PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738700}

Nerve

6,8 111 857
ocen
6,8 10 1 111857
5,4 19
ocen krytyków
Nerve
powrót do forum filmu Nerve

Masa nonsensów

ocenił(a) film na 6

Film mi się całkiem podobał, ale zabiły mnie nonsensy liczne:

- jakim cudem władze nie wiedzą nic o grze, skoro wszyscy o niej mówią (bohaterowie jakoś się przecież dowiedzieli), na ulicach pełno jest filmujących, a przygotowanie finału wymagało czasu i inwestycji?

- kto wymyśla te zadania? Pierwsze są naiwno-głupiutko-milusie, końcowe zdecydowanie przegięte? Gdzie klasyki w stylu "zjedz pająka" czy "wykąp się w jeziorze z krokodylami" albo choćby "pobiegaj nago po Times Square"?

- czemu nasi bohaterowie zdobyli taką popularność? W realu kumpela bohaterki zdobyłaby większą popularność, chociażby błyskając tyłkiem na imprezie sportowej. Oni de facto byli nudni - pocałowali się, poszli do sklepu...

- co z ich konkurencją? Z przebitek wynika, że nie dali rady, ale mieli dużo trudniejsze zadania albo... no właśnie, czemu się wszyscy posypali?

- cała ta hakerka to zabawna była ;-). I mamusia wpadająca do tajnego klubu infosów ;-)

ocenił(a) film na 5
gadd

Hakerka była najbardziej niepotrzebną postacią od naprawdę dawna :D

nikolazd

Sęk w tym, że widzami czy też osobami które fundowały nagrody byli ludzie z różnych warstw społecznych w tym najprawdopodobniej i u władzy. W filmie nie jest to wyraźnie pokazane, a w książce pojawił się tylko ogólny zarys.

ocenił(a) film na 5
nitishia

Rozumiem, to dało się wywnioskować również w filmie, ale jak to się ma do moich słów?

gadd

W pierwowzorze konkurencja była szersza, w finale brało udział ok. 8 osób albo i więcej ( książkę czytałam jakiś czas temu) Było więcej rund i jak poprzednio najpierw było lajtowo na miarę finału a potem działo się mniej więcej to co na ekranie. Piszę z telefonu i moja poprzednia wypowiedź też była skierowana do ciebie.

ocenił(a) film na 6
nitishia

Książki nie czytałem, dlatego wnioskuję tylko na podstawie tego, co widziałem w filmie. Szkoda, że tego wątku nie rozwinęli ciut bardziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones