PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110361}
5,6 2 834
oceny
5,6 10 1 2834
6,0 3
oceny krytyków
Necronomicon
powrót do forum filmu Necronomicon

Film osobiście mi się podobał z tego względu ze wciągnołem się w czytanie tegoz wlasnie pisarza, choć można to było nakrecic setki razy lepiej. A tak pozatym dzieło raczej tylko dla zatwardziałych fanow horrorow badz tez dla wielbicieli Lovecrafta, dla pozostałych będzie to raczej groteskowy obraz czegos co mialo jezyc wlosy na głowie a wywołuje rozbawienie na twarzy...

ocenił(a) film na 8
Prad

...Lovecraft jest nieźle pokręcony - jak ktoś czytał to wie,
niewiem co facet brał jak to pisał, ale proszę
to samo dwa razy na wynos...

lolek_p

Opium, panie.

ocenił(a) film na 6
moh

Według informacji nie brał nic tylko miał od tak to wszystko:P

Prad

Ze światem Lovecrafta ten film akurat nie ma zbyt wiele wspólnego i raczej odradzałbym go każdemu fanowi Lovecrafta (Nie tylko tym zatwardziałym, ale szczególnie im. W porównaniu z literaturą Lovecrafta zmieniono praktycznie wszystko, pozostawiając jedynie pewne nazwy i motywy. Jak dla mnie 3/10

ocenił(a) film na 7
khamul189

No cóż, ja akurat uwielbiam Lovecrafta, a mimo to film mnie się bardzo podobał. Zmiany w stosunku do oryginału za bardzo mi nie przeszkadzały.

ocenił(a) film na 7
klajsterbelej

Ja nie oceniam tego filmu według kryterium zgodności z prozą. Nie jest to film idealny, co widać gołym okiem, jednak ocena 3/10 jest zdecydowanie za niska.

anonimowy

jestem zbyt ortodoksyjnym fanem Lovecrafta, by oceniać film w oderwaniu od pierwowzoru literackiego:)

ocenił(a) film na 7
khamul189

Tyle, że dla osób, które nie czytały książkowego pierwowzoru (a takich jest pewnie większość) Twój sposób oceniania będzie niezrozumiały... Jaka zatem korzyść z takiego oceniania?

anonimowy

Może kogoś zachęci do sięgnięcia po Lovecrafta? Sorki, że tak długo nie odpowiadałem, nie śledzę swoich dyskusji:)

Prad

"dla zatwardziałych fanow horrorow badz tez dla wielbicieli Lovecrafta" - skłamałeś! Badziew dla nikogo! Jako mogłeś?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones