PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191196}

Nie mów nikomu

Ne le dis à personne
7,0 16 849
ocen
7,0 10 1 16849
5,8 6
ocen krytyków
Nie mów nikomu
powrót do forum filmu Nie mów nikomu

Witam!

Do tego udanego moim zdaniem filmu mam jeszcze dwa pytania. Zapraszam wszystkich świeżo po seansie, ale oczywiście również i tych, mających dobrą pamięć, do wpisywania odpowiedzi ;)

1. Scena na lotnisku: Dokładnie nie zrozumiałem, jakim sposobem policja wytropiła ślad Margot, która zjawiła się na lotnisku, gotowa do odlotu do Buenos Aires. Zagadką dla mnie również pozostaje fakt, że miała lecieć razem z Alexem, ale on w ogóle na lotnisko nie przyszedł. Pamiętacie może bardziej szczegółowo, jak to było z tym lotniskiem i odlotem razem do Południowej Ameryki?

2. Związek rodziny Becków z rodziną Neuvillów: Ten związek wynika przede wszystkim z tego, że Margot pracowała dla fundacji Neuvillów. Ale przecież też siostra Alexa, Anne, jeździła konno u Neuvillów. Dlaczego więc po tym, jak Neuville senior dowiaduje się o śmierci syna i przysięga sobie zemstę na Margot, wcale nie przejmuje się tym, że jej szwagierka jest nadal w jego bezpośrednim zasięgu? To samo tyczy się ojca Margot, który przez 8 lat po zaginięciu Margot żyje w spokoju od Neuville’a. Ludzie Neuville’a są przecież bezwzględni, jeśli chodzi o wydobycie z kogokolwiek miejsca przebywania Margot, co najwyraźniej widzimy po scenie brutalnego przesłuchania i morderstwa najlepszej przyjaciółki Margot, czyli pani fotograf. Jak więc sądzicie?

Jestem ciekaw Waszych opinii :) Pozdrawiam!

Edek_z_Baranowa

ad.1. drugie pytanie: Nie zjawil sie, bo nie wiedzial, ze Margot ma dla niego bilet-zanim zdazyli sie spotkac w parku, kiedy to mialaby okazje mu o tym powiedziec, on zostal porwany. Co do wytropienia sladu musialbym obejrzec ten fragment jeszcze raz-na pewno jest jakas jasna wskazowka (wynikajaca z danych personalnych, na ktore bilet zostal wykupiony).

Edek_z_Baranowa

ad1) Policja dowiedziała się, że do Buenos Aires został wykupiony bilet na nazwisko Alex Beck, a na lotnisku stewardesa poinformowała ich o danych jego pasażerki (nazwiska nie pamiętam, na pewno to nie był ten pseudonim z dzieciństwa). Moim zdaniem przypadkowo prawie ją namierzyli, ale udało się jej uciec.

ad2) Nie wiem jak było w książce, ale opisze wg filmu. Cały plan Jacquesa polegał na tym żeby Gilbert Neuville myślał, że zabił Margot. Jeżeli uważanie oglądałeś to widziałeś scenę gdzie Jacques zabija przekupionego napastnika (a on z kolei chwilę wcześniej swojego kompana) żeby nie było absolutnie żadnych świadków. Dodatkowo dorzuca zabite zwierzaki, załatwia ciało zmarłej 3 dni wcześniej ćpunki (miała udawać córkę), masakruje jej twarz aby nie szło jej rozpoznać, aby całą winę zgarnąć na psychopatycznego mordercę Sertona, który grasował w tamtych rejonach - sprawa zamknięta. Neuville myślał, że Serton zabił Margot i był zadowolony, bo tylko o tym marzył, o jej śmierci. Nie interesowało go to gdzie się podziali najemnicy. Po 8 latach i nagłośnieniu sprawy przez policję o odkryciu zwłok Gilbert domyślił się, że coś jest nie tak. Potem jego ludzie dowiadują się o mailach i o tym, że żona Alexa jednak żyje. Śledzili Alexa non stop, a po jego wizycie u Charlotte wymyślili plan aby ją zabić i wrobić w to Alexa. To miało spowodować, że główny bohater zostałby aresztowany, a Margot w końcu chciałaby się skontaktować ze swoim mężem - czyli by się wyjawiła. Wiem, że można usilnie próbować wyszukiwać różne wady w scenariuszu, ale jak dla mnie nic nie było głupiego. Ja uznaje, że Neuville chciał wszystko załatwić po cichu i najlepiej bez świadków - stąd nikogo nie porywał ani nie szantażował. Wolał działać tak, aby poszukiwana osoba sama się wyłoniła.

Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones