PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827794}

Nieplanowane

Unplanned
5,8 9 631
ocen
5,8 10 1 9631
2,5 4
oceny krytyków
Nieplanowane
powrót do forum filmu Nieplanowane

Co w tym filmie jest złe? Może inaczej. Co jest w nim dobre? Muzyka? Niespecjalnie. Zdjęcia? Raczej Camerimage poza zasięgiem. Role wykreowane przez aktorów? Żeby cokolwiek wykreować trzeba mieć ku temu możliwość.
Ten film to produkcja propagandowa i tylko w takim wymiarze można ją oceniać. Bohaterowie są tak spłaszczenie i spłyceni że mogliby się zmieścić pod szparą w drzwiach. Są źli bo źli i dobrzy bo... dobrzy. Świat w filmie jest czarno biały. Nie ma odcieni szarości. Reżyser bije nas młotem z ekranu mówiąc co jest czym. Do tego krew lejąca się z ekranu w irracjonalnych scenach.
Film już w założeniu jest kłamstwem. Historia Abby Johnson wygląda zgoła inaczej. Nie ruszyło ją wcale sumienie. Została antyaborcyjną działaczką z przyczyn bardzo prozaicznych. Dla pieniędzy. Miała duże problemy finansowe a wtedy John Carney obiecał jej 3 tysiące dolarów za każde wystąpienie jeśli stanie się prolife. Zresztą jej prawdziwa historia została już wiele razy opisana.
Aborcja ukazana w filmie nie ma nic wspólnego z procedurami medycznymi. Ginekolodzy którzy widzieli film nie mogli uwierzyć że w XXI wieku można tak nachalnie i bezwstydnie kłamać.
Szkoda bo można było sobie odpuścić kontrowersyjną Abby i nakręcić film prawdziwy który nie wydawałby wyroku już w pierwszych scenach.

ocenił(a) film na 9
alexander_the_great

Jak widać zabolała prawda ukazana w tym filmie. Mnie śmieszy jedno. Lewica nazywa prawakow nazistami a to przecież lewicowcy a nie prawicowcy zabijają dzieci. Prawica jest za ochroną życia, lewica jest za zabijaniem nawet w 9 miesiacu ciąży. Naziści w przeszlosci zabijali i eksperymentowali na dzieciach więc wychodzi na to że lewica jest współczesnym nazizmem.

ocenił(a) film na 1
AgusKa1993666

W tym filmie nie ma żadnej prawdy. Ludzie o ciasnych umysłach chcą postrzegać świat w czerni i bieli. To jest ideologia prawicowo-populistyczna. Proste odpowiedzi na bardzo trudne pytania. Takie odpowiedzi nie istnieją i każdy wykształcony człowiek o tym wie. Niewykształcony daje się manipulować i indoktrynować. Miedzy nazistami i psychoprawicą przebiega bardzo cienka granica. I jedni i drudzy chcieli narzucić chorą ideologię całemu światu. Mnie nie interesujesz Ty ani to co robisz póki nie robisz krzywdy innym ludziom. To co robisz ze swoim ciałem też nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ty chciałabyś za to narzucić wszystkim swój światopogląd. Piszesz same kłamstwa jak np. o aborcji w 9 miesiącu ciąży. To kompletna bzdura. I albo o tym nie wiesz a przez to stajesz się zupełnie niewiarygodnym partnerem do jakiegokolwiek dialogu albo wiesz o tym i kłamiesz celowo a z takimi ludźmi z zasady się nie rozmawia.

ocenił(a) film na 8
alexander_the_great

"Mnie nie interesujesz Ty ani to co robisz póki nie robisz krzywdy innym ludziom."
"póki nie robisz krzywdy innym ludziom."
"innym ludziom."
"innym ludziom."
"innym ludziom."

Brak aborcji = nowe życie
Aborcja -> przeciwieństwo -> Zabicie nowego życia = "innym ludziom."

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej"

ocenił(a) film na 1
drixe

Mylisz się. Nieśmiertelny jest skrajny populizm napędzany irracjonalną demagogią trollu.

ocenił(a) film na 8
alexander_the_great

no.. ratowanie zycia jest faktycznie irracjonalne. Boże.. widzisz i nie grzmisz.. lub grzmisz i nie trafiasz..

ocenił(a) film na 1
drixe

Ratowanie jakiego życia? Zmuszanie kobiety do rodzenia dziecka. Potem pozostawienie jej z problemem i otarcie rączek w geście dobrze wykonanej roboty. Wy jesteście obrońcami zygot a nie życia. Was interesuje wpie...nie się w życie innych ludzi. Wasza prolifowa działalność kończy się kiedy dziecko przyjdzie na świat. Większość z tych prolajferów nie ma dzieci bo miałoby problem ze znalezieniem partnerki którą mogliby na nie namówić. Jesteście filozofami teoretykami. Ta teoria bierze sie z książki o nazwie biblia... Z fanatyzmem nie można prowadzić dialogu. To co prezentujecie to fanatyzm religijny podparty biblią. Nie nauką ale wierzeniami na które nie ma żadnych dowodów.

ocenił(a) film na 8
alexander_the_great

"Ratowanie jakiego życia? Zmuszanie kobiety do rodzenia dziecka. Potem pozostawienie jej z problemem i otarcie rączek w geście dobrze wykonanej roboty."

- Jeżeli dziecko to problem to gratuluje. A jeżeli dziecka nie chce to jest na to
nie jeden sposób aby je 'oddać'

"Wy jesteście obrońcami zygot a nie życia."

- zygota = życie, więc tak, jesteśmy obrońcami życia, zgadza się :)

"Was interesuje wpie...nie się w życie innych ludzi. Wasza prolifowa działalność kończy się kiedy dziecko przyjdzie na świat."

- Nie. Interesuje nas życie niewinnych, bezbronnych dzieci które nie mają
prawa do przyjścia na świat. a co do dziecka to już napisałem na początku,
że Matka ma wybór co zrobi z 'problemem' a po za tym czego byś potem od
'nas' oczekiwał? żebyśmy sami adoptowali te dzieci? xD

"Większość z tych prolajferów nie ma dzieci bo miałoby problem ze znalezieniem partnerki którą mogliby na nie namówić."

- Informacje wyssane z palca, równie dobrze mogę powiedzieć to samo o was, że najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia brzydkie kobiety których nikt nie chce.

"Jesteście filozofami teoretykami. Ta teoria bierze sie z książki o nazwie biblia... Z fanatyzmem nie można prowadzić dialogu. To co prezentujecie to fanatyzm religijny podparty biblią. Nie nauką ale wierzeniami na które nie ma żadnych dowodów."

- Może mi jeszcze powiedz, że każdy katolik to fanatyk? nawet nie wiesz jak często mam wahania wiary... a Ty mi mówisz tu o fanatyzmie, znowu argument bazujący na własnych odczuciach emocjonalnych bez jakiejkolwiek głębszej analizy czy dowodów.

a Jeśli chodzi o nasze dowody to mamy ich NA PĘCZKI..
Jeśli napiszę, że sam byłem świadkiem pewnych 'cudnych' wydarzeń to i tak nie uwierzysz, bo przecież jestem fanatykiem :D i twoje poszukiwania już się kończą w tym momencie.

Ale jeśli jesteś ciekaw czy to nie jest faktycznie ściema, bo przecież ponad 2 miliardy ludzi to głupi fanatycy, to np. przejdź się na egzorcyzm bez spowiedzi :) zakładam, że do niej nie chodzisz więc tu nie będzie problemu. zobaczysz co się będzie działo

Brakuje wam miłości i empatii do drugiego człowieka, ale tak to jest jak się żyje bez Boga, człowiek czuje wewnętrzną pustkę.

alexander_the_great

O czym ty człowieku mówisz ?
Prawica z nazizmem nie ma nic wspólnego , wystarczy wiedzieć co to w ogóle jest to byś się nie odzywał.
Adolf hitler z prawicą nie miał nic wspólnego , nazizm to narodowy socjalizm który wpisuje się w lewicowe idee i każdy z najwiekszych zbrodniarzy w historii był lewakiem odcinającym wolnosc.

ocenił(a) film na 1
WerhordMasz

Dla kogoś o światopoglądzie tak ciasnym że lada moment zmieni się w kolaps grawitacyjny niedostrzegalne są procesy ewolucyjne w pewnych ideach. Nazizm to w XXI włąśnie wojujące, incelskie prawactwo.

ocenił(a) film na 1
WerhordMasz

Nazizm jest prawicowy. To prawica nienawidzi Żydów. To prawica nie chce widzieć osób czarnoskórych. To prawica chce ograniczać prawa kobiet i mniejszości seksualnych. Tak samo jak naziści.
A to że się nazywali narodowymi socjalistami, nie oznacza, że nimi byli. Gospodarka 3 Rzeszy nie była socjalistyczna.

omeg33

Ale brednie. Nazizm nie był ani prawicowy ani lewicowy, był centryzmem.

alexander_the_great

"Miedzy nazistami i psychoprawicą przebiega bardzo cienka granica. I jedni i drudzy chcieli narzucić chorą ideologię całemu światu. Mnie nie interesujesz Ty ani to co robisz póki nie robisz krzywdy innym ludziom. "
Ale się zesrał XDD

ocenił(a) film na 2
AgusKa1993666

A mnie śmieszą ludzie, którzy taki chłam uważają za arcydzieło, pomijając tym samym całą wartość filmu jako sztuki i traktując kino instrumentalnie.

ocenił(a) film na 1
alexander_the_great

Patrząc na prawdziwą historię pani Johnson,upada też kolejny mit o koszmarnie bogatych i wpływowych organizacjach proaborcyjnych...okazuje się,że to organizacje pro-life mają kasę nawet na przekupywanie ludzi.

Obsidian_fw

Tak właśnie było. Dlatego korporacja pokroju PP podała Abby Johnson do sądu i wygrała w konsekwencji czego pani Johnson siedzi teraz zrujnowana w więzieniu.

Wszak kłamstwa które opowiadała zaszkodziły reputacji PP a takiej sytuacji nie można pozostawić bezkarnie. Wszak PP pomaga kobietom, walczy o ich zdrowie i życie a ta zła Johnson uparła się aby ich zniszczyć. Każdą sąd w USA za coś takiego każe więzieniem i ogromnymi grzywnami. Jak rozumiem to właśnie spotkało Abby Johnson, tak?

Jeżeli nie, to może jednak warto się zastanowić czy to co film ukazuje, czy to co Abby Johnson przekazała faktycznie jest kłamstwem...


Pozdrawiam

H33L

Pozdrawiam
Świerzb.

alexander_the_great

Dziękujemy za recenzje tak znamienitego krytyka filmowego, z historii widzę, że wg Waszej Wspaniałości:
Joker 10/10
Avengers: Koniec gry 9/10
Avengers: Wojna bez granic 9/10
...
Wspaniale, że nas zaszczyciłeś wspaniałą krytyka, a teraz zrób nam przysługę i nie wypowiadaj się już więcej.

ocenił(a) film na 1
podludek2

Widzę prawackiego mistrza Yodę :) Podstawą prawactwa jest nakazywanie innym co mają robić oraz do jakich norm moralnych mają się stosować. Jest to znamienne dla bardzo ciasnych umysłów. To że jakiś film nie podobał ci się musi oznaczać że takie samo zdanie muszą mieć inni. Jeśli zaś tobie coś się podoba to reszta społeczeństwa ma mysleć dokładnie tak samo. Nie prawaczku. Tak nie działa świat. Tak nie działa społeczeństwo. Tak nie działa wolność którą tacy ludzie jak ty chcą ograniczać. Ja nie napisałbym ci nigdy abyś się nie wypowiadał publicznie bo nie mam do tego prawa. Po za tym każda twoja wypowiedź to nieodkryte dotąd pokłady humoru które trzeba tylko oszlifować.
Moja rada. Spróbuj jak najmocniej skrzyżować nogi i puść bąka. To ci rozjaśni w głowie.

alexander_the_great

Masz rację, a teraz już przestań sie wypowiadać. Nie wiele mnie obchodzi co myślisz.

alexander_the_great

Przeczytałem twoje wszystkie komentarze i jak na razie to ty próbujesz narzucić swoją chorą ideologię całemu światu. Jesteś żałosnym malutkim człowieczkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones