PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121978}

Niania

Nanny McPhee
6,9 41 843
oceny
6,9 10 1 41843
5,6 8
ocen krytyków
Niania
powrót do forum filmu Niania

Może nie dorównuje pierwowzorowi ( Mary Poppins ) ale caŁkiem przyjemnie się go ogląda. O przesŁodzonych kolorkach, ostro zarysowanych postaciach - trzyma się jednak w pewnej stylistyce baśni dla dzieci (ale chyba nie tylko)
Mnie się podobaŁ !!

ocenił(a) film na 8
beatap_2

jakiemu pierwowzorowi? oba filmy to zupełnie rózne bajki i ekranizacje zupełnie różnych ksiażek

ocenił(a) film na 10
Bene

Ależ oczywiście, że to dwie różne książki , ale czy w obu nie chodzi o to samo i nie sposób oprzeć się wrażeniu, że pani Christianna Brand wzorowaŁa (patrz: po prostu "ukradŁa" pomysŁ na Nianię - wróżkę , czarodziejkę czy jak tam ta to nie patrzeć) pani P. L. Travers.

użytkownik usunięty
beatap_2

Miałam podobne wrażenie oglądając dzisiaj DVD z tym filmem. Jednak "Mary Poppins" odniosła ogromny sukces na całym świecie a "Siostra Matylda" książkowa wersja filmu jest znana tylko w Anglii. Film mi się podobał ze względu na kolorystykę i fajnie dobrane dzieciaki. Moja ocena 8/10 bo czegoś mi w tym filmie brakowało... może dlatego, że mam więcej niż kilka lat ;)

ocenił(a) film na 10

Mi się ten film bardzo podobał. Może dlatego, że zwracałem uwagę na głębsze problemy jak utrata matki, brak porozumienia między dziećmi i ojcem oraz widmo bankructwa. Film ma też znakomicie wg. mnie dopasowaną do akcji muzykę. Normalnie hit :)
Wydaje mi się wręcz, że gdyby nie końcówka z rzucaniem tortami (może to i mało wyszukany humor) to film byłby bardzo ciężki i smutny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones