PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191196}

Nie mów nikomu

Ne le dis à personne
7,0 16 849
ocen
7,0 10 1 16849
5,8 6
ocen krytyków
Nie mów nikomu
powrót do forum filmu Nie mów nikomu

Rozczarowałam się

użytkownik usunięty

Książka była świetna! Natomiast film nijaki. Ani to do sensacji niepodobne, ani nie trzymało w napięciu. Słabo. Chyba tylko przez sentyment do Harlana Cobena 5/10

wiec nie obejrze go bo dzisiaj jest jak piszesz ze ksiazka lepsza

ocenił(a) film na 5
krzysiekk123

Zgadzam się, film jest nędzny. Na szczęście trochę ratują go sceny pościgów z policją i jak główny bohater ucieka między pędzącymi samochodami na autostradzie...

ocenił(a) film na 6
trancefan1986

i po targu...

ocenił(a) film na 7

Ogólnie bardzo nie pasuje w roli Becka Francois Cluzet, jest do tej roli za stary - w książce miał 25, a 8 lat później 33 lata. Wiem, że zawsze film nie do końca jest odwzorowany, ale to mi bardzo przeszkadza ;/

to tak jak ja... straszność;/ jakieś udziwnienia , wstawki na które po fascynacji książką patrzy się z niesmakiem... książką się zachwycałam więc polecam ją bo film jak dla mnie to nuda, zupełnie nie oddaje akcji i napięcia jakie buduje Coben w oryginale... szkoda.

Bardzo chciałam obejrzeć ekranizację książki Cobena, oczekiwałam czegoś naprawdę dobrego. Spotkało mnie rozczarowanie. :] O ile książkę pochłonęłam wręcz, o tyle film po prostu zmęczyłam.

Jak można było to tak spieprzyć.... Czytając książkę czułem się, jakbym sączył dobrą, starą wisky - po filmie mam odczucia jakbym pił tanie wino... Tragicznie dobrani aktorzy. Liczę na to, że kolejne ekranizacje będą sporo lepsze.

ocenił(a) film na 8

Nie czytałam książki, może dlatego mam opinię zupełne inną od waszej. Jestem w połowie filmu i czuję się dosłownie zmaltretowana. Nie trzyma w napięciu? Właśnie z tego powodu zrobiłam sobie przerwę, bo na moje nerwy tego napięcia jest zbyt dużo :) Sądzę, że czytanie książki i oglądanie ekranizacji nie idzie ze sobą w parze, zawsze większość będzie niezadowolona, dlatego staram się nie łączyć literatury z filmem, zbyt wiele razy się zawiodłam.
Po przeczytaniu książki zwraca się uwagę na każdy szczegół, denerwuje, że czegoś nie było, albo coś zostało dodane na potrzeby filmu.

ocenił(a) film na 7
ADEMIDA

No to masz słabiutkie nerwy, i/albo za dużo kawy.

ocenił(a) film na 8
tonik1983

:) Raczej to pierwsze :)

ocenił(a) film na 6

Faktycznie reżyser na siłę starał się zrobić z tego filmu dramat o miłości. Bardzo uwypuklono ten wątek, że Arnold i Margot znali się już jako dzieci. W książce takie coś faktycznie uwiarygodniało postacie, ale w filmie tylko spowalniało tempo. Dodatkowo mimo że film to takie romansidło, to dano też stosunkowo brutalne sceny tortur. Zwłaszcza w scenie w parku jakoś to dziwnie kontrastuje.
Ale i tak najbardziej to na minus muzykę oceniam. Często taka bijąca po uszach jak w "Mechaniku" chociażby, tyle że tam ten psychodeliczny klimat był na miejscu. No i w scenach akcji to ona wciąż pozostaje smętna i nie dodaje ani trochę dynamizmu. Przy tym momencie gdy Arnold uciekał przed policją to strasznie ścieżka dźwiękowa kontrastowała z obrazem. Nie mówię o dodanych piosenkach, takich jak "With or Without You" U2, które fajnie się wpasowuję w film. To oryginalny soundtrack filmu coś tutaj nie przypasował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones