PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31791}
7,0 4 776
ocen
7,0 10 1 4776
5,9 8
ocen krytyków
Niagara
powrót do forum filmu Niagara

Oglądałem ten film w1958 roku razem ze swoją przyszłą żoną. Może właśnie ten fakt zadecydował o tym że wspominam go z wielkim wzruszeniem. Miłość, piękne krajobrazy, wspaniała obsada, wszystko to mam wyryte w pamięci. Z perspektywy czasu chciałbym ten film zobaczyć jeszcze raz i też z żoną. Koniecznie w kinie Bajka w Dąbrowie Górniczej.Byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi gdyby to moje marzenie się spełniło.

ocenił(a) film na 7
Jerzy_Zemla

wspomnienie...
Hmmm... Film niezły i na pewno robił duże wrażenie w latach 50-tych, a jeszcze w "sprzyjających okolicznościach" na pewno oglądało się go dużo lepiej :)
Rezygnacja z ponurej scenerii dla ukazania dramatu ludzkiego i osadzenie akcji pod piękną, choć groźną Niagarą (w kolorze) to chyba nowość na tamte czasy. Widmo tragicznego finału ciąży od pierwszych scen filmu i jest obecne do końca. Nie udało się uniknąć trochę moralizatorskiej narracji. Ciekawa próba obsadzenia MM.

ocenił(a) film na 9
Chezzi

miły
Bardzo mi ly jest Twój komentarz, szczególnie dla mnie gdy piszesz o tych "sprzyjających okolicznościzch". Z perspektywy czasu i ja widzę masę mankamentów w tym filmie, ale jest on dla mnie ważny, bo wiąże się z osobistymi, miłymi przeżyciami. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Jerzy_Zemla

Ten film to przede wszystkim zjawiskowa Marilyn Monroe na tle malowniczej Niagary. Jej postać budzi największe emocje. Może w fabule trochę brakuje większej akcji - [spoiler] trochę szkoda, że postać Rose Loomis ginie tak szybko. Ale dziś nie da się nakręcić już takiego filmu. Niagara bez Marilyn? To niemożliwe.
Dlatego przydałaby się reedycja! Ostatnio coraz więcej starych filmów ma swoje powtórne premiery w kinach. Zobaczyć Marilyn w tej różowej sukni na dużym ekranie? To musi być coś!

Jerzy_Zemla

Witam. W 1958 roku moja mama miała 8 lat ;) Ale ja z innej beczki. Też jestem z Dąbrowy i smutne to, że Pana marzenie odnośnie kina Bajka raczej się nie spełni...Pozdrawiam, Katarzyna

ocenił(a) film na 7
Jerzy_Zemla

Kilkoro romantyków jednak wśród kinomanów pozostało...

Jerzy_Zemla

Ciekawe czy autor komenrtarza jeszcze śledzi forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones