebaczenie, szacunek do drugiego czlowieka.
Najbardziej irytuja mnie osoby mowiace rzeczy typu "A co ty masz do islamu? Sa muzulmanie ekstremisci i normalni, pokojowi, mili muzulmanie, a ty widzisz tylko tych ekstermistow." NIE. Nie ma podzialu na muzulmanow ekstremistow i normalnych pokojowych. Sa tylko tacy ktorzy "wyznaja" islam jako tradycje lub ze strachu, nie zglebiajac wiedzy na ten temat (cos w stylu niepraktykujacych katolikow- ktos mowi, ze jest katolikiem, ale nie zna podstawowych prawd wiary, nie czyta Pisma Swietego, nie chodzi do kosciola itp). Sa tez tacy, ktorzy dobrze wiedza o czym mowi koran i cytuja nam -niewierzacym- "pokojowe" wersety koranu (ktore w rzeczywistosci zostaly dawno temu anulowane) poniewaz jako muzulmanie w danym miejscu i czasie sa mniejszoscia i chca zdobyc zaufanie niewiernych, wtedy my bedac oklamywani wierzymy, ze sa to dobrzy ludzie i ze chca pokoju. Owszem, to prawda ze muzulmanie chca pokoju, a ich zdaniem nastapi to dopiero wtedy gdy prawo szariatu (obowiazujace we wszystkich krajach islamskich) zostanie wprowadzone na calym swiecie. I ostatni "rodzaj", to wszyscy muzulmanie, bedacy juz wiekszoscia spoleczenstwa, wycinajacy niewiernych, palacych koscioly, synagogi, czyli ci, ktorych teraz naiwni ludzie nazywaja ekstremistami. Jak powiedzial jeden ze znanych liderow muzulmanskich w UK " Islam nie jest religia pokoju. W islamie jest miejsce na przemoc, jest miejsce na dzihad w islamie..." Link, filmik trwa ok trzy minuty:
https://www.youtube.com/watch?v=Z0XNcPNXS1I


Co do filmikow, do ktorych linki pojawiaja sie w poprzedniej wypowiedzi- tematyka jest islam, wypowiedzi liderow, muzulmanow, imamow i znawcow koranu, ale zostaly USUNIETE rzekomo z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie, w rzeczywistosci to srodowiska muzulmanskie zglaszaja takie filmy, bo nie chca by ludzie cywilizowani znali prawde na temat ich "religii".
Polecam kanal Gotquran i ReligiaPokoju na YouTube, ciekawe materialy na temat islamu, o ile nie zostana przez muzulmanow zgloszone a nastepnie usuniete, miejmy nadzieje, ze nie.

Dlatego ogolnie mowiac mam problem z powszechna akceptacja islamu jako religii. Chca nam wmowic, ze jest to religia, bo w wielu krajach w konstytucji jest mowa o wolnosci wyznania. Islam natomiast imituje religie, ktora nie jest.
I ciekawi mnie, czy ludzie tak bardzo otwarci na islam, po wprowadzeniu prawa szariatu oddaliby dzieci starym zboczonym facetom, aby tamci mogli je sobie gwalcic do uporu (co w islamie jest legalne, a nawet wskazane). Zreszta wtedy juz nikt nie pytalby ich o zdanie, poobcinaliby im glowy, a zony i dzieci wzieliby sobie jako naloznice. Boje sie o nasz kraj, bo chcemy byc bardzo tolerancyjni, a rezultaty takiej tolerancji widzimy juz we Francji- szczegolnie w Paryzu, w UK, w Niemczech. I bedzie gorzej

ocenił(a) film na 9
TheDormixxx

To prawda - muzułmanie kłamią na temat islamu, by przekonać do siebie ludzi i by ci przechodzili na ich religię. Oglądałam kiedyś fragment programu, w którym wypowiadał się ex-muzułmanin - mówił on, że islam nakazuje nienawiści wobec innowierców (w tym oczywiście wyznawców Chrystusa), tymczasem jakiś muzułmański przywódca, zaproszony do programu (chyba nawet polskiego), pytany o to, skąd tak duże zainteresowanie islamem i dlaczego, jego zdaniem, chrześcijanie przechodzą na islam, bredził, że przejście na islam nie jest rezygnacją z chrześcijaństwa, nie jest wyrzekaniem się Chrystusa, że Bóg chrześcijan i óg muzułmanów to tak naprawdę ten sam Bóg. Że przechodząc na islam po prostu przyjmujemy nowego proroka - Mahometa.

Co do tolerancji to akceptowanie wyczynów muzułmanów nie ma kompletnie z tolerancją nic wspólnego. Nie możemy zabronić muzułmanom wierzyć w to, w co chcą wierzyć, ale nie można nigdy pozwolić, by ograniczali wolność innych ludzi i by w jakikolwiek sposób ich krzywdzili. Zatem niech wierzą, ale nie wprowadzają tego w czyn. Umysły mogą mieć wolne, ale nie ręce.

ocenił(a) film na 6
multiverse

Klamia, nie tylko wobec innowiercow. W islamie panuje zasada; muzulmanie moga klamac wobec przyjaciol, rodziny i na wojnie, oraz w jakiejkolwiek sytuacji w ktorej biedni i nieszczesliwi muzulmanie czuja sie zagrozeni. Muzulmanie sa naturalnie w stanie wojny z nie-muzulmanami (chrzescijanami, zydami, ateistami itd), wszyscy muzulmanie sa, a przynajmniej powinni byc dla nich przyjaciolmi, rodzina- wiadomo, wiec kto pozostaje? Ponadto allah jest w koranie wyraznie nazwany najwiekszym z klamcow, co oznacza, ze allah to szatan.
Co do rezygnacji z Chrzescijanstwa, pewien lider opowiadal kiedys taka anegdotke o zydzie alkoholiku. Pewien muzulmanin powiedzial temu zydowi, zeby przeszedl na islam, on natomiast mial watliwosci z powodu swojego alkoholizmu, poniewaz muzulmanie nie moga pic. Wiec dobry muzulmanin zaproponowal, aby tamten przeszedl na islam i kontynuowal picie alkoholu. Kiedy zyd wypowiedzial formułe przejscia na islam muzulmanin powiedzial: "Teraz jesli wypijesz, zabijemy cie, jesli odejdziesz z islamu, zabijemy cie".
Poczym lider zaczał sie smiac i skomentowal zachowanie muzulmana jako "zabawny sposob na nawrocenie".

"Wiara" muzulmanow polega na tym, ze maja sklonic innych do przejcia na islam lub ich zabic, jak rowniez maja korzystac z zycia, uzywac sobie kosztem innych, wiec nie ma tu nawet mowy o szanowaniu ludzi lub ich wolnosci. Nie ma islamu bez czynu, islam to nie religia.
Ten chory system polityczny jest dla mnie nie do zrozumienia.

ocenił(a) film na 8
TheDormixxx

"Zastanawiam sie, czy zwolennicy islamu beda rownie pozytywnie nastawieni, kiedy muzulmanie masowo naplywajacy do Europy (przyklad Francja) zaczna sie rzadzic, wprowadzac swoje chore zasady i tepic nas, nie wazne czy to Chrzescijan, ateistow, Zydow, czy kogokolwiek o innym wyznaniu poza islamem."

Po 6 lat widzimy, że wiele się nie pomyliłeś. Choć trzeba oddać, że to nie tylko islam, ale ogólnie imigranci, którzy nie chcą się asymilować i przyjąć lokalnych zasad. Wiadomo, że są i dobrzy ludzie, którzy po prostu szukają schronienia, ale niestety ci źli to nie są sporadyczne przypadki i stąd trudno się dziwić wrogiemu nastawieniu.

ocenił(a) film na 1
TheDormixxx

to nie ma znaczenia ze wsrod muzulmanow sa dobrzy i pokojowi ludzie. w NSDAP rowniez byli tacy ktorzy nigdy nie podniesli reki na drugiego czlowieka, ale czy to znaczy ze ludzie powinni odnosic sie do nazizmu jako do ideologii pokoju?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones