PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=535756}

Niepamięć

Oblivion
6,8 140 593
oceny
6,8 10 1 140593
5,6 17
ocen krytyków
Niepamięć
powrót do forum filmu Niepamięć

mogą byc drobne SPOILERY


Niczego nowego tutaj nie ma . To wszystko już było. Film czerpie pełnymi garściami ze znanych już motywów kina i literatury SF. Ale co z tego ! Jeżeli robi się film atrakcyjny wizualnie i dźwiękowo ( plus sama muzyka ) i w dodatku taki który nie nudzi i ma klimat - to jest ok. Nie jest oryginalnie ale za to jest nawiązanie do klasyki SF i troszkę do kina z lat 80tych.

Natomiast Tom Cruise w tym filmie sprawiał w moich oczach wrażenie zmęczonego starego gwiazdora - zagrał dobrze ale niczym specjalnie mnie nie zachwycił. Kurylenko jak zwykle urocza ale też bez rewelacji. Freeman jak to Freeman wiecznie żywy i wciąż w swojej formie chociaż przejadł mi się bo "wszędzie go pełno".

Skojarzenia z Matrixem i Moon jak najbardziej na miejscu. Ale czy to miałby byc zarzut - nie. Film jest sprawnie zrealizowany na bazie utartych schematów. Oby więcej takich filmów powstawało - mniej bazujących na efektach a więcej na fabule i klimacie.

Największą wadą tego filmu jest wg mnie najbardziej zużyty schemat jaki może byc a więc Tom Cruise ratujący świat. Mogli sobie darowac jego kluczową rolę w tym względzie i oryginalniej to rozwiązac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones