PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 47 544
oceny
7,2 10 1 47544
7,3 23
oceny krytyków
Nieodwracalne
powrót do forum filmu Nieodwracalne

nie zrozumiałem o co biega w tym filmie oprócz tego że szukali tego gwałciciela na początku chyba go zabili a pod koniec filmu Monica Bellucci jest w ciąży

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
D3Mania

może i jestem ale jak ty jesteś taki mądry to powiedz o co w nim chodzi o pokazanie zboczeń czy pokazanie jak wygląda gwałt a może ma na celu pokazanie co może zrobić człowiek pragnący zemsty bo z tego co pamiętam to o filmie było głośno głównie z powodu sceny gwałtu a może film ma nam pokazać obojętność ludzi bo z tego co pamiętam podczas gwałtu w tle widać faceta który jak zorientował się co się dzieje to uciekł i nie wezwał policji a i zdaje mi się że film bym puszczony jak by od tyłu ale do tej pory nie wiem o co chodzi z tymi dwoma facetami na samym początku filmu siedzieli w łóżku i gadali to oświecisz mnie czy mam przynajmniej trochę racji a może okaże się że jestem tępy

użytkownik usunięty
Janosik_2

Tak, akcja filmu pokazana jest od tyłu.
Tak, w filmie głównym motywem jest scena gwałtu.
Tak, film jest o zemście (i ogólniej o różnych nieprzyjemnych żądzach).
Czy film jest o zboczeniach... Zależy, co dla kogo jest zboczeniem.
Scena na samym początku (dwóch facetów na łóżku) jest punktem zerowym filmu - zaczyna go i kończy - zwróć uwagę na pierwsze słowa tego grubego i ostatnie słowa po scenie w parku - "czas niszczy wszystko".
Fabularnie ten film naprawdę nie jest trudny i raczej nie należy się głowić czy też oburzać na dialogi etc... Myślę, że chodzi tutaj o skupienie się na obrazie i przetrawienie sceny gwałtu i całej brutalności tego filmu. Bo to film o brutalności i tyle.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
jurand123

o kurde literowka! nie ma magistra z polskiego ukrzyzowac NA KRZYZ! barabasza!

ocenił(a) film na 9
rybaq1

To kolejny film dla wąskiego grona odbiorców. Ciężki i trudny, przez co prawdziwy i dosadny. Myślę, że trzeba obejrzeć 2 razy. Ja dopiero za 2 razem zorientowałem się, że tą gasnicą zabili nie tego co trzeba a tych, którzy tego do tej pory nie wychwycili pozdrawiam:) Historia tragedii jakich wiele dziś i o jakich się nie mówi albo mówi tylko nie w tym kraju. Polecam obejrzenie wywiadu z reżyserem tego filmu po jego czy też przed już nie pamiętam nakręceniem.

ocenił(a) film na 5
skowi1

Przed chwilą obejrzałem film. Potem cofałem, zatrzymywałem i znowu cofałem... też mi się wydaję że zabili nie tego co trzeba ale nie jestem pewien w 100 procentach. "Powinni" zabić kolesia który stał obok tego którego zaatakowali, dobrze mówię? Mogłbyś mi pomóc i podać źródło, które upewniłoby mnie że zabili nie tego co trzeba.

rybaq1

Przykro mi, ale słowa "nawet" i "tępy" poprawnie piszą już dzieci w nauczaniu początkowym, a powyższe kwiatuszki to nie literówki, lecz błędy ortograficzne. Trudno pomylić "t" z "d" albo "ę" z "em". Magister z filologii polskiej nie jest potrzebny, ażeby umieć napisać poprawnie zdanie pojedyncze w swoim ojczystym języku. No i przecinki, jakieś kropki na końcu zdania też by się przydały, tudzież wielka litera na początku.

Mallory_Knox

Akurat wyraz tępy w znaczeniu :nieostry,czy też kolokwialnie mówiąc głupi,pisze się przez "ę",natomiast tempo w znaczeniu szybkość pisze się przez "em";)

jurand123

swoją wypowiedzią wzmacniasz tylko aurę unoszącą się nad tym filmem.
obrazanie innych uzytkowników nie jest potrzebne zeby wurazic swoją opinię, a tzw. "literówki" zdarzają się najlepszym.
nie upłycaj tresci komentarzy prostackimi wypowiedziami, prosze.
to niesmaczne. podobne opinie do twoich wyrazają ludzie mający takie własnie problemy. w psychologii okresla się to mianem "projekcji".
wracając do pana, który nie ogarnął kolokwialnie mówiąc fabuły...
to tez się czasem zdarza. polecam wtedy obejrzec film jeszcze raz, jesli nie ma sie na to ochoty, pozostawic to bez echa, a nie krytykowac zupełnie bezpodstawnie. dziękuję za uwagę i pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Janosik_2

szczerze wspolczuje:)
moge tylko miec nadzieje, ze w przyszlosci zaczniesz wiecej rozumiec z tego
co widza twoje oczy na ekranie telewizora itp....

ocenił(a) film na 3
Bradddock

mam nadzieję że teraz rozumiem więcej ale wątpię żebym się skusił jeszcze raz zobaczyć ten film

ocenił(a) film na 4
Janosik_2

Ja wszystko zrozumiałem, ale nie jest to film który z mojej strony zostanie pochwalony.

ocenił(a) film na 10
Janosik_2

Nie zabił tego,co ją zgwałcił,tylko jego sługusa ćpuna,prosta sprawa-dwaj geniusze wpadli,do klubu i zabili nie tego kogo szukali i dlatego właśnie lubię ten film.Zawsze bohater odnajduje sprawce i wymierza sprawiedliwość-naciągany i przesłodzony ciągle powtarzany schemat.Tu jest inaczej-to jest prawdziwy dramat!!!Piękny dramat-zabijają niewinnego,bo winny zgwałcił niewinną-to jest film!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones