PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=901}
7,6 108 078
ocen
7,6 10 1 108078
7,3 16
ocen krytyków
Nie lubię poniedziałku
powrót do forum filmu Nie lubię poniedziałku

nie wiem jak bym go oglądał te 42 lata temu kiedy film wszedł do kin, dzisiaj na wszystkie stare
filmy patrze z sentymentem i takim uczuciem że chciał bym poczuć to na własnej skórze, tamte
czasy wydają mi się lepsze, prostrze, bezpodziałowe, dzisiaj mamy jeden wielki wyścig
szczórów z finansową elitą na czele społeczeństwa. Co do samego filmu to świetnie pokazuję
Warszawę, miasto w którym mieszkam dzisiaj już nie ma tego uroku i chyba jak każde inne
zatraciło go w świecie najnowocześniejszych technologii, surowych wielkich biurowców albo
reklamowych neonów prywatnych przedsiębiorców. Myślę że tytuł samego filmu jak i jego
fabuła jest niebagatelna w swojej prostocie, do dziś wielu pewnie powie że nie lubi
poniedziałku mimo to jest to jedyny tego typu film jaki znam, zwykłe życie ówczesnych
Warszawiaków może być nudne dla dzisiejszych "gimbusów" wychowanych już na kulturze
amerykańskiej i zachodniej, dlatego dla mnie inne życie mojego miasta w czasie, który na
zawsze zapisze się w hisorii, będzie dla mnie miłe w oglądaniu

ocenił(a) film na 6
ikswohceicjow

Zanim ocenisz innych jako gimbusów, zwróć uwagę na swoją ortografię, bo to potężny ból dla oczu. Ale czego oczekiwać po kimś, kto uważa, że czasy głębokiej komuny były lepsze od dzisiejszych. Choć zgadzam się z pozostałymi dwoma epitetami - prostsze, bo byle nierób miał pracę, a także bezpodziałowe, ponieważ wszelkie próby okazania odrębności poglądów bezwzględnie tłumiła władza.

ocenił(a) film na 4
Lumpi

Teraz, dzięki 500 plus w ogóle nie trzeba chodzić do pracy, a pieniądze i tak są. Czyli jakby nie było jest to promocja leserstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones