PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586390}

Niemożliwe

Lo imposible
7,4 158 682
oceny
7,4 10 1 158682
6,5 17
ocen krytyków
Niemożliwe
powrót do forum filmu Niemożliwe

Były efekty specjalne pokazujące fale tsunami i jego skutki, całkiem oszałamiające i przyprawiające o dreszcz, że ktoś mógł być w centrum tego chaosu ale w sumie jakoś mało tego tsunami w filmie o tsunami było. Były wzruszające sceny walki o przeżycie, poszukiwania zaginionych bliskich, rozpacz mieszająca się ze szczęściem niektórych ale jakimś fałszem mi zalatywało. Owszem na początku filmu była wskazówka, iż jest to historia jednej z rodzin dotkniętych kataklizmem ale aż się prosiło pokazanie rozmiaru tej tragedii w szerszym kontekście. Pokazanie zniszczonego nabrzeża i tłoku w "szpitalach" to ciut za mało.Cały seans miałam wrażenie jakby tsunami pokiereszowało tylko turystów, obcokrajowców a tubylcy jedynie dzielnie ratowali ich i opatrywali rany. Tyle, że turyści którzy przeżyli wracali potem do siebie (np. samolotem podesłanym przez ubezpieczyciela) a co z ludźmi, którzy zostali w zrujnowanym kraju? O nich nie ma słowa w filmie. Spodziewałam się, że w napisach końcowych będzie wzmianka ilu zginęło i zaginęło i jak wielkie i dotkliwe na lata straty odniosły państwa dotknięte tsunami ale się nie doczekałam... A szkoda, bo tak to została jedynie historia jednej przesłodkiej rodzinki, która się bardzo kochała i wygrała los na loterii życia.

ocenił(a) film na 6
Mictla

Ten film wygrywa jeśli widz przyjmie punkt widzenia pt. "to naprawdę im się przytrafiło". Pod tym aspektem może być przerażający albo po prostu poruszać ludzkie serca. Jednak jeśli chwilę się zastanowić to trudno się z Tobą nie zgodzić - czegoś zabrakło. Dobre zdjęcia, muzyka całkiem, całkiem, scenariusz nie najgorszy. Odnośnie aktorów odniosłam wrażenie, że dzieciaki przerosły zarówno Naomi Watts, jaki i Evan'a McGregor'a, ale na to też można przymknąć oko, bo nie raziło aż tak. Wydaje mi się, że w tym wszystkim zabrakło pokazania jak druzgocące skutki przyniosło to tsunami. Szczęście tym, którym się udało i zarówno tragedia tych, którym szczęście nie dopisało. Film robi wrażenie, ale na krótko, moim zdaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones