PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151702}

Nieśmiertelny: Źródło

Highlander: The Source
3,4 2 691
ocen
3,4 10 1 2691
Nieśmiertelny: Źródło
powrót do forum filmu Nieśmiertelny: Źródło

Po obejrzeniu tego filmu pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi.

1. Czym jest Źródło? Nexusem kosmicznej mocy, która... no właśnie. Nie jest źródłem
nieśmiertelności, bo szukał go Starszy z klasztoru. Czyni śmiertelnym jak Nagroda w
Highlanderze?
2. Dlaczego Strażnik porusza się z tak wielką prędkością? Dlaczego prąd przy nim wariuje?
Skoro pilnował źródła 10 tys. lat, skąd zna "Who Wants To Live Forever"? Skąd zna Annę i
Duncana?
3. Dlaczego Zai wziął ze Źródła fiolkę z piaskiem? Skoro była taka ważna, że dostała close-up,
czemu nie wspomina się o niej później? Dlaczego nie powiedział, że Źródło znajduje się na
wyspie na Bałtyku? Bez mapy już tego nie pamiętał?
4. Źródło otworzyło się 10 tys. lat temu. Dlaczego Strażnik walczy średniowiecznym mieczem?
5. Giovanni - nieśmiertelny kardynał... Za coś takiego powinien był dostać ekskomunikę lub
spłonąć na stosie, a siedzi w samym Rzymie. Papież i Kuria Rzymska nie zorientowali się, że
ten kardynał się nie starzeje?
6. Czy Methos przyjechał z Paryża do klasztoru motorem?
7. O jakim bluźnierstwie mówi Giovanni, gdy Starszy mówi Annie, że wzywa je dziecko?
8. Dlaczego Joe umiera tak długo?
9. Dlaczego Duncan trzyma umierającego Reggie'go za rękę? Nie wiedział jeszcze, że stracili
nieśmiertelność.
10. Zbliżając się do Źródła utracili nieśmiertelność. Dlaczego rana zadana Duncanowi w
Źródle go nie zabiła?
11. Dlaczego Duncan osiągał tak zawrotną prędkość walcząc ze Strażnikiem? Dlaczego ta
scena walki była tak beznadziejna?!
12. Duncan postanawia nie zabijać Strażnika, więc ten... ginie. Dlaczego?
13. GDZIE JEST ZAKOŃCZENIE?!

Myśl przewodnia serii: Może zostać tylko jeden! Tylko jeden... film - Highlander (1986).

ocenił(a) film na 3
zejfi

1. Źrodło to tylko bzdura rezyserów
2. Bo tak - Tak sobie wymyslili reżyserzy
3. Nie wiem
4. Bo reżyserzy nie wiedza co robia
5. Akurat to głupie nie bylo - Po co wywalac koos bo ejst niesmiertelny?
6
Na inne odpowiem później

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
zejfi

hehe..myślę, że takich pytań można zadać mnóstwo w tym filmie.
W piątej części Nieśmiertelnego to trochę tak jak w teatrze, wszystko jest umowne, trzeba sobie nadinterpretacje tworzyć w głowie o ile się w ogóle da:)
Jedyne co było dobre w tym filmie to to, że przypomniałem sobie genialną część pierwszą...ale może to minus, że stało się to w takich okolicznościach...
Moja rada...- NIE ZBLIŻAĆ SIĘ DO TEGO FILMU

Dialogi nieśmiertelnych:
- "umieram z głodu"'
- "dzięki za uratowanie życia"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones