PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726369}

Nie otwieraj oczu

Bird Box
6,3 122 125
ocen
6,3 10 1 122125
4,8 11
ocen krytyków
Nie otwieraj oczu
powrót do forum filmu Nie otwieraj oczu

Film uważam za rewelacyjny, ale miał parę niedoróbek. Zakończenie mogłoby być bardziej tragiczne, dla zachowania większej autentyczności. Ale to co mnie zdziwiło, to papugi. Na gościa w sklepie reagowały histerycznie, no i były chyba "czujnikiem" wykrywającym istoty, ale na Garego oraz na gościa w rzece w ogóle nie zareagowały (oprócz tego, że Gary ich nie polubił i chciał zamrozić). Czy ktoś ma sensowne wyjaśnienie?

ocenił(a) film na 9
phaphick

Sądzę że ptaszki działały tylko na tą siłę a Gary 8 gościu w rzece to byli ludzie

ocenił(a) film na 3
phaphick

Film ma tyle luk (!), ze nie wiem czy scenarzysta mial na te ptaki jakikolwiek pomysl. W ksiazce, ptaki wariowaly kiedy zblizal sie czlowiek lub Stwor. Wisialy w pudelku ( bird box ) na zewnatrz domu jako alarm, nikt ich nie nosil przy sobie. Polecam niesamowita ksiazke! 100% lepsza!

phaphick

Nie wiem jak w książce, ale w filmie reagowały tylko na Stwory. Gary i gość w rzece to byli tylko Opętani. Gary schował je do lodówki bo był wtyką Stworów i żeby te mogły zbliżyć się do domu bez wstrzynania ptasiego alarmu musiał ich się pozbyć.
Natomiast co do gościa w sklepie to za drzwiami razem z nim był Stwór - i to na niego reagowały ptaki. Skąd wiemy, że był tam też Stwór ? Bo jak Charlie tam wpada to po chwili wypływa pod drzwiami jego krew, znaczy zobaczył i popełnił samobójstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones