PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757778}

Nie czas umierać

No Time to Die
6,9 83 834
oceny
6,9 10 1 83834
6,3 51
ocen krytyków
Nie czas umierać
powrót do forum filmu Nie czas umierać

eksperyment na serii. Zamiast filmów rozrywkowych z przymrużeniem oka, zrobiono dramaty szpiegowskie.

Mam nadzieję, że teraz ktoś zapłaci A.Horovitz-owi, aby napisał porządny scenariusz kontynuujący przygody Bonda od filmów z P.Brosnanem. Nie wiem jak teraz wygląda sprawa z prawami autorskimi, ale skoro mógł powstać film "Never say never again", to pewnie mogą powstać inne.

Trzeba wrócić do podstaw. Film maksymalnie 2 godzinny. Wybuchowe intro, dobra piosenka i wreszcie rozrywkowy film z elementami humoru. Bond ma rżnąć, pić, bić a przy okazji ratować świat.

ocenił(a) film na 8
hist1410

Właśnie to robił Bond z Craiga :-)

ocenił(a) film na 1
Ulisseska

Ale na poważnie. A potrzeba powrócić do lekkości i szybkiego tempa. Żadnego Bonda z Craigiem nie da się obejrzeć po raz drugi. Za długie i za nudne.

ocenił(a) film na 10
hist1410

W sumie dlaczego potrzeba do tego wracać? Lekkich filmów sensacyjno - rozrywkowych jest od groma, a patrząc po tym, że w zasadzie z filmu na film coraz więcej ludzi chodzi na Bondy do kina czy potem kupuje do nich dostęp oznacza, że nowa formuła zdecydowanej większości się podoba jako ciekawa odskocznia od przeciętniaków z Brosnanem. Filmy z Craigiem wniosły serię na wyższy poziom i liczę, że kolejny aktor i ekipa tworząca filmy poprzeczkę podniesie ponownie, a nie skupi się powracaniu do jakichś starych schematów, szczególnie tych, które umarły i słusznie w 2002 roku

ocenił(a) film na 10
konrad97

konrad97 lepiej bym tego nie ujął

ocenił(a) film na 8
konrad97

Zdecydowanie! Jakościowego "ratowania świata" w kinie wiele nie ma, a blockbusterów z nieprzerwaną akcją i stosem one-linerów bardzo wiele. Dobrze, że szukają nowych rozwiązań, a nie odklepują formułę od 60 lat.

Co nie zmienia faktu, że dla mnie akcji i świetnego, brytyjskiego humoru było w Nie czas umierać bardzo wiele. Nie nudziłem się ani przez chwilę :)

ocenił(a) film na 10
Mati_GA

Mam podobne odczucia :) oczywiste jest to, że pewne elementy charakteryzujące Bonda w tych filmach powinny być zachowane, jednak szukanie nowych pomysłów, bawienie się gatunkami czy szukanie nowego "ja" dla Bonda to obowiązek producentów, by ta seria odróżniała się od innych i zaskakiwała. Grunt to znaleźć balans pomiędzy tym wszystkim.

ocenił(a) film na 1
konrad97

"Lekkich filmów sensacyjno - rozrywkowych jest od groma" ...

Naprawdę? Podaj 5 wartych obejrzenia z gatunku "bondowskiego" z ostatnich 5 lat? Bo ja nie potrafię nic znaleźć, poza "Mission Impossible".

ocenił(a) film na 10
hist1410

1. John Wick
2. Jack Reacher
3. Londyn w ogniu
4. Bodyguard zawodowiec
5. Kingsman Złoty krąg
6. Mission Impossible
7. Szybcy i Wściekli
8. Bad Boys
9. Życzenie śmierci

Itd itd

ocenił(a) film na 4
konrad97

Bez żartów .... :)

ocenił(a) film na 10
LordPhantom

Tzn? Chciał 5 filmów lekko sensacyjnych to wymieniłem 9

ocenił(a) film na 1
konrad97

Widzę, że nie opublikowano mojej odpowiedzi.
Prosiłem o podanie pięciu filmów z gatunku "bondowskiego" wartych obejrzenia. A podałeś wiele różnych tytułów, które nie wpisują się w filmy "lekkie" (John Wick) albo nie są warte obejrzenia (Londyn w ogniu i Życzenie śmierci), lub są starsze niż 5 lat (Jack Reacher), Trudno też uznać, że Bodyguard zawodowiec, Bad Boys i Szybcy i wściekli są z gatunku "bondowskiego".

I wychodzi na to, że jest tylko Kingsman i Mission Impossible. To dwa, a nie pięć. Możesz szukać dalej.

ocenił(a) film na 10
hist1410

A co to niby znaczy gatunek "bondowski"? Bondy to Bondy, mam Ci szukać na siłę filmów podobnych do tych z Connerym, Brosnanem, Craigiem czy Moorem? Masz wypisane multum przeciętnych lub lepszych filmów "lekko - sensacyjnych", o których pisałem w swoim komentarzu i do których nie chciałbym dokładać kolejnych Bondów, bo wtedy staną się taką mucką na jedną modłę z tymi wymienionymi.

ocenił(a) film na 1
konrad97

Jakby było tak prosto jak piszesz, że "Bondy to Bondy", to ludzie by nie porównywali. Był jasno ustalony. Napisano na jego temat wiele prac naukowych. Nawet w Polsce.

Kierunek jaki obrali producenci jest zły. Jak czytam jakie pomysły mają na dalszy rozwój serii, to wiem jak to się skończy. Jak dwa filmy o agentce 00, o których już nikt nie pamięta.

Odpuszczę ci znalezienie pięciu dobrych filmów starego gatunku "bondowskiego" - w ostatnich pięciu latach, bo to jest niemożliwe. Ale jak wchodzisz w dyskusję, to miej argumenty. A nie pisz tylko po to, aby się posprzeczać. EOT.

ocenił(a) film na 10
hist1410

A jesteś w stanie mi wymienić 2 filmy w stylu Bondów Craiga od 2006 roku? Zresztą dyskusja jest raczej bez sensu, bo liczby i odbiór światowy filmów z Craigiem mówi jednoznacznie twórcom, że obrali bardzo dobry kierunek i na bank nie wrócą do "dzieł" typu "Śmierć nadejdzie jutro"

ocenił(a) film na 1
konrad97

Nie muszę nic wymieniać. To ty wszedłeś w ostrą dyskusję. Twierdziłeś, że nie ma potrzeby powrotu. Nie udowodniłeś tego.

Prawdziwy odbiór będziemy znali za kilka lat. Czas jest najlepszym miernikiem jakości i prawdziwej popularności. Mierzy się to liczbą powtórek. EOT.

ocenił(a) film na 8
hist1410

o czym Ty mówisz?
Skyfall można oglądać non stop. Jak chcesz humorystyczne kino szpiegowskie, to Johny English będzie Ci świetnie pasował.

ocenił(a) film na 10
hist1410

Bondy z Brosnanem to większy kicz od tych z Moorem (które to w odróżnieniu od tych z Brosnanem lubię) No może poza wymiana M na J. Dench.

ocenił(a) film na 1
dasim

Pełna zgoda. Ale wszystkie Bondy do czasu serii z Craigiem to filmy lekkie łatwe i przyjemne - czyli kiczowate. A takie filmy najchętniej oglądamy wiele razy.

ocenił(a) film na 1
dasim

Pełna zgoda. Ale wszystkie Bondy do czasu serii z Craigiem to filmy lekkie łatwe i przyjemne - czyli kiczowate. A takie filmy najchętniej oglądamy wiele razy.

ocenił(a) film na 1
dasim

Pełna zgoda. Ale wszystkie Bondy do czasu serii z Craigiem to filmy lekkie łatwe i przyjemne - czyli kiczowate. A takie filmy najchętniej oglądamy wiele razy.

ocenił(a) film na 1
hist1410

Martina Campbella muszą znowu wyjąć z szafy

ocenił(a) film na 1
agrutko

A może lepiej - Guy Ritchie? Facet dobrze sobie poradził z Sherlockiem i Agencją U.N.C.L.E. . Może film byłby za lekki, po kobyłach z Craigiem, ale seria teraz potrzebuje czegoś nowego. A Richie ma już swój styl i wiadomo, co po nim można się spodziewać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones