PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=284374}

Niepokój

Disturbia
7,0 82 407
ocen
7,0 10 1 82407
6,1 12
ocen krytyków
Niepokój
powrót do forum filmu Niepokój

Genialny !

ocenił(a) film na 8

Może nie jest jakiś najwyższych lotów ale nie zawsze trzeba oglądać oscarowe filmy. Jest dosyć przeraźliwy lecz nie zabrakło wątku romansu. Shia LaBeouf i nic więcej nie potrzebuję <3

ocenił(a) film na 10
Kamila_2408

dokładnie:D on wystarczy :3

ocenił(a) film na 4
Kamila_2408

Kobiety, o czym Wy piszecie, przecież to jest okrutne i okropne zarazem, potwierdzające moje wszystkie napisane pod filmem teorie. Póki co "Niepokój" umiejscowiony jest jako thriller, w związku z tym pisanie o nim "genialny" to profanacja dla gatunku. Kiedy jednak o co postuluję przeniesiony zostanie do kategorii "romans", wszelkie zachwyty nad nim będą zrozumiałe, a dziś to przede wszystkim ośmieszenie dla arcydzieł światowego kina jak "Okno na podwórze" i pożywka dla fanek romansideł typu "Zmierzch". Przez takie opinie jak powyżej fani dobrego mocnego thrillera nabierają się na jego "genialność" i sięgają po "Niepokój", by po obejrzeniu pluć sobie w brodę. Tak, jest to film genialny dla zakochanych w "komediach romantycznych", ale dopóki na portalu figuruje jako thriller i profanuje tym samym ów gatunek filmowy, zawsze będę go bronił przed określeniami na które absolutnie sobie nie zasłużył. Kłaniam się.

ocenił(a) film na 10
poland7

to co thriller już nie może być genialny? ahm kłaniam się.

ocenił(a) film na 4
itsklaudia

Ha, no właśnie, żeby to chociaż był thriller, a nie komedia romantyczna dla nastolatek.... :) Thriller to znakomity gatunek filmowy, dla mnie ulubiony. A niestety z "Niepokoju" taki thriller jak ze "Zmierzchu" horror, żaden. Zachwyt nad nim jak same podkreśliłyście, to głównie zasługa niezliczonej ilości scen romantycznych, bo emocji jest w nim jak na lekarstwo.

ocenił(a) film na 10
poland7

ah no tak oczywiście :3

poland7

Ja sie nie zgodzę. Kiedy przerwy raz go oglądałam w tv, to nawet na reklamach nie wyszłam z pokoju, nawet z fotela nie wstałam. Mnie osobiście bardzo trzymał w napięciu od początku do samego końca. Kilka razy się również przestraszyłam, a przez pół filmu głowiłam się, czy chłopakowi brakuje 5 klepki czy jego podejrzenia (początkowe będące czymś na kształt wygłupów) okażą się prawdziwe. A czym jest dla Ciebie dobry thriller? Facet latający w masce i dźgający wszystkich dookoła czy może jakieś tajemnicze, nawiedzone domy? :D. "Niepokój" jest jednym z moich ulubionych filmów i tak jak koleżanka wyżej, nie boję się użyć epitetu GENIALNY oceniając go, gdyż to wg mnie prawda! :)

aaleksandag

chodziło mi oczywiście o pierwszy raz* nie wiem co mnie zamroczyło :D

ocenił(a) film na 4
aaleksandag

Nikogo nie chcę obrażać, dlatego też muszę bardzo uważać na słowa które piszę, żeby się nie zagalopować i nie przekroczyć granicy dobrego smaku w dyskusji. Cóż, być może mało w życiu widziałaś thrillerów jeśli uważasz, że ten trzymał napięcie i mógł przestraszyć. Że był zaskakujący i tym samym trzeba było się głowić tu nad czymkolwiek. Dobry thriller to dla mnie taka produkcja, w której najistotniejszym elementem dzieła są emocje, a nie jak w przypadku "Niepokoju" rodząca się miłość dwójki młodych sąsiadów. Mam do tej pory absmak, że spodziewając się naprawdę mocnego thrillera, w gruncie rzeczy obejrzałem komedię romantyczną dla nastolatek. Jeśli ktoś uważa "Niepokój" za genialny, to jakiego przymiotnika należałoby użyć wobec takich arcydzieł gatunku jak "Psychoza", "Milczenie owiec", "Siedem", "Szczęki", "Lokator" (Polańskiego), "Wyspa tajemnic" czy "Okno na podwórze" na bazie którego powstał "Niepokój"?

poland7

hmm, nie uważam, żeby jakikolwiek film musiał powstawac na bazie jakiegokolwiek innego. wychodzi na to, że ile gustów, tyle opinii ;>

ocenił(a) film na 4
aaleksandag

Cóż, musiałabyś zapoznać się z "Oknem na podwórze" i wówczas mogłabyś zadać sobie pytanie: "dlaczego twórcy Niepokoju zerżnęli w całości przedstawioną w filmie fabułę, jedynie dodając od siebie niezliczoną ilość scen romantycznych które z thrillera zrobiły romans"? Z poważaniem. ;)

poland7

poland7, a którą wersję "Okna na podwórze" przywołujesz? Z ciekawości pytam. Rzeczywiście jak o tym wspomniałeś to przypomniał mi się ten z 1998, muszę go ponownie obejrzeć i porównać. Niemniej wczoraj obejrzałem Disturbię i muszę przyznać, że trzyma w napięciu, jak dla mnie świetnie zrobiony. Fakt, na nową modłę i w młodzieżowej otoczce, co jednak nie czyni go z góry cienizną profanującą gatunek, moim zdaniem oczywiście.

Stefan_Zuberek

Dodam jeszcze, że szczególnie w przypadku dreszczowców i horrorów, ale ogólnie tyczy się to większości filmów, nie powinno się ich oceniać po obejrzeniu w dzień, w gwarze, z przerwami na toaletę itp. Moim zdaniem w każdy film trzeba się wczuć, mieć spokój i ciszę. Tylko wtedy można go docenić i poczuć. Nawiązując do tematu, po obejrzeniu Disturbii długo nie mogłem zasnąć (nie ze strachu, ale z trzymających emocji), dlatego dałem 9/10. I oceniałem go jako thriller, nie komedia.
Pozdrawiam

Kamila_2408

Genialny nie, ale dobry na pewno ;) Polecam.

Kamila_2408

Zgadzam się to świetny film. Uwielbiam też soundtrack z tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones