PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726369}

Nie otwieraj oczu

Bird Box
6,3 122 125
ocen
6,3 10 1 122125
4,8 11
ocen krytyków
Nie otwieraj oczu
powrót do forum filmu Nie otwieraj oczu

Nie wyjaśnia czym są potwory i niepotrzebnie opowiada backstory. Skoro po trailerach widać, że podróżuje sama to po co na 2h film jakieś 1h 20min przeznaczać na opowiadanie historii w której wszyscy zginą?

Piterek83

Ogólnie widać brak pomysłu scenarzystów. Nie wiedzieli jak zrobić opowieść o podróży na 2h to zamiast tego zrobili opowieść o podróży na 30-40 minut, a resztę zapełnili sztampową opowiastką o początkach epidemii i kitraniu się w domu w którym stopniowo giną. Nie ogarniam zachwytów nad tym filmem na forum. Przecież to typowa netflixowa papka o niczym. Wsadzili w to znanych aktorów... jako postacie drugoplanowe...

ocenił(a) film na 7
Piterek83

Tak właściwie, to było pokrótce wyjaśnione o co chodziło z tymi istotami.

Carmellia

No niby tak, ale to raczej pomysł pisarza niż jakieś konkrety. Liczyłem na jakąś nadzieję na poprawę, metody walki z nimi, ruch oporu, cokolwiek.

ocenił(a) film na 7
Piterek83

Te rysunki, które namalował Gary też mogły dać wiele do myślenia. Myślę, że gdyby to zostało tak dobitnie wyjaśnione, to film straciłby na swoim klimacie, ale fakt - zabrakło sposobu na walkę z nimi. Zakończenie jest otwarte. Można założyć, że i tak wszyscy w tej szkole dla niewidomych zginęli, bo wiadomo, że coś jeść musieli. Zapasy się kończą, więc wypada po nie wyruszyć. Sytuacja identyczna jak wtedy, gdy byli w domu. Tylko trochę raźniej, bo jest ich więcej i większość nie musi się bać widoku tych istot. Mnie też zastanowiło dlaczego akurat tam było takie skupisko ptaków, ale myślę, że tam mogły mieć też lepszy dostęp do jedzenia ze względu na większą obecność "żywych i trzeźwych" ludzi.

Carmellia

Według książki szkoła była samowystarczalna. Miła uprawy warzyw i zwierzęta hodowlane. Takie trochę cukierkowe, amerykańskie zakończenie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones