PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726369}

Nie otwieraj oczu

Bird Box
6,3 122 125
ocen
6,3 10 1 122125
4,8 11
ocen krytyków
Nie otwieraj oczu
powrót do forum filmu Nie otwieraj oczu

Na samym początku chcę polecić film niedzielnym widzom, którzy lubią obejrzeć coś od czasu do czasu, nie polecam natomiast filmu osobom, które lubują się w post-apo, nie znajdziecie tu nic nowego... A szkoda,bo film miał naprawdę dobry potencjał,ale czego się spodziewać po filmach Netflixa? Fabuła zaczyna się standardowo, wybuch paniki i identyfikacja zagrożenia, w tym wypadku jest to siła, która popycha ludzi do samobójstwa (bardzo przypomina mi to The Happening z tą różnicą,że tam ludzi do samobójstwa napędzały toksyny wytwarzane przez drzewa). Główna bohaterka jest kobietą z charakterem, gorzej to wychodzi innym aktorom, szczególnie dzieci są tu strasznie nijakie,ale możliwe,że to zabieg celowy ( w końcu urodziły się w erze terroru i nie miały normalnego dzieciństwa), jest tu kilka ciekawych rzeczy,na przykład ''wyznawcy demona'' którzy opierają się samobójstwu, czy zakończenie historii ( przynajmniej w zakończeniach Netflix potrafi zaskoczyć). Ogląda się to nawet nawet,można przymknąć oko na niedociągnięcia pokroju,bohaterka w ciąży wychodzi bez szwanku z poważnego wypadku samochodowego. Jako osoba lubiąca dobre kino nie jestem szczególnie zachwycony, ale może to tylko ja, w każdym razie wszystko co widziałem w Bird Box już kiedyś widziałem w innych filmach, więc jeśli jesteś podobnego zdania to polecam zabrać się za inny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones