PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726369}

Nie otwieraj oczu

Bird Box
6,3 122 023
oceny
6,3 10 1 122023
4,8 11
ocen krytyków
Nie otwieraj oczu
powrót do forum filmu Nie otwieraj oczu

Obejrzałem film i jestem pod wrażeniem. Bullock, Malkovich tworzą ciekawe postacie w filmie. Fabuła... no cóż można wymyślić nowego i odkrywczego hmm...
Ja jednak jestem pod wielkim wrażeniem kilku scen w tym filmie. scena gdy Tom opowiada dzieciom jak sam będąc dzieckiem łaził po drzewach, scena Bullock vs Rhodes rozmawiają na temat prawdy i kłamstwa. I naprawdę kapitalna scena gdy Bullock mówi dzieciom na łódce że ktoś musi zdjąć opaskę z oczu. Dziewczynka na łódce, jej wyraz twarzy... po prostu warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
xilium

Zgadzam się. Wiadomo które dziecko było jej.

ocenił(a) film na 8
Dat0r

A możesz powiedzieć które było jej dziecko ?.Ponieważ akurat na to nie zwróciłem uwagi,bo zastanawiałem się jak to możliwe że te dwie babki zaczęły akurat rodzić w tym samym momencie filmu :D

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

Wiesz w zasadzie to Olympia (puszysta blondynka) zaczęła rodzić, a Malorie chcąc pomóc wywołała u siebie przedwczesny poród - ja tak to zrozumiałem.

ocenił(a) film na 7
xilium

Dziwne. Skoro zrobiła to specjalnie, to dlaczego starała się zbagatelizować "objawy" wskazujące na początek porodu?

ocenił(a) film na 7
Carmellia

Wg mnie nie zrobiła tego specjalnie, po prostu się zaczęło i już... inna spraw że jej charakter, sytuacja dookoła powodowały że tak jakby wypierała ten fakt.

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

Jej dzieckiem biologicznym jest chłopiec, pod koniec filmu nazwała go Tom, a dziewczynkę nazwała Olympia po jej matce.

ocenił(a) film na 8
Tekashikika

Dzięki Wam za odpowiedzi.To teraz już wszystko jasne i klarowne jest ;-)

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

Nie ma za co, pozdrawiam i wesołych świąt :)

ocenił(a) film na 8
Tekashikika

Dziękóweczka.Tobie też Wesołych i bogatych Świąt bez rózgi :D.Pozdrawiam ;)

Tekashikika

Wcześniej też było jak dała tej matce pluszową hello kitty dla dziecka i ta dziewczynka miała to na łódce. Rzeczywiście scena na łódce jak ma wybrać kto ma patrzeć, byłam przekonana że wybierze dziewczynkę. Walczyła z uczuciami, scena super.

ocenił(a) film na 6
gosiarein

Było jasne, że nie wybierze dziewczynki.... Bo co to byłby za film....?

ocenił(a) film na 8
Tekashikika

Przede wszystkim to zaraz po porodzie powiedziała "a twoja ciotka myślała, że będziesz dziewczynką", czyli jej dziecko jest chłopcem. Wystarczy słuchać :)

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

Od razu po porodzie było wprost powiedziane, że Malorie ma syna.

ocenił(a) film na 2
jazdowicz2666

Jest informacja w filmie, że Olympia miała wcześniejszy termin porodu. Nawet ekipa była zaskoczona, bo Malorie miała mniejszy brzuch. Wychodzi na to, że to Olympia miała wcześniejszy poród

ocenił(a) film na 7
Jasutein_80

Jaki wcześniejszy? Olympia mówiła, że jej termin wypada 1 października. Malorie podobno miała rodzić pod koniec września.

ocenił(a) film na 6
xilium

Film w miarę, można obejrzeć aczkolwiek mnie osobiscie denerwują produkcje, które się konczą niczym. Brakuje pomysłu? Ja wiem, "niech kazdy sobie doopowie, po co ograniczać wyobraźnię". A dla mnie to po prostu "miałem jakiś pomysł ale nie wiem jak to ogarnąć". ALe i tak lepszy moim zdaniem od "Zdarzenia". Szkoda tylko, że Malkovich się nie nagrał więcej ;).

ocenił(a) film na 8
tommyc1

Malkovich super, jak zawsze, btw, uwielbiam postać złą, wstrętną i gnuśną, która ma zawsze rację i wkur.. wszystkich. A gdzieś na końcu wyziera ta dobroć z podszewki i poświęcenie przekreślające akcje peplających wizjonerów i idealistów.

ocenił(a) film na 5
xilium

Film nie jest najgorszy ale...końcówka słaba, tak z dupy. I to co ktoś wspominał w innych tematach, bieganie po lesie idealnie po ścieżkach, jazda autem tylko na nawigacji..trochę to raziło. Jednak sumując dało sie obejrzeć. Jednak dupy nie urwało.

ocenił(a) film na 9
xilium

Zgadzam się, dobry film bez dwóch zdań.

ocenił(a) film na 7
fizzlymike

Ja obejrzałem ten film nie ze względu na aktorów - Bullock, Malkovich. Po prostu lubię taki typ filmów - ot taki mam gust. Natomiast zaskoczyła mnie gra dzieci, szczególnie dziewczynki. Jej spojrzenia, pytania i odpowiedzi - no powiem szczerze budują napięcie i akcję. Film jest też trochę (po dłuższym przemyśleniu) feministyczny he he... Kobiety są tam silniejsze (mentalnie) i mądrzejsze od mężczyzn (to nie jest zarzut z mojej strony). Pytania jakie sobie postawiłem po obejrzeniu filmu to: co ja bym zrobił na ich miejscu, czy jestem zdolny do poświęcenia. Czy byłbym w stanie wybrać kto ma przeżyć, a kto powinien zginąć. No i oczywiście najważniejsze pytanie, czy gdybym zobaczył "to coś" byłby ze mną koniec, czy też okazałoby się że jestem świrem - nigdy nie wiadomo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones