PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586390}

Niemożliwe

Lo imposible
7,4 158 602
oceny
7,4 10 1 158602
6,5 16
ocen krytyków
Niemożliwe
powrót do forum filmu Niemożliwe

Nie rozumiem jak ktoś może uważać że ten film jest piękny bądź wzruszający.

ocenił(a) film na 9
MaCi3kk51

Jakbyś miał żonę i dzieci to byś rozumiał... Ja mam i film na mnie wywarł ogromne wrażenie.

ocenił(a) film na 4
lapka666

Wg mnie ten film to zwykły wyciskacz łez.Dzięki odpowiedniej muzyce,odpowiednim dialogom wprawia we wzruszenie 80% oglądających.

ocenił(a) film na 10
MaCi3kk51

Film wprawia we wzruszenia, ponieważ oglądamy historię, która wydarzyła się naprawdę. Zginęło wtedy wielu ludzi.. Oto prawdziwy powód, dlaczego ten film jest wzruszający.

MaCi3kk51

Taka rola dialogów i muzyki. Jakby był to horror to zrobione byłyby tak żeby straszyć.

MaCi3kk51

Wobec tego, pogratuluj sobie, że należysz - jak wynika z Twoich miarodajnych szacunków - do 20 procent wyrafinowanych, wyrobionych .... cynicznych degeneratów emocjonalnych. Albo proście, żebyś pojął : płyń, frajerzyno uboga duchem...

ocenił(a) film na 7
MaCi3kk51

Bo to Hollywoodzka produkcja, dlatego tak to odbierasz.

ocenił(a) film na 10
MaCi3kk51

"Nie rozumiem jak ktoś może uważać że ten film jest piękny bądź wzruszający."
"Wg mnie ten film to zwykły wyciskacz łez." Sam sobie zaprzeczasz.

MaCi3kk51

Weź kur*a idź i oglądaj dalej swoje kucyki pony. Niedobrze mi się robi jak czytam to co piszesz.

ocenił(a) film na 4
jacob_filmweb

Oglądnij sobie mój profil i jak widzisz nie oglądam samych kucyków pony.Ten kucyk to tylko mój awatar.

MaCi3kk51

Szkoda, może zacznij? Zapewne tam znajdziesz piękno i wzruszenie.

ocenił(a) film na 4
jacob_filmweb

Piękno i wzruszenie mogę znaleźć w takich filmach jak Labirynt fauna,Złodziejka książek.Na jakie stronie oglądałeś ten film?

MaCi3kk51

Film mam zakupiony na dvd.

ocenił(a) film na 7
MaCi3kk51

czyli fikcji literackiej. skoro prawdziwa historia Cię nie rusza to ja nie mam pytań...

telegrafistka

a każdego musi ruszać? mnie generalnie historie matek i dzieci nie ruszają

ocenił(a) film na 7
mlody969

no to gratuluję :) skoro kogoś nie rusza fikcja to i prawda go nie poruszy :)

telegrafistka

Dla mnie osobiście więcej tam surwiwalu niż dramatu

ocenił(a) film na 7
mlody969

ok. skoro tak uważasz....dla mnie akurat nie.

ocenił(a) film na 7
MaCi3kk51

Poważnie 'Złodziejka książek' wzruszyła Cię bardziej niż 'Lo Imposible'? To muszę pogratulować osobliwej wrażliwość, bo ten pierwszy film - zważywszy na osadzenie akcji w dramatycznych realiach wojennych - jest niemal wyprany z emocji.

MaCi3kk51

Obejrzałem 30 minut i mam dosyć, film jest słaby po prostu, jakby wyciskał łzy to by był dobry, ale mam tą niedogodność że przed tym filmem obejrzałem dziesiątki filmów katastroficznych które mają lepszy klimat i wartość artystyczną. Podejrzewam że ludzie co dają temu filmowi 9 lub 10 gwiazdek na co dzień oglądają seriale.

MaCi3kk51

*telenowele znaczy się

ocenił(a) film na 4
MistyczneWspomnienie

Ten film byłby nawet dobry gdyby usunąć z niego wszystkie dialogi.Potem należałoby sformułować nowe odpowiednie dla rodziny która została zalana przez tsunami.

ocenił(a) film na 10
MistyczneWspomnienie

Nie ma to jak oceniać film prawie nie oglądając go. Gratulacje.

ocenił(a) film na 4
Kira91

Zarzucasz mi,że nie oglądałem filmu w skupieniu?

ocenił(a) film na 10
MaCi3kk51

To była odpowiedź do Mistyczne wspomnienia, który obejrzał pół godziny filmu.

ocenił(a) film na 8
MaCi3kk51

Jak to przez co? Film ukazuje tragedię, jest na faktach autentycznych, w tym tsunami zginęło ok. 300 tys. ludzi, inni stracili całe rodziny, straszne są te sceny w szpitalu, gdzie setki ludzi czekają na pomoc, lekarze pracują w koszmarnych warunkach, a ludzie przez długi czas nie wiedzą co z ich bliskimi.

ocenił(a) film na 3
leosia10

Pompeje też się wydażyły naprawdę, a mają notę 5,7, ah ta ludzka znieczulica!

ocenił(a) film na 7
Daroo_3

Nie porównywałbym tych dwóch filmów ani nawet nie szukał analogii.

ocenił(a) film na 10
Daroo_3

Nie można tych filmów porównywać. Poza tym w "Niemożliwe" są bardzo dobrze pokazane prawa fizyki. Bardzo to było realistyczne. Zdjęcia wyglądały jak film dokumentalny (przecież pamiętamy zdjęcia i filmy z miejsca katastrofy i jak to wyglądąło)... w filmie bardzo dobrze to odtworzono.... bardzo realistycznie. W Pompejach przedstawiona erupcja nie miała nic wspólnego z rzeczywistą erupcją z 79 roku...

ocenił(a) film na 3
leosia10

Fakty autentyczne wiele tłumaczą..., ale tak na poważnie, to ten film nie miał nic w sobie czego nie można byłoby sobie wyobrazić samodzielnie, bez oglądania go. Ja na prawdę uważam, że to ogromna tragedia była, że wiele rodzin przeżyło koszmar, że wiele dzieci zostało osieroconych, że równie wiele straciło życie, i że ta konkretna rodzina przeżyła piekło szukając się wzajemnie. Uważam też, że to cudownie, że się odnaleźli.
Wiem jednak też, że były już filmy o podobnych katastrofach, niekoniecznie naturalnych, a np. o klęskach etnicznych, czy wojennych - które broniły się same i były znaczenie lepsze. Piszę tu np. o filmie "Hotel Rwanda" (też na faktach), który bardzo mocno mnie wzruszył.
Niestety "Niemożliwe" nie broni się aż tak dobrze. Dialogi są przewidywalne, czasem nudne, napięcie sztuczne i pretensjonalne. Oglądałem na 2 razy, bo za pierwszym razem zasnąłem. Ten konkretny film, poza tym, że mówi o tragedii, sam jest tragiczny (w złym tego słowa znaczeniu).

MaCi3kk51

Tez sie na tym filmie nie wzruszylam, za bardzo szokujacy. TYlko czekalam w napieciu czy sie odnajda i wtedy mi ulzylo. Ale wiem,ze koszmar tych ludzi sie nie konczy z chwila opuszczenia tego miejsca. Ciezko o happy end z takimi przezyciami . Bardziej podziwiam tych ludzi. MistyczneWspomnienie chyba ma racje, sa katastroficzne bardziej wzruszajace. Cos kojarze z Viggo Mortensenem- ,,Droga,, - bardziej mi sie podobal, czy tez wzruszyl

ocenił(a) film na 7
ladymoon

"Droga" to nie jest film katastroficzny, tylko post-apokaliptyczny.

ocenił(a) film na 10
MaCi3kk51

Każdego jakiś film porusza w innym stopniu. MaCi3kk51 nie płakałam potokiem łez, ale miałam je w oczach. Może dlatego że, gdy go oglądałam wczułam się w tą historię. Pomimo iż główni bohaterowie przeżyli piekło to i tak mieli ogromne szczęście, że całą rodzina ocalała. To nie zrobiłoby na mnie aż takiego wrażenie, gdyby scenariusz nie był napisany na podstawie PRAWDZIWEJ historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones